Moderní krajinný design nádvoří soukromého domu (160+ fotografií). Jak krásně vybavit a ozdobit vlastními rukama

Moderní terénní úpravy

Dobře upravené nádvoří umožňuje výhodný rám domu, poskytuje sebeprezentaci a základ pro další dojmy. Dobře promyšlený a organizovaný design nádvoří a terénní úpravy by měly doplňovat přirozené prostředí a pokračovat v koncepci interiérového designu. Další podrobnosti dále v článku.

5 základních aspektů pro krajinu

Při navrhování terénních úprav je důležité myslet nejen na estetiku, ale také na přínos, který budete mít pro životní prostředí..

Nastavení venkovního prostoru začíná správným designem krajiny. Nejprve odpovězte na své otázky:

 • Málokdy trávíte čas na dvorku.?
 • Máte zchátralou verandu nebo starou zahradu??
 • Nesnášíte plýtvání časem a vodou, abyste udržovali velký trávník.?
 • Váš dvorek nemá místo pro zábavu?

Pokud jste na některou z těchto otázek odpověděli ano, zní to, jako byste byli připraveni na změnu zahrady. Podívejte se na klíčové faktory, které je třeba při plánování zahrady zohlednit.

Při plánování zahrady zvažte pro a proti

Při plánování zahrady zvažte pro a proti

Zahájení terénního projektu se někdy může zdát zdrcující. Ale pomocí těchto pěti tipů můžete samostatně nebo s pomocí zahradního designéra navrhnout terénní úpravy a vytvořit dvůr, jaký jste vždy chtěli..

Použití a účel

Když zahájíte projekt terénní úpravy, první věcí, kterou je třeba zvážit, je, jak chcete prostor využít. Než učiníte další rozhodnutí, rozhodněte se, jaký je účel nebo cíle vašeho ideálního dvora..

Populární venkovní použití jsou následující:

 • zábava;
 • letní kuchyně a jídelna;
 • plavání;
 • herní zóna;
 • odpočinková zóna;
 • zahrada.

Oblast aktivní rekreace dětí

Oblast aktivní rekreace dětí

Dále musíte přemýšlet o tom, kdo bude prostor využívat. Bude tato oblast potřebná pro ubytování malých dětí, nebo bude primárně útulkem pro dospělé? Nezapomeňte myslet na domácí mazlíčky – domácí zvířata často také rozhodují o úpravě krajiny.

Životní prostředí a klima

Nyní je čas provést inventuru. Budete chtít označit oblasti jako:

 • slunné oblasti;
 • stinné oblasti;
 • přehled;
 • Směr větru;
 • přívod a odvod vody.

Nádvoří je rozděleno na zóny

Nádvoří je rozděleno na zóny

Dále by měla být vaše pozornost přitahována k půdě. Je důležité zajistit, aby vaše půda měla živiny na podporu vybraného rostlinného materiálu. Vaše půda, kterou může být převážně písek, jíl nebo štěrk, bude diktovat, které rostliny byste měli pěstovat. Krajinný designér vám může provést půdní testy a v případě potřeby půdu upravit.

Vyloďovací zóna

Důležitým faktorem, který je třeba vzít v úvahu při výběru rostlin, je jejich výsadba. Je to dáno klimatickými podmínkami, jako je teplota a srážky. Znalost vaší výsadby vám a vašemu designérovi pomůže vybrat rostliny, které jsou vhodné pro váš web, a proto s větší pravděpodobností zapustí kořeny..

Vyberte rostliny vhodné pro klima

Vyberte rostliny vhodné pro klima

Hydrozon

Jakmile budete mít představu o tom, jaké rostliny budou použity, začněte přemýšlet o tom, jak se voda chová na vašem dvoře. Pokud existují určité oblasti, kde se shromažďuje voda, budete chtít vytvořit skupinu rostlin, které potřebují hodně vody. Na druhou stranu, pokud existují určité oblasti, kde voda rychle odtéká, budete chtít skupinu rostlin, které milují suché podmínky. Tento proces je často označován jako výsadba hydrozonů..

Výsadba rostlin v hydrozoně

Výsadba rostlin v hydrozoně

Zahradní styl

Poslední věcí, na kterou je třeba myslet, je estetická přitažlivost a styl vaší terénní úpravy. Zvažte styl interiéru a exteriéru svého domova a pokuste se vytvořit jednotu mezi domovem a zahradnictvím. Vytvořte otevřený prostor, který odráží vaši osobnost a budete se cítit šťastně a uvolněně. Pro malou inspiraci si projděte tyto zahradní styly, mezi které patří japonština, secese, chata a poušť.

Terénní úpravy v japonském stylu

Terénní úpravy v japonském stylu

Nápady na líčení na zahradě

Po zvážení základních pravidel krajinného designu přistupte ke zlepšení prostoru. Podívejte se na nápady níže, jak ozdobit svůj dvorek.

Vyměňte zastaralé materiály

K tomu se nyní často používá masivní beton s cihlovými pásy. Vytvořte patio s betonem, přidejte bílý písek a přidejte fontánu pro výraz.

Rozšiřte svoji terasu

Častou chybou na zahradě je terasa příliš malá. Při práci na líčení na zahradě zvažte rozšíření terasy o větší nábytek a procházku prostorem..

Terasa je užitečnou ozdobou dvora

Terasa je užitečnou ozdobou dvora

Předělejte dlažbu

Obyčejný šedý beton může být docela nudný. Proměňte své dlažební kostky a proměňte dojem z celého terénu. Při přestavbě dlažebních desek máte dvě možnosti: odstranit stávající chodník nebo změnit to, co máte. Na betonovém chodníku vytvořte skvrny a rytiny, aby vypadal jako přírodní kámen. Pokud budete chtít předělat svoji stávající dlažbu, ušetříte peníze za materiál i práci.

Zahradní cesty za nízkou cenu

Zahradní cesty za nízkou cenu

Nenechte se omezovat malými nebo nepohodlnými prostory

Úzké prostory mohou být problematické a často skončí tak, že nebudou použity. Z úzkého prostoru však můžete udělat dvorek plně vybavený pro outdoorové aktivity. Kreativní rozvržení a techniky šetřící prostor lze použít k přizpůsobení více možností pro malý nebo nepohodlný dvorek.

Udělejte si vlastní dvorek

Můžete si předělat dvorek sami, bez profesionálů s jejich zdroji, pokud je záležitost omezena na proveditelnou práci. To však nezahrnuje demolici a instalaci nových malých architektonických forem, protože dokončení této práce zabere průměrnému majiteli domu týden, zatímco tým profesionálů to zvládne za pár dní..

Spousta nápadů na krásu

Spousta nápadů na krásu

Kromě toho mohou být projekty, které zahrnují instalaci tekoucí vody, plynu nebo elektrického vedení, komplikované. Pokud chcete fontánu, vestavěný gril nebo spoustu osvětlení, je nejlepší najmout si autorizovaného technika. Při výběru možnosti DIY, která vám ušetří nějaké peníze, však zvažte výsadbu vlastních rostlin. Pokud ano, ujistěte se, že znáte požadavky pro každou rostlinu, abyste si vybrali nejlepší umístění. Zvažte také zřízení terasy sami..

Nápady na design terasy

Na terase je venkovní život. Pravděpodobně strávíte mnoho hodin se svými přáteli a rodinou na terase. Místo nákupu velkého domu se mnoho lidí snaží rozšířit svůj venkovní obytný prostor. V důsledku toho se plocha terasy stává větší, luxusnější a chráněnější..

Venkovní terasy se staly centry aktivit zaměřených na zábavu a relaxaci. Dobře navržená terasa nejenže dodá vašemu domu další obytný prostor, ale také zvýší jeho hodnotu při dalším prodeji.

Organizace rekreační oblasti

Organizace rekreační oblasti

Protože vaše terasa poskytne základ venkovnímu obytnému prostoru, měla by být odolná a dobře postavená. Vybírat můžete z různých teras a materiálů pro chodníky. Určete, jaká velikost, tvar a styl terasy bude nejlépe vyhovovat vašim potřebám. Pomocí zde uvedených informací můžete začít sbírat nápady pro svou novou terasu.

Je na čase přestat myslet na svou zahradu jako na jednoduché místo pro trávení času venku. Může sloužit jako centrum pro řadu funkcí, včetně stolování, vaření, socializace a relaxace. Styl vaší terasy se změní v závislosti na tom, jaké funkce do ní chcete umístit..

Betonové terasy

Trvanlivost a univerzálnost betonu z něj činí vynikající volbu pro zahradní dlažby. Betonová terasa má mnoho výhod oproti vlnité lepence a jiným povrchům.

Betonová terasa ve vnitřním dvoře

Betonová terasa ve vnitřním dvoře

Výhody betonových teras:

 • Vysoká síla.
 • Nízké provozní náklady.
 • Přizpůsobitelný jakémukoli stylu.
 • Lze nalít do jakéhokoli tvaru.

Možnosti dekorace:

 • Barevný beton. Existuje několik způsobů, jak malovat beton, včetně kontrastních, integrujících, pevných a tekutých metod malování (používá se ve spojení s ražbou) a úplného malování.
 • Reliéfní beton – povrch betonové terasy lze reliéfně vytvořit a vytvořit tak texturu napodobující kámen, cihly nebo jiné materiály.

Reliéfní barevný beton pod kamenem

Reliéfní barevný beton pod kamenem

Pokud již máte prasklou nebo špinavou zahradu, můžete ji vyčistit betonem. Díky broušení betonu bude vaše terasa vypadat jako nová. Sanovanou betonovou zahradu lze natřít a opatřit razítkem.

Dalším silným trendem je integrace rostlin do míst, kde by jinak byly umístěny dilatační spáry. Pomáhají vytvářet prodyšnější povrch a zředěnou rozlehlou strukturu zelení. V těchto místech se často používá umělý trávník, zejména v oblastech, kde je třeba chránit vlhkost..

Tráva mezi švy pro udržení vlhkosti

Tráva mezi švy pro udržení vlhkosti

Jsou betonové terasy náchylné k praskání??

Beton je vhodný pro teplé klimatické krajiny, které v severních oblastech nezaznamenávají extrémní mrazy a tání, které způsobují nekontrolované praskání. Další faktory mohou také vést k praskání.

To bude pro vás azajímavý: Terénní úpravy zahrady vlastníma rukama (185+ fotografií). Styly, o kterých stojí za to vědět

Nápady pro altány

Altánky a další stinné struktury jsou dalším způsobem, jak si užít přírodu, i když podmínky venku nejsou nejlepší. V horkých létech můžete relaxovat a užívat si venku, aniž byste se opalovali. Stinné struktury také prodlužují sezónu na podzim a zimu. Pokud je vaše stavba postavena s pevnou střechou nebo dokonce izolovanými stěnami, můžete si dopřát klidné zimní ráno popíjením čaje bez obav z deště nebo sněhu.

Útulný altán pro letní dovolenou

Útulný altán pro letní dovolenou

Typy stínových budov

Altánky jsou autonomní strukturou, organicky umístěnou v krajině. Mohou stát na cestě a definovat oblast, kterou mají projít, nebo mohou označovat terasu nebo venkovní zábavní prostor. Pergola má obvykle otevřené boky a lamelovou nebo pevnou střechu.

Pergoly v krajinném designu

Pergoly v krajinném designu

Terasové struktury jsou podobné pergolám, kromě toho, že jsou připevněny k domu. To může být výhoda, protože patio může využívat domov jako podporu, a proto může stát méně než samostatná struktura..

Osmiboké altány s pevnou střechou se nejčastěji používají v tradičních zahradních a parkových oblastech. Mohou být atraktivním doplňkem, pokud styl okolní krajiny pracuje se strukturou..

Tradiční zahrada a park

Tradiční zahrada a park

Plachta je moderní způsob, jak získat úlevu od slunce. Tkanina se táhne přes speciálně navržené pilíře, aby zdůraznila a zakryla vaše posezení nebo terasu. Plachetní kůlna vypadá skvěle s přímkami a jednoduchou geometrií používanou v moderních domácnostech a slouží dvojím povinnostem jako dekorativní a umělecká část krajiny..

Baldachýn pro altán

Baldachýn pro altán

Síťová paluba je postavena přímo před domem, obvykle u zadních dveří pro snadný přístup. Místo skleněných oken má velké sítě, které chrání před hmyzem. Síťovaná terasa je skvělá pro stolování, protože získáte kvalitní venkovní zážitek bez narušitelů.

Hned vedle domu se také staví solární místnost. Vzhledem k tomu, že může být plně izolován a postaven s dvojitými okny, je to čtyřsezónní struktura, která působí jako doplněk vašeho domova. Sluneční místnost je zcela odolná vůči povětrnostním vlivům, takže můžete i v zimě pohodlně sledovat ptáky a divokou zvěř. Sluneční místnost se opravdu liší od zbytku vašeho domova v tom, že má mnoho oken, která zlepšují výhled zvenčí..

Dekorace terasy

Nezáleží na tom, jakou velikost vašeho dvora máte, můžete maximálně využít dostupný prostor a žít svůj sen. Zde je několik jednoduchých nápadů na úpravu krajiny, jak vytvořit skvělý venkovní prostor, který si můžete užít ve dne i v noci..

Přizpůsobte si prostor pomocí palubovky

Není nic lepšího než zbrusu nová terasa, která z vašeho dvora udělá venkovní obývací pokoj nebo skvělý večírek. Jedná se o snadný a dostupný způsob, jak rozšířit svůj životní prostor, který bude trvat mnoho let, a s trochou know-how si jej můžete postavit sami..

Terasa - pokoj s terasou

Terasa – pokoj s terasou

Existuje několik možností pro podlahový materiál. Kromě tradičních dřevěných podlah existuje alternativa šetrná k životnímu prostředí. Kompozitní palubky mohou být vyrobeny z recyklovaného plastu, který je odolný, snadno se instaluje a udržuje a je odolný proti hnilobě a škůdcům.

Stavět s trámy

Nosníky vyrobené z materiálu šetrného k životnímu prostředí

Nosníky vyrobené z materiálu šetrného k životnímu prostředí

Pomocí upravených borovicových trámů můžete vytvarovat dvorek jakékoli velikosti a dodat mu přirozený, zemitý vzhled. Ošetřené borovicové trámy jsou odolné vůči rozkladu, houbám a škůdcům, což z nich činí jeden z nejvšestrannějších, snadno použitelných a trvanlivých terénních materiálů na trhu. Lze je použít k vytvoření opěrné zdi, stupňovité zahrady, záhonu nebo jako ohraničení podél vašich záhonů..

Prostor s opěrnými zdmi

Opěrné zdi jsou skvělým způsobem, jak vytvořit zajímavé kroky k ozdobení dvorku. Můžete je použít k vytvoření vyvýšené zahrady, která obklopí váš zábavní prostor, nebo k vytvoření klidného koutku pro odpočinek. Opěrné zdi jsou také dobrým způsobem, jak vyhladit nakloněné oblasti a přidat další prostor pro děti na hraní nebo pro zábavu. V závislosti na požadovaném vzhledu mohou být opěrné zdi vyrobeny z kulatiny nebo ošetřených pražců z borovice. Používejte speciálně tvarované materiály pro podporu stěn, které do sebe zapadají, jsou trvanlivé a jsou k dispozici v řadě barev.

Vlastní dlažba

Na svůj dvorek můžete přinést skutečnou definici a vytvořit skvělý vzhled pomocí dlažeb. Navíc to bude snadný projekt, který můžete udělat sami. Dlažební kostky tvoří pevný základ pro vaši venkovní zábavní oblast nebo si můžete udělat cestu zahradou. Na trhu je řada barev a provedení dlažeb, které vyhovují jakémukoli dvorku, betonové textuře, panelovým a pískovým dlažebním kamenům.

Jednoduchý a pohodlný kryt dvora

Jednoduchý a pohodlný kryt dvora

Přidejte oblázky barvu a texturu

Oblázky jsou snadný způsob, jak přinést na dvorek různé barvy a textury. Můžete jej použít k vyplnění prázdných míst na zahradních záhonech nebo jako zemní kryt k doplnění dlážděné nebo palubové plochy..

Pro čistý dekorativní vzhled můžete použít oblázky k vytvoření ohraničené nebo krajinné cesty. Na výběr je mnoho barev a stylů, od bílé, modré, oranžové, červené, zelené, limetkové, stříbrné nebo zlaté. Pomocí stejných barevných oblázků můžete vytvářet plné oblasti nebo míchat barvy a vytvářet tak jasnější vzhled.

Světlý záhon s oblázky

Světlý záhon s oblázky

Terénní úpravy předzahrádky

Pokud jde o výzdobu předzahrádky, budete chtít přemýšlet o tom, jaké funkce vašeho domova budou zvýrazněny, a také o tom, jak z něj udělat otevřený prostor, který bude aktivně využíván. Pokud tam chcete strávit dovolenou, pak bude klíčové soukromí. Soukromí lze vytvořit pomocí zdi nebo živého plotu.

Získejte novou perspektivu

Než se rozhodnete pro projekt, podívejte se na svou krajinu svěžíma očima a širší perspektivou. Jsme tak zvyklí na naši krajinu, že může být obtížné určit, co ostatní vidí. Existují dva jednoduché triky, jak vidět krajinu z nové perspektivy. Při použití obou těchto metod je cílem zapomenout, co si o své krajině myslíte, a místo toho zjistit, co ve skutečnosti existuje..

První je trik starého umělce. Dostaňte se dostatečně daleko od své krajiny, abyste mohli vidět všechno najednou. Pak přimhouřte oči, dokud není obraz rozmazaný, a zkuste si vyčistit paměť..

„Malováním“ svého obrazu vytvoříte krajinu

Mohou existovat oblasti, které ztmavnou a zarostou rozmazaným vzhledem. Některé oblasti mohou vypadat chaoticky, protože je v nich příliš mnoho malých výsadeb, soch nebo květináčů. Nebo můžete mít světlou a jasnou oblast, ale příliš prázdnou. Všechny tyto nápady vám mohou poskytnout obecnou představu o tom, které projekty je třeba řešit jako první..

Druhou technikou, kterou můžete použít k novému vidění vaší krajiny, je pořizování černobílých fotografií vašeho krajinného designu. Sdělováním barev můžete ze známého prostoru udělat nový, takže jej uvidíte objektivníma očima. Většina digitálních fotoaparátů má v dnešní době černobílé nastavení, takže je snadné to udělat, i když nejste technický génius..

Definujte hranice a přidejte mulč

Čisté okraje klamou oko a vytvářejí úhlednou a upravenou krajinu. Pokud se trávník vkradl do záhonů v zahradě a vytvořil nerovnoměrnou linii, pak vymezení hranice může zlepšit vzhled celé krajiny..

Začněte položením zahradní hadice, která definuje novou hranici. Nedělejte chybu začátečníka vytvořením vlnovky „opilého hada“. Místo toho udělejte široké křivky, které jsou přizpůsobeny velikosti vašeho domu. Potom pomocí motyky ořezávejte trávu, dokud nebudete mít čistou a atraktivní linii..

Definujte krásnou řadu mulče

Definujte krásnou řadu mulče

Jakmile nastavíte úhledný okraj, přidejte vrstvu mulče na štěpku pro propracovaný vzhled. Živá barva je atraktivní, vyhlazuje nerovný povrch půdy a obecně dodává krajině profesionální povrchovou úpravu..

Odřízněte obrovské keře

Pokud rostlina zjevně není zamýšlena jako živý plot, měla by být prořezána. V opačném případě bude existovat pocit, že služba není pod kontrolou.

Ořízněte keř na základně a odstraňte všechny větve, které jsou 15 cm od země. To dává otevřenější vzhled a dělá zázraky s rododendrony a jinými keři, které se mohou zdát ponuré a zdrcující, když se plíží po zemi..

Úhledné keře ve dvoře domu

Úhledné keře ve dvoře domu

Dalším dobrým úkolem je pečlivě prořezat jakoukoli rostlinu, která se dotýká domu. Rostliny, které se opírají o dům, mohou způsobit praskání barev, stejně jako plísně a mravence. Prořezávání rostlin vzdálených 20 až 30 cm od vašeho domova dodá vaší krajinářské architektuře otevřenější vzhled a také vám poskytne možnost uklidit nebo v případě potřeby opravit váš domov..

45 trendových nápadů na přední dvorek

Moderní návrhy předzahrádek spoléhají spíše na minimalistický a pustý vzhled. Pryč jsou trojrozměrné formy a množství barev. Moderní vzhled se skládá z čistých linií, zemitých barev, kreativního využití kamene a nedostatku netypických barev..

Kroky a dlažební kostky

Vidíme posun od tvrdých chodníků s převahou směrem ke vzorovaným dlažbám střídajícím se s kulatými kameny.

Dekorace droshky s dekorativními materiály

Dekorace droshky s dekorativními materiály

Horizontální plot

Čáry jsou výraznější s čistým vodorovným plotem. Hliník, vinyl, ocel a dřevo jsou oblíbenými materiály pro moderní kuchyňské zahrady.

Kovové části

Myšlenkou poznávací značky kovového domu je moderní, ostrá písma, která jsou vyrobena z mosazi, hliníku nebo chromu. Jednoduché a stylové.

Bylinné vložky

Jedná se o chodníky pokryté travnatými mezerami, aby vám tráva mohla růst přímo pod nohama. Tradiční bílé nebo světlé dlažby na nádvoří v kombinaci se zelenou pro jasnější výhled na nádvoří.

Travnatá cesta do dvora

Travnatá cesta do dvora

Cinder bloky pro zahradu

Zahradnictví je stále relevantní jak pro přední, tak pro nádvoří, i když je stále podhodnoceno. Pokud milujete květiny, využijte blokové zahradničení, které představuje zajímavý a nový rozměr..

Jako květináče

Jako květináče

Velké hrnce

Mezi moderními předními dvory jsou velmi nápadné velké květináče. Čím jsou větší, tím lépe. Základní tvary – kulaté, čtvercové, válcové nebo kuželové.

Zajímavé řešení pro zahradu

Zajímavé řešení pro zahradu

Kámen a sukulenty

V moderních předních dvorech je běžné používání velkých a malých kamenů. A co roste a vypadá nejlépe s kameny? Sukulenty!

Sukulenty v krajinném designu

Sukulenty v krajinném designu

Nástěnná zahrada

Neomezujte své terénní úpravy na zemi. Malebné stěnové zahrady jsou atraktivní, inovativní a jsou středobodem předzahrádky.

Shluky barev

Mnoho moderních předních dvorů stále obsahuje mnoho barevných kvetoucích rostlin. Mějte je pod kontrolou a v dobrých barevných poměrech, abyste se vyhnuli nepořádku. Rostliny, které vyžadují méně času, fungují dobře..

Barvy při výsadbě zahrady

Barvy při výsadbě zahrady

Osvětlené cesty

Podsvícené cesty definují a vylepšují váš design předzahrádky. Je také vhodné a atraktivní..

Kombinace plotu a laviček

Je čas vyměnit elegantní železná sedadla ve prospěch diskrétnějších, integrovaných zákoutí. A pokud jsou vyrobeny stejnou technikou s plotem po obvodu, bude design nejharmoničtější.

Lavička a plot z kamene

Lavička a plot z kamene

Minimalistické oplocení

Uzavřete svůj přední dvůr tlumeným a minimalistickým oplocením. Už žádné grandiózní kudrlinky, monogramy a jasné barvy.

Kombinace zelené a bílé

Moderní přední nádvoří jsou vyzdobena v zemitých tónech. Bílé hortenzie před bujnou zelení rozzáří váš dvorek.

Kombinace zelených a bílých rostlin

Kombinace zelených a bílých rostlin

Kombinace kamene a dřeva

Vraťme se k základům. Hrubá kamenná a dřevěná prkna dodávají charakter strohým liniím moderních předních dvorů.

Zahradničení na terase

Nedovolte, aby vám nerovná fasáda překážela při vytváření krásné předzahrádky. Zajistěte, aby to fungovalo pro váš prostor: Pro nakloněné povrchy je myšlenka stupňovité zahrady s terasou dokonalá.

Červené květináče pro rostliny

Zářivě červené květináče proti tichým zemitým květům vypadají vzdorně a nápadně. Použijte je, když chcete odvrátit pozornost na určité oblasti..

Světlé hrnce na zahradě

Světlé hrnce na zahradě

Moderní pergola

Altánky jsou romantické a okouzlující. Vytvořte moderní, minimalistický altán, který bude vyhovovat vaší zahradě.

Kámen s kamenem

Moderní návrhy předzahrádek využívají různé přírodní prvky. Různé nerovnosti a textury kamenů lze nejlépe demonstrovat společně..

Záhon z kamenů s vlastními rukama

Záhon z kamenů s vlastními rukama

Kouzlo ozdobné mašle

Rostliny v dnešních předních dvorech jsou strukturované a mají silný charakter. Dekorativní mašle má výšku, tvar a barvu: ideální pro přední dvory.

Černé květináče

Moderní venkovní květináče se zvětšily, mají tvar a základní výrazné barvy – zejména černou.

Úžasné rostlinné řešení

Úžasné rostlinné řešení

Dřevěné ploty pro sukulenty

Strom s bohatým tmavým odstínem bude dobře stínovat a vyrovnávat tmavě zelené sukulenty..

Starověká řecká amfora

Zatraktivněte svůj dvorek dekoracemi, jako je starověká řecká amfora. Použijte sochařství jako středobod svého předzahrádky.

Amfora na míru

Amfora na míru

Kombinace černé a zelené

Kombinace černé a zelené je zajímavá a výrazná. Černá barva dělá čerstvější a živější.

Dřevěná a bambusová fasáda

Základní, klasický a minimalistický bambus přinese do vašeho domova dotek Japonska.

Fasáda dřevěného domu

Fasáda dřevěného domu

4 sezónní zahrada

Zahrada Four Seasons Garden je výběrem z těch rostlin, které se stávají výraznými v různých obdobích roku, díky čemuž je kompozice zajímavá v každém ročním období. K správnému umístění vaší terénní úpravy budete možná potřebovat služby krajinného designéra.

Živý plot z přesličky říční

Přeslička říční je vhodná do živého plotu, zvýrazněné příčky nebo jako samostatná dekorace. Živý zelený odstín, čisté svislé stonky a černé detaily vytvářejí působivý design.

Vybavený zdroj vody

Převeďte beztvarý zahradní jeřáb na kreativní projekt. Slouží svému účelu, ale dodá nádhernou dekoraci..

Pouliční umyvadlo jako prvek krajinného designu

Pouliční umyvadlo jako prvek krajinného designu

Rohové zahradničení

Věnujte jeden roh svého dvora zahradničení. Tato možnost ponechá většinu dvora prostornou a přehlednou a vytvoří zajímavý kout..

Rozsvícené rostliny

Umístění strategického osvětlení na rostliny a květináče po zahradě osvětlí váš přední dvůr a zvýrazní prostory a funkce.

Kovové hrnce

Dodejte svému dvorku futuristický nádech s kovovými květináči v chromu, stříbře, mědi nebo zlatě.

Kovový květináč pro venkovní dekoraci

Kovový květináč pro venkovní dekoraci

Snížený plot

Zvýrazněte svůj chodník a pohodu nízkým plotem.

Tenké rostliny

Správná kombinace tenkých rostlin zjemňuje drsné linie moderního designu předzahrádky.

Tenké ladné linie pomocí rostlin

Tenké ladné linie pomocí rostlin

Voda a oheň

Protiklady se přitahují a nový trend zušlechťování se stává důkazem tohoto jevu. Designéři stále častěji volí kombinaci ohně a vody, aby vytvořili ohniska. Přidejte tandemový oheň na svůj dvůr, abyste vyjádřili osobnost.

Forma a pokora

Moderní design předzahrádky zahrnuje čisté linie, ostré vzory a ostré tvary. Olistění je krotké, rostliny jsou strukturované, všechny oblasti jsou rozmístěny.

Plot bez brány

Moderní přední dvory stále častěji nemají brány. Strategické umístění plotů poskytuje zásadní soukromí a obvod.

Volnost pro přední dvorek

Volnost pro přední dvorek

Kreativní centra

Miniaturní návrhy jsou vhodné pro malé yardy. Kombinace skály, vody a zeleně ve velké misce zpestří zahradu.

Dřevo, kámen a voda

Zkombinujte tři nejzákladnější přírodní prvky pro výhodný, klasický a výrazný dvůr. Dokončete krajinu přidáním zelených skvrn.

Lehké dlažební kostky

Když máte světlý domov, který můžete předvést, nastavte svůj dvůr jako doplňkové pozadí s velkými světlými dlažebními kostkami..

Žulové dlažební kostky pro domácí design

Žulové dlažební kostky pro domácí design

Výraznost kamene

Těch několik návrhů moderního předzahrádky by mělo být zajímavé, texturované a co nejblíže přírodě. Vyrobte je z kamene a přidejte do rohů některé úžasné funkce.

Zahrada bez květin

Zahrada bez kvetoucích rostlin

Zahrada bez kvetoucích rostlin

V moderních předních dvorech velmi často nejsou žádné kvetoucí rostliny..

Zeleň a bílá fasáda

Pokud má váš dům bílou nebo světlou fasádu, udělejte ze svého dvora úplnou zeleň. Zeleň je nejlepší scéna k předvedení bílého domu. Diverzifikujte odstíny a tvary pro zajímavější vzhled.

Bylinná dokonalost

Přiveďte velký sortiment různých bylin, abyste si připomněli krásu divokých luk. Udržujte svou zahradu upravenou, protože tento styl může snadno vypadat neupraveně.

Zasejte každý roh prostoru

Zasejte každý roh prostoru

Zábradlí z tmavého dřeva

Oplocení ze dřeva a umělého dřeva je atraktivní, módní a současné. Nepoužívejte barvy, pro zobrazení přírodních vzorů vyberte čiré nebo lakované dřevo.

Kreativní osvětlení

Zapomeňte na sloupy, barevná víla a reflektory. Inovativní zahradní světla jsou odvážná a velká.

Vyberte si lampu, která odpovídá vašemu zahradnímu stylu

Vyberte si lampu, která odpovídá vašemu zahradnímu stylu

Narážka na Japonsko

Japonské zahrady jsou ztělesněním minimalistického zahradního designu. Přineste na svůj dvůr trochu japonské inspirace s dřevěnými čtvercovými strukturami, vodními prvky a nášlapnými bloky.

Stromy

Klíčovou vlastností při výběru stromu pro váš dvorek by měla být jeho decentní přitažlivost. Správný strom může transformovat přední dvůr přidáním strukturálního zájmu, sezónní barvy, odstínu a měřítka. Nejlepší volba dřeva pro váš dvorek závisí na faktorech, včetně vašeho klimatu, prostoru, který máte, preferencí a orientaci vaší krajiny..

Stromy do malých prostor

Při výběru stromu na malý předzahrádku hledejte vzor, ​​který vytváří zaměření, aniž by dominoval vašemu domovu nebo krajině. Existuje mnoho malých nebo zakrslých odrůd stromů, které nerostou výše než 8 metrů, ale mají poutavé rysy, které více než vynahrazují jejich nedostatečný růst, například zajímavé tvary listů a jedinečné směry větví. Mezi dobré možnosti patří dřín, japonské javory, třešně a purpurová švestka.

Okrasné stromy do malých prostor

Okrasné stromy do malých prostor

Kvetoucí

Kvetoucí stromy dodají vašemu předzahrádce vítaný barevný nádech po dlouhé zimě, často ještě předtím, než zbytek krajiny ožije. Efekt bude podobný tvaru vázy plné květin a poskytne dočasný, ale zářivý výbuch barev a opojnou vůni. Mnoho kvetoucích stromů také poskytuje vícesezónní zájem, produkuje zářivé bobule a živé podzimní listí, jako jsou kvetoucí třešně, myrta, jabloně a orientální červené zvony.

Shady

Výsadba stromů do stínu před vaším domovem může blokovat ostré ranní a odpolední slunce, aby se vlévalo do vašich oken, a tak vás bude v létě chladit. Husté baldachýny jejich listů také zpomalují odpařování vody z trávníků a zahradních záhonů. Stínované stromy přicházejí ve všech tvarech a velikostech, ale rychle rostoucí odrůdy přinášejí své výhody dříve. Mezi příklady patří červený javor, dub, topol, bříza, jasan.

Štíhlá bříza na pozemku poblíž domu

Štíhlá bříza na pozemku poblíž domu

Pro podzimní listí

Každý přední dvůr by měl mít alespoň jeden strom, který poskytuje oslnivou podzimní barvu, s listy, které se zdánlivě přes noc promění v brilantní odstíny žluté, oranžové, červené nebo fialové. Některé stromy, například javor cukrový, vytvoří kaleidoskop barev od žluté po oranžovou a nakonec po červenou..

Evergreen

Zatímco mnoho listnatých stromů se vám odmění jarními květinami a podzimní barvou, jejich sláva v zimě často opadá, když opadne listí, a zanechá vám nezáživnou krajinu. Téměř každá přední zahrada může těžit z celoroční barevné a sochařské krásy jehličnanů..

závěry

K dispozici v široké škále velikostí, tvarů, barev jehel a textur, jehličnany dokážou ze zasněženého předzahrádky udělat zimní říši divů. Malé evergreeny můžete umístit do dvojic v kontejnerech a vytvořit tak oficiální vchod. Oblíbené jehličnany: smrk Albert, jalovec, thuja a modrý smrk.

VIDEO: Terénní úpravy soukromého dvora

Thanks! You've already liked this