Tapety pro dětskou školku: 44 interiérů, které osloví dítě

Foto 1 - Světlé motýly na stěně dětského pokoje vytvářejí hravou náladu

Světlé motýly na stěně dětského pokoje navozují hravou náladu

Aby dětský pokoj vypadal stylově a kompletně a aby byl interiér promyšlený a kompetentní, měla by být věnována pozornost nejen výběru nábytku nebo dekoru, ale také výběru vhodného materiálu pro dekoraci stěn. Vzhledem k tomu, že tapety jsou nejčastěji vybírány jako obklady stěn v dětském pokoji, bude harmonický vzhled celé místnosti záviset na jejich kvalitě a správném výběru vzoru. Jaká by měla být dětská tapeta pro dívčí ložnici, která potěší a inspiruje majitele místnosti?

Foto 2 - Růžová je barva, která se nejčastěji používá v dětském pokoji pro dívku

Růžová je barva, která se nejčastěji používá v dětském pokoji.

Starší dívka, a zejména ta, která je vášnivá pro módu, se bude líbit stylovému tisku takových tapet

Starší dívka, a zejména ta, která je vášnivá pro módu, se bude líbit stylovému tisku takových tapet

Jemná pastelová broskvovo-růžová paleta bude vynikajícím zázemím do dětského pokoje a zároveň neunaví oči dítěte

Jemná broskvovo-růžová stupnice bude vynikajícím zázemím do dětského pokoje a zároveň nebude unavovat oči dítěte

Tapeta pro dětskou školku: krása a bezpečí

Nejdůležitějším kritériem při výběru tapet, nábytku nebo hraček pro dítě by měla být bezpečnost a ekologičnost výrobku. Zdraví dítěte je prioritou, proto je přirozenost materiálů jedním z nejdůležitějších faktorů při výběru produktů do dětského pokoje. To platí i pro výběr tapety. Obklad stěn dětského pokoje musí splňovat následující požadavky:

 • Bezpečnost pro tělo dítěte, to znamená absence toxických materiálů.
 • Povlak by měl být co nejsnadněji čistitelný.

Světlá tapeta pro dětský pokoj dívky s květinovým potiskem

Světlá tapeta pro dětský pokoj dívky s květinovým potiskem

 • Barva a vzor stěn by měla nejen odpovídat věku dítěte, ale měla by se jí také líbit.

Foto 4 - Tapeta s přírodním motivem je ideální pro pokoj mladého průzkumníka

Tapeta s přírodním motivem se skvěle hodí do pokoje mladého průzkumníka

Jaký druh tapety je tedy považován za nejlepší kombinaci praktičnosti a bezpečnosti pro lidské zdraví? Odborníci nabízejí následující klasifikaci:

 • Papírové tapety jsou nejlevnější variantou do dětského pokoje, ale nelze je prát. Tuto možnost lze považovat za téměř jednorázovou, protože stěny pokryté papírovými tapetami vyžadují častou renovaci..

Foto 5 - Papírová tapeta s růžovými hvězdami v dívčím pokoji

Papírová tapeta s růžovými hvězdami v dívčím pokoji

 • Přírodní tapeta (rýžový papír nebo bambus) je pro dítě naprosto bezpečná, ale ne vždy vhodná do interiéru dětského pokoje. Kromě toho má tento materiál vysoké náklady..

Foto 6 - Tapeta v dívčím pokoji s jasnými pruhy

Tapeta v dívčím pokoji s jasnými pruhy

 • Vliesové a vinylové tapety přes svoji sílu a spoustu pozitivních vlastností nejsou pro dětský pokoj příliš dobré, protože nedovolují stěnám „dýchat“. Ale v krajním případě lze takové tapety částečně použít a kombinovat s bezpečnějšími materiály..

Foto 7 - Vinylová tapeta v dívčím pokoji

Vinylové tapety v dívčím pokoji

Rada! Taková módní tkanina nebo velurová tapeta by neměla být považována za materiál pro dětskou ložnici, protože hromadí prach, což je v dětském pokoji nepřijatelné..

Barvy a vzory do dívčího pokoje

Jedním z klíčových parametrů pro výběr tapety do dětského pokoje je jejich barva a vzor. Psychologové si uvědomují zvláštní důležitost zvolené barvy na stěnách dětského pokoje pro dítě, protože psycho-emocionální stav dítěte závisí na každodenním uvažování o konkrétním vzoru a tónu. Ale nejlepší tapeta pro dětský pokoj pro dívku není okouzlující růžový tón a vtipné princezny podél okraje. Kupodivu je nejlepší volbou použití nejklidnějších tónů: pastelová broskev, světle růžová nebo béžová..

 • Broskev vytváří hřejivou a útulnou atmosféru.

Foto 8 - Broskvová tapeta v dětském pokoji

Broskvová tapeta v dětském pokoji

 • Žlutá stimuluje touhu učit se a učit se novým věcem.

Foto 9 - Žlutá stimuluje touhu učit se novým věcem.

Žlutá stimuluje touhu učit se novým věcem.

 • Green disponuje uklidňujícím rozjímáním a uklidňuje.

Foto 10 - Tapeta se širokými zelenými pruhy v místnosti pro dívku

Foto 10 – Tapeta se širokými zelenými pruhy v místnosti pro dívku

 • Modrá a světle modrá mohou být příliš chladné a odtažité a neměly by být zvoleny pro malou ložnici..

Foto 11 - Úspěšné použití orientálního vzoru na tapetu v dívčím pokoji

Úspěšné použití orientálního vzoru na tapetu v dívčím pokoji

 • Červená a oranžová způsobují nekontrolované vzrušení, proto jsou vhodné pouze jako součásti.

Foto 12 - Rafinovaná červenobílá tapeta v dívčím pokoji

Rafinovaná červenobílá tapeta v dívčím pokoji

Rada! Na výzdobu stěn v dětském pokoji by neměly být použity příliš tmavé (černé nebo šedé) nebo příliš světlé (šarlatové nebo světle zelené) barvy: mohou negativně ovlivnit psycho-emocionální stav dítěte.

Fototapety jako zvláštní způsob zdobení místnosti

Jednou z atraktivních možností zdobení stěn v dívčí ložnici je použití fotografických tapet. Současně musíte pochopit, že moderní fototapeta není vybledlé břízy smutně známé z dětství, ale stovky jasných kreseb a obrazů vynikající kvality. Neomezujte se na sortiment železářství – proč si nevybrat výkres na míru, který specializovaná společnost vytiskne v požadované velikosti.

 • Kreslené postavičky pro dívky – víly, princezny nebo dokonce Medvídek Pú budou skvělými hosty na zdi v herním prostoru.

Foto 13 - Oblíbený motiv tapet v místnosti pro dívku - kreslené postavičky

Oblíbený motiv pro tapety v místnosti pro dívku – kreslené postavičky

Rada! Pokud má vaše malá ráda auta a letadla, neodepírejte jí potěšení mít jejich obrázky na zdi: dívka a letadla jsou úžasní.

 • Pohádkové hrady, kouzelné krajiny a vzdálená království na stěně dívčí ložnice vytvoří atmosféru úžasné reinkarnace a nábytek vybraný v tomto stylu z jednoduché ložnice vytvoří skutečný budoár princezny.

Foto 14 - Pohádkový hrad na zdi v dívčím pokoji

Pohádkový hrad na zdi v dívčím pokoji

 • Pro nejmenší byste měli zvolit jasné barvy a základní kresby: taková zeď se stane nejen ozdobou, ale také prostředkem k poznávání světa..

Foto 15 - Pro nejmenší zvolte jasné barvy

Pro ty nejmenší zvolte jasné barvy.

 • Školačka bude milovat koťata nebo štěňata, šťavnaté květiny, makro obrázky nebo futuristické krajiny.

Rada! Fotografická tapeta v interiéru se používá pouze pro jednu stěnu – zbytek je pokryt obyčejnou tapetou, která odpovídá náladě nebo barvě.

Foto 16 - Stěny různých barev v dívčím pokoji

Stěny různých barev v dívčím pokoji

Výběr tapety pro princezny různého věku

Důležitou podmínkou pro výběr správné tapety je věk dívky, která má v místnosti žít. Nelze než souhlasit, že princezny budou v ložnici teenagera poněkud mimo místo a pětiletému dítěti se nebude líbit abstraktní kresba nebo růže. Návrháři doporučují zvolit následující možnosti se zaměřením na věk dítěte:

 • Pro novorozence nebo dívku do tří let jsou upřednostňovány jemné pastelové barvy (krémová, lila, růžová nebo meruňková). Obyčejné barvy nebo plátna zdobená malým diskrétním vzorem budou ideální volbou, protože příliš velké a objemné obrázky mohou děsit dítě. Mnoho rodičů jde proti tradici a místo tradičního růžového používá do dívčího pokoje všechny odstíny zelené, modré nebo mentolové..

Tapeta s roztomilými zlatými včelami v dívčím pokoji

Tapeta s roztomilými zlatými včelami v dívčím pokoji

Rada! Výběr tapety by měl být založen na údajích o temperamentu dítěte: klidné studené odstíny jsou vhodné pro aktivní děti, ale je lepší obklopit flegmatické lidi teplými jasnými kresbami.

 • Pro 5-10letou dívku se pokoj stává nejen místem pro hry, ale i jejím osobním prostorem: dítě pozná svoji budoucí ženskost, zvykne si na status „malé princezny“. Proto je tapeta v pokojích pro dívky tohoto věku nejčastěji růžová: všechny odstíny – od jahod po broskev – jsou vhodné do dětského pokoje. Návrháři doporučují používat nejen růžovou, ale kombinovat ji s ostatními: například s bílou, žlutou nebo lila.

Tapeta s jasně růžovými květy v dívčím pokoji

Tapeta s jasně růžovými květy v dívčím pokoji

 • Dospívající dívka je už unavená princeznami, ale přesto chce tak zůstat. Proto je výběr tapety pro dítě tohoto věku extrémně obtížný: jsou možné jakékoli možnosti a barvy. Ale návrháři poznamenávají, že konečné rozhodnutí by mělo být vždy s dívkou samotnou: svoboda volby jí nejen umožní vytvořit si ideální interiér, ale také ji naučí zodpovědnosti za svá rozhodnutí..

Kreativní tapeta v místnosti pro dospívající dívku

Kreativní tapeta v místnosti pro dospívající dívku

Správná tapeta do dětského pokoje by měla být nejen krásná a jasná, ale také bezpečná pro dítě. V dívčí ložnici stále častěji najdete princezny a hrady, ale neměli byste si myslet, že jen toto je omezeno na představivost návrhářů. Experimenty a výrazná barevná schémata pomohou dítěti cítit se aktivní, odvážné a milované..

Thanks! You've already liked this