Návrh dětského pokoje pro dívku (65+ fotografií)

Návrh dětského pokoje pro dívku (65+ fotografií)

Světlé a útulné „útočiště“ pro vaše dítě je zárukou šťastného dětství. A pro rodiče návrh dětského pokoje pro dívku obvykle přináší spoustu pozitivních emocí. Pouze naplněním barvami by se nemělo zapomínat na praktickou stránku interiéru, která by neměla poškodit zdraví vzácného dítěte a zároveň poskytovat svobodu aktivnímu rozvoji. Jak udržet rovnováhu a také vzít v úvahu všechny nuance – v našem článku!

Vlastnosti designu školky pro dívku

Při zdobení pokoje pro dítě, kde bude růst, rozvíjet se a poznávat svět, je třeba vzít v úvahu mnoho bodů. Za prvé, věk dívky: je to novorozenec nebo zralejší dítě ve věku 5-6 let? Děti rychle rostou a jejich vkus se rychle mění, takže prostor v prvních letech života by měl být dostatečně minimalistický, ale dostatečně flexibilní, aby v případě potřeby přidal nové prvky..

Současně nezapomeňte, že dojmy z dětství jsou nejživější a mohou se stát neviditelným společníkem v pozdějším dospělém životě dítěte. Návrh místnosti pro dívku nevyhnutelně ovlivní její rozhled, formuluje určitý vkus, model chování a interakce s vnějším světem. Budete muset pečlivě vybrat každý prvek dekoru se zaměřením nejen na vaše chápání „krásných“, ale také na vzdělávací aspekty předmětů.

Interiér školky pro dívku by měl být pohodlný a bezpečný. Je dobré, když mají děti přístup k předmětům, které je zajímají, snadno vyndávají hračky, sedí na vysoké židli. To vás naučí nezávislosti a také vás zbaví nepříjemných pocitů v případě neúspěchu – i drobné negativní zkušenosti mohou ovlivnit povahu dítěte. Musíte si ale být zcela jisti, že ho v osobním prostoru dítěte nečekají žádná nebezpečí, například ostré předměty, kolísavý nábytek nebo škodlivé materiály..

Pohlaví dětí hraje klíčovou roli v designu a pomáhá jim identifikovat se v raném věku. To neznamená, že pokoj dívky je povinen soustředit maximální počet panenek, květin nebo všech odstínů růžové. Dětský svět by neměl být jednotvárný, ale měl by být orientován správným způsobem.

Je nutné vzít v úvahu psychologické a vzdělávací aspekty interiéru, ale nesledujte fanaticky každý bod, protože se bojíte přidat další předmět nebo barvu. Vnější estetika, jedinečnost a praktičnost – tyto komponenty pomohou vytvořit harmonický design místnosti, který bude klíčem ke šťastnému dětství..

Vlastnosti designu dětského pokoje pro dívku Vlastnosti designu dětského pokoje pro dívku

Stylová řešení

Volba stylu se stane vůdčím vláknem v organizaci designu. Je žádoucí, aby interiér odpovídal celkové kompozici domu. Ale i malá odchylka bude vypadat harmonicky, pokud správně zadáte charakteristické prvky. Styly v prostoru dětského pokoje zároveň nevyhnutelně najdou novou interpretaci, například zředěnou nekanonickými barvami..

Dětský pokoj pro dívky v moderním stylu

Nejprve si všimneme, že takové rozhodnutí se bude s největší pravděpodobností líbit dospívající dívce, která přerostla panenky a pohádky Barbie. Laconicismus, zdrženlivost moderního stylu vytvoří univerzální prostor, ve kterém dítě může vstoupit do svých koníčků nebo koníčků. Ale i pro mladší dívky je v moderním dětském pokoji spousta zajímavých věcí, protože tento konkrétní styl se nejlépe hodí pro neobvyklá řešení. Například fotomurály s kreslenými postavičkami, sbírky figurek, objekty nestandardních tvarů.

Návrh dětského pokoje pro dívku v moderním stylu Návrh dětského pokoje pro dívku v moderním stylu

Dětský pokoj pro dívku v klasickém stylu

Co jiného pomůže realizovat milované dívčí fantazie, když ne styl skutečných dam? Klasika promění triviální školku v princezniny komnaty, ve kterých žijí postavy vašich oblíbených děl.

Dosáhněte požadovaného efektu díky nábytku s vyřezávanými nohami a vzory, závěsům s lambrequiny, posteli s baldachýnem nebo elegantním dekorativním motivem ve výzdobě. Takový design vyvolá v dítěti aristokracii, smysl pro krásu, s nímž v budoucnu projde životem..

Návrh dětského pokoje pro dívku v klasickém stylu Návrh dětského pokoje pro dívku v klasickém stylu

Dětský pokoj pro dívky ve stylu Provence

Původem z francouzské provincie byl styl Provence vytvořen pro jemné a romantické povahy. Pastelová paleta, květinové vzory, lehké látky, starožitný nábytek – pomocí těchto výrazných prostředků budete moci ztělesnit útulnou atmosféru v dětském pokoji, ze kterého bude určitě potěšena malá holčička.

Světlé barvy příliš aktivní děti trochu uklidní. Další výhodou stylu je povinné používání přírodních materiálů, které nejenže nepoškozují zdraví dítěte, ale také vyvolávají lásku k přírodní kráse..

Návrh dětského pokoje pro dívku ve stylu Provence Návrh dětského pokoje pro dívku ve stylu Provence

Dětský pokoj pro dívku ve stylu pop -artu

Kreativní a aktivní dívky se živými zájmy si dětský pokoj pop art určitě zamilují. Takový prostor se může stát místem pro rozvoj představivosti i pro realizaci nestandardních koníčků..

V interiérovém designu můžete zadat bohaté, rozmanité barvy, mírně eklektické objekty, obrázky s komickými nebo kreslenými postavičkami – jakýkoli prvek bude vypadat vhodně.

Návrh dětského pokoje pro dívku ve stylu pop -artu Návrh dětského pokoje pro dívku ve stylu pop -artu

Výběr barevného schématu

Dívky jsou na prostředí citlivější než chlapci. Proto i určitá barevná paleta interiéru může ovlivnit jejich náladu a chování. Světlé barvy jsou přípustné, vše závisí na povaze dítěte, ale pastelové odstíny zůstávají pro místnost nejoblíbenější..

Růžový dětský pokoj pro dívku

Když přemýšlíte o školce pro dívku, růžové odstíny se jako první objeví v hlavě jako hlavní barevné schéma. A není divu, protože tato možnost vypadá velmi jemně, dojemně a jasně ukazuje věk, stejně jako pohlaví obyvatele..

Ale při výběru požadovaného odstínu se snažte vyhnout nasyceným tónům růžové, pokud je to možné, kombinujte je s neutrální bílou. Tím se zabrání banálnímu dívčímu charakteru interiéru, protože ne všechny moderní děti milují standardní věci..

Růžový dětský pokoj pro dívky - design interiéru Růžový dětský pokoj pro dívky - design interiéru

Šeříkový dětský pokoj pro dívky

Situace je trochu podobná místnosti v růžové barvě, pouze představuje netriviálnější interpretaci „dívčí“. Chladný odstín bude mít pozitivní vliv na dítě a jeho vývoj. Toto řešení vám umožní přizpůsobit různé floristické motivy do interiéru školky pomocí různých variací šeříku.

Lila dětský pokoj pro dívky - design interiéru Lila dětský pokoj pro dívky - design interiéru

Zelený dětský pokoj pro dívku

Zelená znamená dnes oblíbenou mátovou, světle zelenou nebo olivovou barvu. Je to neutrálnější barva, která bude fungovat jak pro chlapce, tak pro dívku, ale určitě bude mít pozitivní vliv na dítě..

Zelená je spojena s přírodou, která v hlučných městech někdy chybí. Kombinací neutrálních tónů můžete vytvořit harmonický a svěží interiér..

Zelený dětský pokoj pro dívku - interiérový design Zelený dětský pokoj pro dívku - interiérový design

Bílý dětský pokoj pro dívku

V každém dětském pokoji by použití bílé nemělo být omezeno pouze na tuto barvu. Dívka se ve sterilním prostoru začne nudit a monotónnost palety, zejména v rané fázi vývoje, může zhoršit vnímání barev, což narušuje kognitivní aspirace dítěte.

Bílá může sloužit jako všestranná kulisa pro jiná řešení, zdůrazňovat je a vyvažovat.

Bílý dětský pokoj pro dívku - design interiéru Bílý dětský pokoj pro dívku - design interiéru

Béžový dětský pokoj pro dívku

Jemné krémové, oříškové odstíny dokonale zapadnou do stylu klasického stylu nebo Provence a vytvoří ve školce ušlechtilou náladu. Ale neměli bychom zapomínat, že béžová je jednobarevná, nekombinuje se dobře s jinými barvami a pouze pečlivým plánováním dosahuje požadovaného efektu. Přírodní materiály ale na takovém pozadí vypadají velmi organicky..

Béžová školka pro dívku - design interiéru Béžová školka pro dívku - design interiéru

Povrchové úpravy a materiály

Více než estetický vzhled, při zdobení školky pro dívku, musíte věnovat pozornost použitým materiálům. Vyberte si hypoalergenní, bezpečné podklady. Pro jistotu – požádejte výrobce o kvalitní dokumentaci.

Podlaha

Povrch podlahy by měl být hladký, ale ne kluzký, aby dítě při aktivních hrách nespadlo.

Dekorace v místnosti pro malou dívku by měla být vybrána s přihlédnutím ke všem možným možnostem kontaminace. Parkety a laminátové podlahy mají dobré vlastnosti, pouze nečistoty, které pronikly do trhlin, nebude snadné odstranit.

Mnoho návrhářů proto doporučuje marmoleum – moderní, ekologický a trvanlivý materiál, který má vysoké estetické vlastnosti..

Návrh dětského pokoje pro dívku - Dokončení podlahy Návrh dětského pokoje pro dívku - Dokončení podlahy

Zdi

Mnoho pokusů padá na stěny ve školce: jsou namalované, poškrábané, házejí se na ně předměty. Rychlé tempo vývoje dítěte navíc předpokládá rychlou transformaci interiéru..

Stavební technologie bohužel zatím nemohou nabídnout univerzální řešení pro dekoraci stěn. Můžete si vybrat levné, snadno použitelné materiály, ale ne vždy jsou šetrné k životnímu prostředí..

V dětském pokoji pro dívku je nejlepší volbou tapeta-rozpočtový, ale papír s krátkou životností, neškodná tekutina, vysoce kvalitní eko tapety a barevné fotografické tapety. Vinyl však může poškodit zdraví dítěte..

Návrh dětského pokoje pro dívku - dekorace na zeď Návrh dětského pokoje pro dívku - dekorace na zeď

Strop

Nejvhodnější strop – s cementovou startovací omítkou, ošetřený základním nátěrem a natřený bílou akrylovou barvou.

Mnoho rodičů rád zdobí interiér místnosti kresbami ve formě hvězdné nebo zatažené oblohy. Toto řešení však není vhodné pro všechny děti: některé mohou být rozptýlené, a proto špatně spí. Hladký bílý strop se zajímavým lustrem vypadá jednoduše, ale zároveň harmonicky.

Návrh dětského pokoje pro dívku - Stropní dekorace Návrh dětského pokoje pro dívku - Stropní dekorace

Jak vybrat nábytek do školky?

Naplnění dětského pokoje pro dívku nábytkem je zásadní fází návrhu. Výběr modelů závisí na věku dítěte. Je jasné, že novorozenci bude stačit pohodlná postel. Ale za pár let bude potřebovat více „nástrojů“, aby tyto potřeby splnila.

Bude zajímavé, aby dítě studovalo a odpočívalo s multifunkční náhlavní soupravou, která připomíná oddělený dětský svět, včetně zásuvek, postelí na druhé úrovni a útulného pracoviště..

Některé dívky budou milovat oddělené velké postele s plyšovými polštáři a měkkým ložním prádlem. Tato možnost je nepostradatelná pro klasiky i pro Provence..

Protože je pro děti obtížné soustředit se na studium, je lepší, když je pracoviště zdrženlivější a není přeplněné cizími předměty.

Místa pro ukládání věcí by měla být pro dítě co nejpohodlnější – aby dostala potřebné věci ven a naučila se je dávat na místo. Výběr herního nábytku je ale příliš individuální, stejně jako položky související s koníčky. Snažte se pouze, aby zakoupené položky zapadly do již vytvořeného designu.

Návrh dětského pokoje pro dívku - výběr nábytku

Návrh malé školky pro dívku

Pokud v raném věku malá velikost místnosti nezpůsobuje žádné zvláštní potíže, pak s dalším zaplněním prostoru začnou rozměry omezovat svobodu designu. Budete muset přemýšlet navíc o tom, jak umístit vše, co potřebujete, při zachování pocitu prostornosti..

Ihned si všimneme, že je nepravděpodobné, že by klasický styl zapadl do místnosti se skromnou oblastí. Ale ten moderní je schopen výhodně porazit nedostatky malé školky pro dívku. Pokud například upřednostňujete složitý multifunkční nábytek s několika úrovněmi, místo samostatných objemných předmětů budete mít volný prostor pro pohyb a hry..

Některé techniky také pomohou vizuálně rozšířit prostor. Nejprve vyberte světlé barevné schéma, které není přesycené vzory. Za druhé, nezapomeňte zahrnout jedno nebo dvě zrcadla v plné délce. Za třetí, vyberte si lehké, nenápadné závěsy, které se nestanou překážkou pronikání přirozeného světla..

Návrh interiéru malého dětského pokoje pro dívku Návrh interiéru malého dětského pokoje pro dívku

Návrh dětského pokoje pro dívku – fotografie

Dělat školku pro dívku je radost nejen pro dítě, ale i pro rodiče. Některé interiéry vypadají jako pohádkové domy; ostatní jsou jako dílna pro malého génia. Jaké další možnosti designu existují? Podívejte se na náš výběr fotografií. Příjemné prohlížení!

Návrh interiéru dětského pokoje pro dívku - fotografie Návrh interiéru dětského pokoje pro dívku - fotografie Návrh interiéru dětského pokoje pro dívku - fotografie Návrh interiéru dětského pokoje pro dívku - fotografie Návrh interiéru dětského pokoje pro dívku - fotografie Návrh interiéru dětského pokoje pro dívku - fotografie Návrh interiéru dětského pokoje pro dívku - fotografie Návrh interiéru dětského pokoje pro dívku - fotografie Návrh interiéru dětského pokoje pro dívku - fotografie Návrh interiéru dětského pokoje pro dívku - fotografie Návrh interiéru dětského pokoje pro dívku - fotografie Návrh interiéru dětského pokoje pro dívku - fotografie Návrh interiéru dětského pokoje pro dívku - fotografie Návrh interiéru dětského pokoje pro dívku - fotografie Návrh interiéru dětského pokoje pro dívku - fotografie Návrh interiéru dětského pokoje pro dívku - fotografie Návrh interiéru dětského pokoje pro dívku - fotografie Návrh interiéru dětského pokoje pro dívku - fotografie Návrh interiéru dětského pokoje pro dívku - fotografie Návrh interiéru dětského pokoje pro dívku - fotografie Návrh interiéru dětského pokoje pro dívku - fotografie Návrh interiéru dětského pokoje pro dívku - fotografie Návrh interiéru dětského pokoje pro dívku - fotografie Návrh interiéru dětského pokoje pro dívku - fotografie Návrh interiéru dětského pokoje pro dívku - fotografie Návrh interiéru dětského pokoje pro dívku - fotografie Návrh interiéru dětského pokoje pro dívku - fotografie Návrh interiéru dětského pokoje pro dívku - fotografie

Video: Dětský pokoj pro dívky – nápady interiéru

Thanks! You've already liked this