Atrakcyjny serwis obiadowy wykonany z porcelany – dekoracja stołu z różnymi talerzami

Atrakcyjny serwis obiadowy z porcelany w kolorowym zestawieniu

Wymieszaj swoje talerze, aby uzyskać wyjątkowe nakrycie stołu

Atrakcyjny serwis obiadowy z porcelany zawsze przychodzą w zestawach po 4, 8, 12, a czasem nawet 24 sztuki. To jest fakt, zawsze tak było i nie ma perspektyw, żeby się to zmieniło.

Kto to mówi?

Czy to nawet zabawne? Czy kiedykolwiek znalazłeś talerze na wyprzedaży garażowej lub na pchlim targu, które naprawdę Ci się spodobały? Prawda jest taka, że ​​najładniejszych zestawów talerzy, jakie kiedykolwiek widziałem, nigdy nie można kupić w parzystych ilościach? Czy ten fakt odegrał rolę w Twojej decyzji??

Atrakcyjny serwis obiadowy z porcelany

płyta ścienna porcelana błyszczące elementy dekoracyjne

Najpiękniejsze projekty stołów, jakie kiedykolwiek widziałem, były mieszanką różnych wzorów i wzorów

płyta ścienna porcelana połysk efektowne elementy dekoracyjne dekoracja ścienna

Mam na myśli nie tylko talerze, ale także szklanki i sztućce.

Zignoruj ​​małe, ograniczone głosy, które słyszysz w sobie i mówisz: „Nie możesz tego zrobić!”. Czy nie chciałbyś zamiast tego przeczytać naszych małych wskazówek, jak stworzyć cudowne połączenie różnych wzorów i kształtów, które Twoja rodzina i przyjaciele będą chcieli oczarować?

W rzeczywistości talerz i szkło pękają, a sztućce również szybko znikają w równoległym wszechświecie. Czy za każdym razem musimy kupować nowe pasujące zestawy? Absolutnie nie! Powinniśmy raczej zdystansować się od idei zestawów i pomyśleć o świetnych miksach. Kolekcja różnych talerzy, takich jak ta, wymaga umieszczenia na stole w elektrycznym wyglądzie.

Często pojawia się pomysł wykorzystania niepasujących do siebie talerzy jako dekoracji na ścianie

Atrakcyjny serwis obiadowy wykonany z porcelanowej płyty ściennej inna komoda

Z pewnością nie ma w tym nic złego. Ale możesz również stworzyć z tego świetną konstelację stołu. Kolor, epoka lub motyw może być głównym czynnikiem przy personalizacji. Ale tak naprawdę wszystko, co cię łączy, może być dla nich twoją preferencją.

Jeśli chodzi o płytki do mieszania, należy zwrócić uwagę na kilka zasad

Atrakcyjny serwis obiadowy wykonany z porcelanowych rustykalnych półek drewnianych

Nie jest to tak skomplikowane, jak np. łączenie różnych substancji. Tam musisz pomyśleć o liniowych, małych i dużych wzorach. Trzeba też zastanowić się, czy dywany są geometryczne, czy solidne.

Więc jak zaczynamy? W naszym domu kolor, który kochamy, służy jako przewodnik projektowy

Atrakcyjny serwis obiadowy z porcelanowych naczyń

 W domu, którego projekt widać na dzisiejszych zdjęciach, nie wydaje się, żeby się zbytnio różnił.

Od jednej ciotki kilka porcelanowych talerzy z kompletu porcelany, a od drugiej kilka kawałków o azjatyckim charakterze. Jest też komplet antycznych talerzy z wzorami ryb, które kupiłeś na wakacjach około 30 lat temu. Różowe talerze o dziewczęcym charakterze pochodzą z wyprzedaży garażowej. Kubki do mokki pochodzą z second handu. Możesz również zobaczyć świąteczne kubki Fitz i Floyd, które kiedykolwiek kupiłeś w zestawie.

 Masz do czynienia z odcieniami zieleni, różu, błękitu, czerwieni i innych. Wszystkie pojawiają się w naszych miksach talerzowych.

Czy widzisz, jak balansujemy między różnymi wyglądami??

Atrakcyjny serwis obiadowy wykonany z porcelany ozdobiony obrusem

W celach ilustracyjnych pokazano, jak z niego stworzyć projekt formalny. Zacznijmy od obrusu. Tak, został kupiony na wyprzedaży garażowej. Bez względu na to, jak dobrze ją wyprasujesz, zawsze pozostaną zagniecenia. To żaden problem, bo jak skończymy, nikt tego nie zauważy.

Zamierzam wykorzystać świąteczne talerze, które są dość duże. Wystarczy spojrzeć, ile miejsca zajmuje podstawka ładująca

Atrakcyjny serwis obiadowy z antycznej porcelany

Na obiad zdecyduję się na babcine dania z porcelany. Do sałatki używam japońskiej miski sałatkowej. Odziedziczyłam to po drugiej babci. Mogłabym mieszać dowolny wzór i kształt i wyglądałoby to równie dobrze, ale dziś wieczorem chcę mieć czarno-biały styl formalny.

Po rodzicach odziedziczyliśmy też srebrne sztućce. Również w tym przypadku kolekcje nie są kompletne. Zamiast tego zebrali wiele pojedynczych kawałków, które znaleźliśmy przypadkiem. Dziś wieczorem mieszam srebrne widelce ze ślubu moich rodziców z nożami z masy perłowej ze sklepu z antykami. Zestaw kryształów też nie jest kompletny. Dzieje się tak, ponieważ wiele jednostek zostało uszkodzonych w ciągu wielu różnych lat.

Świeże kwiaty i serwetki z tkaniny są połączone z „madame” i „monsier” tymi, które od razu podbijają nasze serca

Atrakcyjny serwis obiadowy z porcelany, serwetki z motywem antycznej zieleni

 Gigantyczna muszla, którą zabrałem z domu, pomaga mi poczuć się bardziej zrelaksowanym. W misce umieszczono małą świeczkę. Wspaniale uzupełnia projekt stołu. Chodź z jedzeniem!

Ale co, jeśli chcesz bardziej swobodnego, współczesnego wyglądu??

Atrakcyjny serwis obiadowy wykonany z porcelanowego stołu do jadalni

Ważne są tutaj świetne kombinacje kolorystyczne i świetne połączenie wzorów.

Chociaż nie ma żadnych twardych i szybkich zasad, jest kilka, których możesz przestrzegać, jeśli nie masz pewności. Rozważ wzory kwiatowe, w paski i jednolite, aby uzyskać kombinację podobną do tej.

Zacznij od zmieszania trzech wzorów. Jeśli wszystko dobrze się z tym układa, to idź po więcej.

Aby uzyskać jeszcze bardziej swobodny wygląd, poproszę o nowoczesny koc. Następnie możesz położyć na nim jasnozielone kwadratowe talerze, takie jak te z Pier 1. Dobrze pasują do tego serwetki w czerwono-białe wzory. Należy je umieścić pod talerzami sałatek i miskami do zupy. Zdają się korespondować nie tylko z dekoracją wnętrz, ale nawet z kwiatami w ogrodzie. Z tym zestawem całkowicie kierowałam się swoją szaloną stroną.

Jeśli obawiasz się mieszania wzorów, rozważ pracę z szeroką gamą kolorów. Powinieneś być na tyle odważny, aby to zrobić. Nie wszystkie powinny być takie same.

Jeśli kombinacja wielu kolorów nie jest twoją rzeczą, możesz stworzyć pewną mieszankę

Atrakcyjny serwis obiadowy wykonany z porcelany Eklektyczna aranżacja stołu jadalnego

Ładne talerze z kurczakiem stoją dumnie na szałwiowych talerzach pod spodem. Lniany koc wspaniale go uzupełnia.

Sprawdź tę stonowaną paletę kolorów! Miękkie półmiski świąteczne z antyczną porcelaną w podobnym odcieniu ze złotymi półmiskami w tle. Tworzysz czysty i piękny efekt.

Kryształowa zastawa stołowa została tutaj znakomicie wymieszana. Zastosowano tu niuanse, których nie ma w potrawach. Wszystko to sprawia, że ​​sceneria jest tak zaskakująca i urzekająca.

Czy masz zestawy talerzy, które kochasz i z których korzystasz??

Atrakcyjny serwis obiadowy wykonany z porcelany różowe krzesła obrus ikat

 Nie ma problemu! Rozważ umieszczenie ich w takich miejscach jak to. Jeśli masz szklane sztućce, tym lepiej.

Czy zachęcaliśmy Cię do wyjmowania starych rzeczy z szuflady i używania ich? Idź do wyprzedaży garażowej i zdobądź wszystko, co fajne, co można tam znaleźć!

Thanks! You've already liked this