Pouliční osvětlení (48 fotografií): jak změnit svůj web

Zahradní lampy - jako dekorativní prvek krajinného designu

Zahradní lampy – jako dekorativní prvek krajinného designu

Je hezké, když je dům obklopen krásnou udržovanou zahradou, rozdělenou do útulných zákoutí. A pokud je ve dne veškerá krása krajiny dokonale viditelná, pak večer (v noci) by se zahrada neměla ponořit do temné tmy. Proto je práce s osvětlením, správné osvětlení zahrady, jednou z nejdůležitějších součástí správně vytvořeného krajinného designu..

Zahradní osvětlení je rozděleno do dvou typů

 • funkční – zajišťuje bezpečnost místní oblasti a její pohodlné používání. Zahrnuje trasy pohybu osvětlení (schody, cesty, vchod do domu), stejně jako budovy na území (altán, veranda, letní kuchyně, lázeňský dům atd.) A obvod místa.

Podél zahradní cesty je zobrazen řetězec lamp.

Podél zahradní cesty je zobrazen řetězec lamp.

Dekorativní osvětlení schodů LED páskem

Dekorativní osvětlení schodů LED páskem

Funkční osvětlení se vyznačuje záplavou jasného světla (je však vhodné vybavit žárovky stmívači). Pouliční osvětlení také slouží jako dodatečná ochrana – osvětlený prostor na jedné straně nepřitahuje nežádoucí hosty, na druhé straně zefektivňuje práci systému video dohledu

Zahradní lampy ve tvaru slzy

Zahradní lampy ve tvaru slzy

 • dekorativní osvětlení – přidává romantiku krajinnému designu, vytváří světelné efekty a kompozice, prostřednictvím kouzelné hry světla a stínu proměňuje běžné prvky (altány, keře, stromy, zahradní nábytek, rybníky, kameny a balvany, cesty) zahradního designu na tajemné a jedinečný. Pomáhá zvýraznit akcenty, zvýraznit výhody a skrýt nedostatky za soumraku..

Lampy - záhony

Lampy – záhony

Pouliční lampy: jak si vybrat a nainstalovat

Zdravý! Kované lavice – vlastnosti a výhody, kam můžete dát kovanou, jak se starat

Chcete -li získat funkční osvětlení, je lepší použít bodová světla nebo stojací lampy – umožňují vám získat stabilní a rovnoměrné osvětlení živé a pracovní části webu a řada lamp různých designů vám pomůže snadno vybrat ten, který bude harmonicky zapadají do celkového stylistického pojetí zahrady.

Zahradní lampy vyrobené ve tvaru kamene

Zahradní lampy vyrobené ve tvaru kamene

Podle účelu a vzhledu jsou dekorativní pouliční lampy pro letní chaty rozděleny na:

 • zapuštěná svítidla – lze namontovat přímo do země, na ozdobné plošiny, podlahu altánu nebo svislé povrchy (schodišťové stupně atd.). Tradičně jsou instalovány tak, aby získaly značkovací osvětlení, což znamená, že bude k dispozici dostatek tlumených lamp s nízkým výkonem, které jednoduše naznačí obrys cesty nebo se používají k osvětlení fasád.

Zapuštěná svítidla v dřevěné plošině

Zapuštěná svítidla v dřevěné plošině

 • sloupky – mohou mít různou (50-150 cm) výšku, styl, tvar a barvu. Zpravidla nevytvářejí silný světelný tok, jejich hlavním účelem je osvětlení cest, cest a jednotlivých prvků krajiny (výrazné kameny, záhony, lavičky atd.). Nejčastěji se používá v klasických zahradách, podle návrhu to může být buď jen klasický, přísný sloupek, nebo může mít tvar houby, zvonu atd..

Podél silnice jsou umístěny světelné sloupky

Podél silnice jsou umístěny světelné sloupky

 • patníky jsou patní lampa, která vyčnívá ze země a používá se k dekoraci zahrad v minimalistickém nebo high-tech stylu. Obvykle mají reflektor (reflektor), který směruje světelný tok přímo na dráhu, téměř přímo dolů

Svítidla - patníky jsou umístěny podél jednoho okraje schodiště

Svítidla – patníky jsou umístěny podél jednoho okraje schodiště

 • stojací lampa – je podpěra, na kterou je instalována sférická lampa, která vytváří světelný tok rovnoměrně rozložený ve všech směrech

Malované koule na stojacích lampách

Malované koule na stojacích lampách

 • světelné boxy – lampy, které mají válcový tvar, slouží k osvětlení mostů, cest nebo záhonů

Několik lehkých podstavců

Několik lehkých podstavců

 • plovoucí koule – nepropustné pro vodu, slouží k osvětlení (osvětlení) rybníků a bazénů. Skleněné koule plovoucí na povrchu (včetně vícebarevných) vypadají velmi působivě. Bazény lze také osvětlit podvodními protějšky nebo optickými vlákny..

Plovoucí koule na vodní hladině bazénu

Plovoucí koule na vodní hladině bazénu

Aby se dosáhlo požadovaného efektu při vytváření dekorativního osvětlení na zahradě, aby se získalo malebné osvětlení, musí být splněno několik podmínek:

 • nejlepší pro akcentové osvětlení pro prominentní prvky krajiny, krajiny nebo dekorativní architektury

Kombinované osvětlení - lampy, sloupy a zaměřené na kaktusy zvýrazňující lampy

Kombinované osvětlení – lampy, sloupy a pro kaktusy zvýrazňující lampy

 • za účelem získání optické hloubky osvětlení jsou vytvořeny tři různé hlavní zóny: osvětlení v popředí by nemělo být ucpané, ztlumené, střední půda je ztmavena (výjimkou je, že se směrovým světlem jsou alokovány oddělené, zvláště účinné prvky), pozadí je zaplaveno světlem rovnoměrně a dostatečně jasně

Díky různým úrovním osvětlení se vytváří vizuální hloubka krajinné kompozice.

Díky různým úrovním osvětlení se vytváří vizuální hloubka krajinné kompozice.

 • klasický styl zahradního designu je zdůrazněn symetricky umístěnými osvětlenými objekty

Kombinace funkčního a dekorativního osvětlení

Kombinace funkčního a dekorativního osvětlení

 • světlo „studených“ odstínů se používá k reprodukci jasných barev a získání jasných obrysů osvětleného objektu. Použití studeného spektra vám navíc umožňuje oblast vizuálně opravit – studené světlo vizuálně odstraní osvětlený předmět (oblast)

Osvětlený kmen a koruna stromu

Osvětlený kmen a koruna stromu

 • vytvořené teplým světlem, útulné a měkké osvětlení vytváří iluzi vizuálního přístupu k objektu

Svítidla nemají jasnou a teplou barvu

Svítidla nemají jasnou a teplou barvu

 • použití asymetrického osvětlení vám umožní získat rytmus prostoru a iluzi pohybu, Kromě toho se tento efekt používá k přesunu z jednoho objektu na druhý

Zahradní světla v podobě klasických přenosných lampionů

Zahradní světla v podobě klasických přenosných lampionů

 • koruny velkých stromů jsou osvětleny výkonnými lampami. Ale pro zvýraznění malých architektonických forem bude vyžadováno měkčí a jemnější osvětlení, které umožní nastavit vlastnosti textury a tvaru prvku (budovy)

Stolní osvětlení s LED páskem

Stolní osvětlení s LED páskem

 • při výběru tvaru lampy pro zahradu byste měli upřednostnit sférický tvar – je to nejpřirozenější a blíže přirozeným formám – kapky vody, listí atd..

Růžové plovoucí balónky

Růžové plovoucí balónky

 • aby se zamezilo oslnivému účinku lampy ve tmě, používají se v zahradních lampách matné koule z polykarbonátu

Měkké osvětlení krajinné kompozice

Měkké osvětlení krajinné kompozice

Rada! Pokud je zahrada naplněna zahradním nábytkem a dekorativními záhony, je lepší v ní použít lampy jednoduchých lakonických forem – lampy se složitým designem mohou prostor „přetížit“. Ale pro skromnou oblast s minimem detailů se lampa s originálním designem může stát důležitou součástí kompozice..

Akcentní osvětlení pro zahradní stromy

Akcentní osvětlení pro zahradní stromy

Jako žárovky pro pouliční lampy lze použít téměř všechny typy lamp: halogenové, žárovkové nebo plynové. Ale v poslední době jsou nejoblíbenější LED pouliční osvětlení..

Zahradní lampy - stojací lampy

Zahradní lampy – stojací lampy

Jsou spolehlivé, nezahřívají se, mají vysokou účinnost, nejsou citlivé na teplotu a vytvářejí dokonale čisté monochromatické světlo. Ale hlavní věc je, že LED pouliční osvětlení spotřebovává mnohem méně elektřiny než jiné lampy..

Led světla

Led světla

Solární pouliční osvětlení

Solární svítidla (solární pouliční osvětlení) mohou výrazně snížit náklady na osvětlení vaší zahrady a osvětlení. Za prvé, jsou zcela autonomní-nainstalovaný solární panel dobíjí vestavěnou baterii, což stačí na práci 8-10 (v závislosti na modelu a jasu osvětlení).

Solární lampa

Solární lampa

Kromě toho vám využití sluneční energie umožňuje zcela opustit těžkopádnou a nákladnou instalaci elektrické sítě, tedy „solární světla“ – nejlevnější způsob osvětlení.

Osvětlení zahradní cesty pomocí solárních svítidel

Osvětlení zahradní cesty pomocí solárních svítidel

Kromě toho mají řadu dalších výhod:

 • trvanlivost – nainstalované LED žárovky prakticky nevyhoří a životnost baterie je až 10 let
 • mobilita – svítidlo, které nevyžaduje napájení proudem, lze snadno nainstalovat na požadované místo a změnit konfiguraci zahradního osvětlení na vlastní žádost. S výběrem místa instalace souvisejícího s osvětlením však existují určitá omezení, jinak solární baterie baterii nenabije.

Závěsná světla se solárním napájením

Závěsná světla se solárním napájením

 • automatizace – na svítidla lze instalovat senzory, které detekují úsvit (lampa se vypne a baterie přejde do režimu nabíjení) a západ slunce (lampa se automaticky zapne)
 • snadná údržba – lampa stačí na vymazání baterie a lampy z nahromaděného prachu

Použití solárních svítidel k osvětlení kamenného schodiště

Použití solárních svítidel k osvětlení kamenného schodiště

Existuje však také několik významných nevýhod. Za prvé „solární“ žárovky generují světelný tok s malým výkonem, takže je nelze použít jako hlavní osvětlení, ale pouze pro dekorativní osvětlení. Navíc v našich zeměpisných šířkách nejsou vzhledem k malým hodinám denního světla příliš účinné v období podzim -zima – baterie prostě nemá čas se nabíjet..

Thanks! You've already liked this