Til Schweiger i inne znane osobistości ofiary kradzieży danych

Jeden z największych ataków na dane osobowe celebrytów miał miejsce w grudniu ubiegłego roku. Ta wiadomość pochodziła z sieci RBB i została również potwierdzona przez policję. Til Schweiger był jednym z nazwisk wymienionych jako ofiara, ale w żadnym wypadku nie była jedyną ofiarą tej kradzieży danych.

Til Schweiger – jedna z ofiar ataków hakerskich

Kradzież danych również od Tila Schweigera

Setki ofiar kradzieży danych

Til Schweiger był jedną z osób dotkniętych tą kradzieżą danych. Na utratę danych osobowych narażone były również kanclerz Angela Merkel oraz inne znane twarze z filmów, a także z popularnej sceny muzycznej. Jan Bohmermann i Sido również ucierpieli.

Atak hakerski został uznany za jeden z największych w historii kraju. Eksperci zbadali sprawę i stwierdzili, że atak trwał wyjątkowo długo. Całość ciągnęła się tygodniami, a może nawet miesiącami.

Dane Merkel były kilkakrotnie atakowane

Merkel kradnie dane telefonem

Kradzież danych 20 grudnia

Jest to seria ataków, które przebiegają równolegle Do Schweigera inne gwiazdy również wpłynęły. Szczególnie silny atak hakerski miał miejsce 20 grudnia. Dotknęło to wielu różnych polityków. Setki parlamentarzystów straciło swoje dane osobowe. W tym momencie ponownie podjęto próby kradzieży danych Angeli Merkel i Franka-Waltera Steinmeiera. W tym przypadku policja uniknęła tego, aby przestępcy nie mogli wykraść danych osobowych celebrytów.

Federalne Ministerstwo podejmuje działania przeciwko kradzieży danych 

Kradzież danych Federalne Ministerstwo i Bezpieczeństwo

W rzeczywistości autor jest nadal nieznany

Nadal nie jest jasne, kto stoi za tym atakiem hakerów. Skomentowała to również minister Katarina Barley. Oceniła te ataki za bardzo poważne. Uważa, że ​​te ataki stanowią podstawę naszego zaufania do demokracji i instytucji.

Pojawiły się różne spekulacje związane m.in. z grupą hakerów APT28 z Rosji. Według źródeł Bild-Zeitung niemieckie instytucje zwróciły się do amerykańskiej agencji NSA o pomoc w odkryciu tej historii.

Stanowisko w tej sprawie zajął również Federalny Urząd Bezpieczeństwa Informacji. Nadal badają sprawę w ścisłej współpracy z instytucjami federalnymi. Jak dotąd, według ich opinii, nie należy naruszać żadnych informacji poufnych.

Kto stoi za najnowszą kradzieżą danych??

Kradzież danych człowiek z maską

Kradzież danych staje się coraz większym problemem 

Kradzież danych PC i inne środki

Dane przechowywane w telefonie są szczególnie zagrożone

Telefon kradzieży danych w ręku

Czy Ty też czujesz się zagrożony atakami na dane?

przez telefon - kradzież danych

Thanks! You've already liked this