Kultowa fryzura bobowa i jej długa historia

Wiele świadomych mody kobiet, takich jak gwiazdy stylu ulicznego i celebrytki, pokazuje się z elegancką fryzurą typu bob. To stało się modną fryzurą „it” i nie bez powodu. Kultowy styl ma bogatą historię, która sięga wieków. Fryzura bobowa była noszona przez niektóre z najbardziej szanowanych feministek na świecie, takich jak Amelia Earhart, Aretha Franklin, Irene Castle i Coco Chanel. Wraz z rozprzestrzenianiem się walki o prawa kobiet za pośrednictwem mediów społecznościowych, mody i urody dzięki obecnemu klimatowi politycznemu, nic dziwnego, że fryzura typu bob powróciła jako jedna z obowiązkowych fryzur ostatniej dekady. Dzisiaj przyjrzymy się, jak ta krótka fryzura reprezentowała feminizm na przestrzeni czasu …

Czy znasz historię fryzury bobowej??

Bob Fryzura Clebrities Krótkie Fryzury

Historia fryzury bob

Fryzura bob, znana również jako bob, zbiega się z gwałtownymi zmianami społecznymi i politycznymi w społeczeństwie zachodnim od początku XX wieku, chociaż idea zbuntowanej, krótkowłosej kobiety może sięgać Kleopatry i Joanny d’ Łuk.

Klapy pomogły utrwalić tę modną fryzurę, a prawie sto lat później nadal jest modna.

Kiedy kobiety obcinają włosy na krótko …

Bob Fryzura Clebrities Krótkie Fryzury Feminizm

Fryzura bobowa powraca, ponieważ feminizm odgrywa obecnie ogromną rolę w życiu politycznym i społecznym. W XX wieku bob był znakiem rozpoznawczym pierwszej fali ruchu feministycznego w latach dwudziestych. Wtedy to walka o prawo do głosowania osiągnęła punkt zwrotny. The Flappers (tzw. modne kobiety lat 20. XX wieku) postanowiły zrezygnować z noszenia obcisłych gorsetów i sukienek oraz skrócić obszycia i długość włosów. Krótka fryzura sprzeciwiała się zachodniemu ideałowi piękna, zgodnie z którym długie włosy są piękniejsze i bardziej kobiece. Flappers również na nowo zdefiniowały role płciowe, ponieważ w tamtym czasie przyjmowano tylko mężczyzn z krótkimi włosami. Był to czas, w którym kobiety przejęły kontrolę nad swoją władzą i wyglądem oraz przepisały wytyczne, które określały piękno epoki.

Krótkie fryzury z lat 20. XX wieku

Bob Fryzura Feminizm Girl Power

The Flappers ustanowili fryzurę typu bob

Klapy w stylu Boba z lat 20.

Nieco ponad trzy dekady później fryzurę bobową zmodernizował słynny fryzjer Vidal Sassoon. Wersja Twiggy bez wątpienia wyznaczała trendy w latach sześćdziesiątych. A obszerna i elegancka fryzura bobowa Pierwszej Damy Jackie Kennedy wywołała sensację. Diana Ross i The Supremes nie byli daleko w tyle. Jej elegancki wygląd był idealnym uzupełnieniem jej eleganckich ruchów tanecznych, wspaniałego makijażu i wyrazistej mody.

Diana Ross również nosiła fryzurę typu bob

Bob Fryzura Clebrities Diana Ross

W latach 80. i 90. ubiegłego wieku na nowo odkryto fryzurę typu bob. Kobiety, które miały ten bob, po prostu emanowały pewnością siebie. Pomyśl o Salt-N-Pepie, Christy Turlington, Teri Hatcher i Winonie Ryder. Krótkie włosy stały się także znakiem trzeciej fali podziemnego ruchu feministycznego, riot grrrls, które w swojej inspirowanej punkiem muzyce wypowiadały się o kobiecej samostanowieniu, seksualności, rasizmie i wielu innych..

Krótkie fryzury i ruch feministyczny idą w parze

Bob fryzura klapy lat 20. Historia mody

Dziś jesteśmy w nowej epoce feminizmu i wszyscy współcześni wyznawcy trendów oddają hołd kobietom, które w przeszłości walczyły o prawa kobiet. Znajdziesz nowe sposoby na to, aby bob był nowoczesny i dostosować go do obecnego stylu życia. Przykładem tego jest długi bob, który nadaje nowoczesnemu krojowi zupełnie nowy wygląd.

W skrócie oznacza pewność

Historia fryzury Boba XX wiek

Kobiety walczyły o swoje prawa i zmieniły kobiecy ideał piękna

Fryzura Boba w stylu lat 20.

Wierzymy więc, że fryzura bob zawsze pozostanie w modzie, ponieważ siła dziewczyny zawsze będzie obecna. Jesteśmy podekscytowani, widząc, jak fryzura bob zostanie zreinterpretowana w następnej dekadzie …

Coco Chanel wywarła ogromny wpływ na świat mody 

Fryzura Boba Clebrities Krótkie Fryzury Coco Chanel

Księżna Diana to jedna z ikon mody XX wieku

Bob Fryzura Clebrities Krótkie Fryzury Księżna Diana

Fryzura bobowa Anny Wintour to jej znak rozpoznawczy

Bob Fryzura Clebrities Anna Wintour

Wiele innych celebrytów również cieszy się krótką fryzurą

Bob Fryzura Clebrities Fryzura Krótkie Włosy Bob fryzura gwiazdy Jennifer Lawrence Fryzura Boba Clebrities Krótkie Fryzury Olivia Wilde Bob Fryzura Clebrities Margot Robbie

Thanks! You've already liked this