Folie okienne można stosować na wiele sposobów

Dołącz folię okienną nieprzezroczystą samoprzylepną folię okienną

Folie okienne można stosować na wiele sposobów

Okna wpuszczają słońce do własnych czterech ścian, pozwalają na widok natury – ale także pozwalają na widok do wewnątrz, co nie zawsze jest pożądane. Folie okienne, takie jak dostępne na Windowfilms-online.com upewnić się, że osobom nieupoważnionym znacznie utrudnione zostanie zapoznanie się z domem.

Ponadto folie potrafią nawet skutecznie utrudnić włamanie. Jakie warianty nadają się do jakich celów?

Załóż nieprzezroczystą folię okienną

Folia okienna nieprzezroczysty ekran prywatności folii okiennej

Folia okienna nieprzezroczysta folia okienna wystrój

Folie przeciwsłoneczne tłumią powstawanie ciepła

Światło słoneczne może sprawiać trudności, zwłaszcza w budynkach z dużymi oknami: jasność jest pożądana i ułatwia pracę, ale budynki też szczególnie mocno się nagrzewają. Pomóc w tym może folia okienna: odbijane jest światło słoneczne, co skutecznie zapobiega nagrzewaniu się pomieszczenia. Około 80 procent dochodzącej energii cieplnej można zablokować po prostu przez nałożenie folii. Stanowiska komputerowe mogą pracować wygodniej, ponieważ folia przeciwsłoneczna zapobiega również odblaskom. Jednocześnie folia przeciwsłoneczna służy jako osłona prywatności, choć efekt ten ginie w ciemności. Jeśli interesuje Cię folia przeciwsłoneczna, pamiętaj, że istnieją dwa warianty:

– Folia przeciwsłoneczna, która jest mocowana od wewnątrz, jest chroniona przed warunkami atmosferycznymi i dlatego jest szczególnie trwała. W tym celu szkło musi być również odpowiednie do mocowania; W przeciwnym razie istnieje ryzyko pęknięcia niektórych rodzajów szkła.

– Folie przeciwsłoneczne do zastosowań zewnętrznych nadają się szczególnie do szyb specjalnych, takich jak szyby termiczne, podwójne lub izolacyjne

Jeśli ochrona prywatności jest na pierwszym planie, można również zastosować tak zwaną folię lustrzaną. Folia ta jest przezroczysta od wewnątrz w świetle dziennym, podczas gdy z zewnątrz widać tylko lustro. Jednak w ciemności efekt jest zauważalnie zmniejszony. Jeśli światło zostanie następnie włączone we wnętrzu, film będzie widoczny również z zewnątrz. Oczywiście zasłony można było również zawiesić, aby chronić przed słońcem i niechcianym wyglądem. Jednak ich przywiązanie wiąże się zwykle z większym wysiłkiem. Dodatkowo zasłony mają tę wadę, że w dużym stopniu zasłaniają światło słoneczne, a także uniemożliwiają widok na zewnątrz – folie rozwiązują to zadanie bardziej elegancko.

Folia okienna nieprzezroczysta izolacja termiczna folii okiennej

Folie z matowego szkła tworzą jasną atmosferę

Folie ze szkła matowego to prawdziwy klasyk w dziedzinie folii prywatności. Wykorzystywane są głównie w gabinetach lekarskich, gdy ma być zachowana prywatność. Już sama nazwa daje dobre wyobrażenie o optyce: matowa folia szklana to matowa biała folia, która nie odbija światła, a tym samym zapewnia jasne pomieszczenia. Zaletą – oprócz osłony prywatności – jest to, że folie ze szkła matowego nadają się do wszystkich rodzajów okien. Dodatkowo jest mocowany od wewnątrz, co z kolei zapewnia długą żywotność i łatwy montaż. Uniwersalne zastosowanie umożliwia nawet częściowe klejenie powierzchni szklanych. Nie jest to możliwe w przypadku wszystkich rodzajów folii, ponieważ nie można wykluczyć pęknięcia szkła ze względu na różne rozszerzalności termiczne.

Folia okienna nieprzezroczysta folia okienna ekran prywatności wzór kotów;

Folia okienna nieprzezroczysta folia okienna łazienka

Utrudnione włamanie: folie przeciwodpryskowe zapobiegają rozbiciu szyb

Folie przeciwodpryskowe są całkowicie niewidoczne, ale nie pozbawione są wartości dodanej: znane również jako folie antywłamaniowe, skutecznie zapobiegają rozbiciu szyby. Nawet jeśli dzieci lubią bawić się piłką nożną w ogrodzie, zaleca się zabezpieczenie takim filmem. Wysoka odporność na rozerwanie sprawia, że ​​trudno jest rozbić szybę. Kupując jednak należy upewnić się, że folia jest certyfikowana zgodnie z normą DIN 52337 lub normą UE EN 12 600. Chociaż folia chroniąca przed odpryskami nie zasłania widoku, ma również praktyczny efekt uboczny: odfiltrowuje się 96 procent promieniowania UV.

Folia okienna nieprzezroczysta folia okienna zdobi ochronę prywatności drzwi wejściowych;

Folia okienna samoprzylepna folia okienna chroniąca prywatność

Folie dekoracyjne rozluźniają wygląd

Tak praktyczne jak te folie – aspekty estetyczne również odgrywają ważną rolę, zwłaszcza w przypadku szklanych drzwi i dużych powierzchni okiennych. Folie dekoracyjne mogą również służyć jako osłony prywatności, ale także uwydatniać duże i sterylne powierzchnie szklane. W zasadzie nie ma ograniczeń dla własnej kreatywności, ponieważ folie dekoracyjne można znaleźć we wszystkich wzorach, rozmiarach i kolorach.

Wszystkie folie montowane od wewnątrz można łatwo przymocować samodzielnie:

– Po dobraniu odpowiednich folii można je zakupić w formie ciętej lub na metry. Jednak ze względu na prostszy montaż zalecane są nacięcia.

– Oczyść okna i całkowicie usuń kurz. Okno powinno pozostać wilgotne

– Przygotuj folię, ściągając folię ochronną

– Wymieszać płyn montażowy z wodą i nałożyć. Płyn należy nakładać zarówno na szybę, jak i na samą folię. Płyn montażowy może być użyty do wygładzenia wszelkich wtrąceń powietrza po nałożeniu folii.

– Wyrównaj folię: jeśli jest przecięta lub okno ma być tylko częściowo zakryte, zaleca się wyrównanie za pomocą poziomicy.

– Jeśli folia ma zostać usunięta, jest to oczywiście możliwe również później – całkowicie bez pozostałości.

Folia okienna ekran prywatności folia okienna łazienka

Folia okienna nieprzezroczysta folia okienna samoprzylepna,

Wniosek: idealna alternatywa dla zasłon

W końcu okazuje się, że folie okienne przekonują nie tylko swoim wyglądem, ale oferują również realną dodatkową korzyść: folie przeciwodpryskowe utrudniają włamanie, folie przeciwsłoneczne zapobiegają odblaskom i nagrzewaniu, a folie ze szkła matowego tworzą lekka i jednocześnie dyskretna atmosfera. Prosta metoda „zrób to sam” również oszczędza koszty. Kupując, upewnij się, że Twoje własne okna nadają się również do wybranego przez Ciebie filmu. Ponadto preferowane jest odpowiednie cięcie towaru na placu, ponieważ w przeciwnym razie folia musi być przycinana na wymiar podczas montażu. Każdy, kto przegląda internet, szybko znajdzie idealny slajd.

Folia okienna, nieprzezroczysta folia okienna, samoprzylepna

Thanks! You've already liked this