Hydrangea reflektor: doporučení pro výsadbu a péči od zkušených zahradníků

Hydrangea Limelight je vynikající volbou pro zahradu

Hydrangea limelight je vynikající volbou pro zahradu

V současné době je hortenzie světlá je hezká rostlina, která souvisí s typem panikulárních plodin. Tuto odrůdu lze právem považovat za jednu z nejatraktivnějších pro pěstování na osobním pozemku a doma. Nizozemští pěstitelé se dokázali vyrovnat s problémem, se kterým se všichni chovatelé musí potýkat – s nízkou pevností výhonků, která nevydrží celou váhu luxusních rostlin. Ale světlo hortenzie je výjimkou, protože perfektně zachovává tvar koruny bez podvazků a dalších opěrných zdí.

Nádherně ozdobte příměstskou oblast

Hortenzie nádherně ozdobí příměstskou oblast

Charakteristika rostlin

Tato jedinečná kultura má řadu funkcí.

Specifikace
Jemný název odráží jasně zelenou barvu květenství, která je pozorována na samém začátku kvetení..
Olistění této rostliny není o nic méně malebné než původní květenství. Tmavě zelené čepele poskytují výrazný barevný kontrast k jemné bělosti květenství.
Časem se barva stane jemnou citronovou nebo bílou. U tohoto druhu květin lze pozorovat zajímavý vzorec: květenství pěstované ve stinných podmínkách získává nazelenalý odstín..
Pokud je květina vysazena v optimálních podmínkách, za předpokladu spolehlivé ochrany před větrem a chladem, je schopna potěšit svou krásou a vznešeností až do října a tento okamžik funguje jako klíčová výhoda této rostliny..
Samotná hortenzie je silný keř, který může dosáhnout až 2 metry na výšku, zatímco kvetoucí koruna má také průměr 2 m.
Pokud keř umístíte do substrátu, který je pro něj vhodný a obsahuje velké množství živin, může růst dosáhnout 30 cm za rok..
Listy jsou tak husté, že výhonky za nimi je obtížné dohledat. Na podzim listy zbarvují do fialova a znatelně se přeměňují.

Hydrangea je nejen krásná, ale také odolná vůči extrémním teplotám.

Hydrangea je odolná vůči extrémním teplotám

15

Funkce přistání

Při výsadbě této zajímavé rostliny je důležité dodržovat několik kritérií..

Osvětlení

Hydrangea je plodina, která je velmi odolná ve stinných podmínkách. Může přežít v podmínkách částečného stínu a dokonce i v příliš zastíněných oblastech. Pokud ale chce květinářství získat rostlinu, která bohatě kvete, je nutné ji zasadit na dobře osvětlené místo bez průvanu..

Stálost

Při výsadbě této kultury je třeba vzít v úvahu skutečnost, že zástupci této rodiny jsou skutečnými dlouhými játry a měl by jim být přidělen pozemek, na kterém v příštích letech neplánujete stavět budovy. Jedním z důvodů této stálosti je povrchní povaha kořenového systému rostlin..

Skutečnost! U dospělých jsou kořeny umístěny blízko země, zatímco průměr kořene může být vyšší ve srovnání s diametrální hodnotou koruny..

Dobré jako živý plot

Hortenzie je dobrá jako živý plot

V procesu transplantace dospělého květu existuje obrovské riziko poškození kořenů, což výrazně zhorší celkový stav rostlinné kultury..

Půda

Důležitou nuancí je povaha živného substrátu a stupeň jeho plodnosti. Ideální půdou pro pěstování květu je černá půda, která má kyselou reakci prostředí, hlínu, která vyžaduje dobré hnojení. Je přísně zakázáno zasadit rostlinu do písčité půdy, stejně jako do vápna. V tomto případě existuje možnost, že kultura uvadne nebo zemře..

Zalévání

Hydrangea je rostlina, která se dlouho neobejde bez vláhy a tato skutečnost se odráží v latinském názvu rostliny. Půda, ve které kultura roste, musí mít vždy dostatečný stupeň vláhy.

čtrnáct

Kdy zasadit hortenzie?

Důležité! Nejvhodnější doba pro výsadbu mladých rostlin je konec dubna nebo začátek května..

V tuto dobu nastává nejteplejší počasí a pozoruje se také množství plodných dešťů. Ideální podmínky pro produktivní růst květiny jsou faktory, jako je teplo, slušná úroveň vlhkosti, absence tepla..

Hydrangea je jednou z oblíbených rostlin všech zahradníků.

Hydrangea je jednou z oblíbených rostlin všech zahradníků.

Kam zasadit?

Sazenice obvykle nepotřebují hluboké otvory, protože naznačují mělký kořenový systém. Substrát, působící jako zásyp, by měl sestávat z písku, listových prvků půdy, humusu a rašeliny.

Poznámka! Pokud je v půdě nedostatečná kyselost, lze do ní přidat živnou směs, která se používá k pěstování jehličnanů. Pro tyto účely můžete použít chléb namočený dříve ve vodě..

15

Rady péče

Pro správnou úroveň péče o plodiny je třeba dodržovat několik aspektů..

  1. Před procesem jarní výsadby mladých rostlin je užitečné nalít do výsadbové jámy speciální substrát..
  2. Po zalévání musí být půda, která je pod rostlinami, mírně uvolněna a mulčována. Jako hlavní materiál lze použít čerstvě posečenou trávu.
  3. Na podzim rostliny trochu slábnou, proto potřebují kvalitní krmení. V jeho roli působí komplexní minerální hnojiva..
  4. Mladé rostliny jsou citlivé na různé mrazy, zvláště pokud zima nezahrnuje sníh a je dostatečně chladná. Aby se zabránilo zamrznutí mladých květů, je nutné je vylít a přikrýt blízkou stonkovou zónu pilinami, rašelinou a listy, které na podzim opadaly.

Doplňte své oblíbené prázdninové místo útulností

Hortenzie ozdobí vaše oblíbené prázdninové místo

Skutečnost! Zralé rostliny jsou z hlediska mrazů naprosto nebojácné a snesou docela silné změny. Proto nepotřebují používat speciální krycí materiály..

15

Funkce prořezávání

Existuje několik příčinných faktorů, podle kterých je nutné tuto keřovou plodinu včas prořezat..

  1. V důsledku skutečnosti, že je keř příliš silný, jsou květenství rozdrcena.
  2. Výhonky, které jsou v hluboké části zanedbaného keře, mají vážný nedostatek slunečního světla, výživy a také trpí zvýšeným odpařováním vlhkosti.

Důležité! Prořezávání by mělo být provedeno dříve, než se šťáva začne pohybovat, to znamená s nástupem brzy na jaře. Soubor těchto opatření můžete provést na konci podzimu, přičemž všechna zvadlá květenství by měla být odříznuta. To je nezbytné k zajištění prevence odlomení výhonků před silným sněžením..

15

Péče o tuto rostlinu je tedy poměrně jednoduchá. Pokud budete dodržovat všechny nuance, můžete dosáhnout dobrého výsledku a zajistit na svém webu harmonický design krajiny..

Thanks! You've already liked this