Nárazníky do postýlky pro novorozence: 75+ vybraných nápadů na bezpečný a pohodlný odpočinek pro vaše dítě

Geometrické vzory s květinovými motivy po stranách postýlky

Geometrické vzory s květinovými motivy po stranách postýlky

Nárazníky do postýlky pro novorozence nejsou jen doplňkem, ale nezbytnou mírou ochrany, která dítěti poskytne potřebné pohodlí a klidný spánek. Jak vybrat správné měkké boky do dětské postýlky, na co se zaměřit především a také rady ohledně výběru materiálu a péče o výrobek – čtěte dále.

Světlé nárazníky do postýlky - stylový kus nábytku

Světlé nárazníky do postýlky – stylový kus nábytku

Dvoubarevné strany: zevnitř jednobarevné, zvenku pruhované

Dvoubarevné strany: zevnitř jednobarevné, zvenku pruhované

Dětský pokoj s fialovými puntíky: stylové boky, závěsy a povlečení

Dětský pokoj s fialovými puntíky: stylové boky, závěsy a povlečení

Měkké nárazníky do postýlky – spolehlivá ochrana pro novorozence: fotografie, tipy pro výběr

Mezi dětskými nezbytnostmi by měla být zvláštní pozornost věnována měkkým ochranným nárazníkům v postýlce pro novorozence, jejichž fotografie určitě více než jednou přitahovaly pozornost. Ploché polštáře připevněné po celém obvodu kolébky dokážou zajistit pohodlný a bezpečný pobyt dítěte v postýlce, jsou to právě ony, stejně jako stříška do postýlky, nejjednodušší a nejspolehlivější způsob, jak chránit dítě před otlaky, zraněními, průvanem a prachem. Ale mezi veškerou rozmanitostí musíte vybrat vhodnou možnost, která je optimální z hlediska kvality, ceny, vzhledu. Proto byste se měli předem seznámit s vlastnostmi ochranných stran, porovnat různé materiály, způsoby upevnění, zvolit vhodný design.

Bílé měkké nárazníky s růžovými volánky v bílé dětské postýlce

Bílé měkké nárazníky s růžovými volánky v bílé dětské postýlce

Je to opravdu nutné nárazníky do postýlky?

Nárazníky v postýlce pro novorozence se staly módou koupit ne tak dávno, a na fotografii interiérů dětských pokojů se takové příslušenství nachází stále častěji. Měkký, odnímatelný design nejenže činí postýlku pohodlnější, ale také výrazně zvyšuje její bezpečnost. Navzdory tomu mnoho rodičů stále považuje měkké oplocení za zbytečný nákup, který pouze sbírá prach. Jakákoli tkanina skutečně hromadí částice prachu a dítě může mít alergické reakce. Ale s náležitou péčí a správným výběrem materiálu udělá ochranné měkké oplocení více užitku než škody..

Vizuálně měkké nárazníky nebo nárazníky, jak se jim také říká, připomínají ploché polštáře připevněné po celém obvodu postýlky a vytvářejí spolehlivou zábranu, která chrání novorozence před pády, nárazy proti tvrdým hranám a dalším zraněním, kterých se aktivní dítě může snadno dostat. S pomocí takových polštářů je snadné vytvořit uzavřený hrací prostor, ve kterém se dítě bude cítit pohodlně a maminka se nebude starat o své bezpečí..

Polstrované nárazníky do postýlky - dlouhé nárazníky a polštář na čelo

Polstrované nárazníky do postýlky – dlouhé nárazníky a polštář na čelo

Dnes je snadné koupit nejen funkční, ale také krásné nárazníky pro novorozence. Rodiče stojí před úkolem vybrat typ výplně, způsob zapínání, materiál vhodný pro texturu a barvu, materiál odpovídající pohlaví, charakter dítěte, design postýlky, styl školka.

Rada: nárazníky do postýlky jsou nezbytným doplňkem kojenců do 1,5 roku, neměli byste je zanedbávat, pokud je na prvním místě zdraví dítěte a zdravý spánek.

Nárazníky na polštář s květinovým potiskem s růžovými volánky

Nárazníky s květinovým potiskem a růžovými volánky

Výhody měkkých stran:

 • Nárazníky-polštáře v postýlce mohou být měkké nebo hustší, v závislosti na výplni, ale v každém případě by měly spolehlivě chránit novorozence před následujícími nepříznivými faktory:
 • Bít do tvrdých dřevěných okrajů postýlky. To platí zejména pro aktivní kojence, kteří se i v leže dokáží pohybovat poměrně energicky a mohou snadno narazit hlavou nebo držadly na čelo postele. S měkkými okraji nejsou modřiny děsivé.

Zelená školka pro novorozence: měkké boky jsou vyrobeny ve stylu místnosti

Zelená školka pro novorozence: měkké boky jsou vyrobeny ve stylu místnosti

 • Nárazníky v postýlce pro novorozence spolehlivě chrání nohy a paže drobků před zaseknutím mezi plotové mříže. Měkké polštáře po obvodu kolébky nedovolí dítěti, aby se takto zranilo a vyděsilo, snažilo se osvobodit.
 • Dítě se nebojí průvanu, pokud je postýlka oplocena měkkými boky. To je zvláště důležité, pokud je místo na spaní blízko okna nebo ve stěnách praskliny, kterými vzduch snadno proniká. Kromě toho můžete bezpečně větrat školku, i když už dítě v postýlce usnulo..

Klidné světlé barvy v designu boků pro dětskou postýlku

Klidné světlé barvy v designu boků pro dětskou postýlku

 • Tlusté nárazníky-polštáře chrání novorozence dobře před jasným světlem. To je důležité, pokud je během denního spánku v dětském pokoji velmi slunečno, nebo pokud se místo na spaní nachází ve stejné místnosti s dospělými..
 • Méně prachu se dostává do polstrované postele, z nichž většina se usazuje na vnější straně polštářů.

Nárazníky chrání dítě před nárazy, průvanem a prachem

Nárazníky chrání dítě před nárazy, průvanem a prachem

Tip: měkké boky zmírní pád dítěte, které se právě učí vstávat, lpí na okrajích postýlky, pokud náhle ztratí rovnováhu.

Z postýlky, doplněné ochranným měkkým plotem, se tak stane spolehlivé, útulné, bezpečné „útočiště“, ve kterém se dítě bude cítit co nejpohodlněji..

Kromě toho si můžete koupit boky s kapsami, do kterých lze snadno uložit věci potřebné pro dítě (plenky, ubrousky, lahve, bradavky atd.), Obecně vše, co se do dětské komody nevejde . Takové kapsy by měly být umístěny zvenčí, aby novorozenci nezpůsobovaly nepohodlí, protože dítě se může snadno zachytit o římsu, odtrhnout ji a použít ji jako oporu.

Měkké nárazníky do postýlky pro děti od 6 měsíců

Měkké nárazníky do postýlky pro děti od 6 měsíců

Typy stran

Ve výprodeji najdete nárazníky v postýlce novorozenců, jejichž cena a fotografie se velmi liší. Pokud je vše vizuální stránka individuální, pak budou náklady záviset na kvalitě výrobku, jeho tvaru a použitých materiálech..

Růžová školka ve stylu kočiček: značkové nárazníky do postýlky, povlečení, tapety, hračky, koberec

Růžová školka ve stylu kočiček: značkové nárazníky do postýlky, povlečení, tapety, hračky, koberec

Měkké strany mohou pokrývat celý obvod postýlky nebo pouze dvě strany po stranách. Který z nich si vyberete, bude záviset na konkrétním případě. Pro aktivní a energická miminka je vhodný uzavřený typ oplocení, které skryje všechny tvrdé povrchy, spolehlivě ochrání před otlaky. Pro čerstvě narozené dítě je vhodná strana na dvou stranách, ale mějte na paměti, že děti rostou velmi rychle a v blízké budoucnosti budete muset koupit bezpečnější čtyřdílnou možnost.

Měkké boky po obvodu postele s čalouněním použitým v interiéru

Měkké boky po obvodu postele s čalouněním použitým v interiéru

Při výběru stran v postýlce pro novorozence byste měli věnovat pozornost následujícím charakteristikám:

 • Typ výplně.
 • Špičkový materiál.
 • Rozměry produktu.
 • Způsob montáže.
 • Barva a vzor.

Tip: zvolená možnost měkkého plotu by měla být co nejjednodušší na používání a snadno čistitelná. Je lepší zvolit modely, které je vhodné prát buď celé, nebo s odnímatelnými kryty.

Nejpraktičtější možností jsou tmavé jednobarevné strany

Nejpraktičtější možností jsou tmavé jednobarevné strany

Výplň do bočních polštářů

Následující materiály se používají jako výplň boků v postýlce pro novorozence:

 • Sintepon. Levný a snadno udržovatelný materiál, který dobře drží tvar, snadno snáší praní. Strany sinteponu jsou velmi měkké, vhodnější pro novorozence, kteří se ještě nezačali aktivně pohybovat po postýlce. Tyto polštáře nejčastěji nemají odnímatelné potahy a jsou zcela vyprané..
 • Vlákno. Hustý a pružný materiál, který dokonale zachovává svůj tvar a tlumí sílu nárazu. Tento bezpečný materiál je vhodný jak pro novorozence, tak pro starší děti. Polštáře s touto výplní mají nejčastěji odnímatelné potahy, které lze snadno prát samostatně..
 • Pěnová guma. Je levný, měkký, pružný a dobře si zachovává tvar a často se používá jako výplň a čalounění nárazníků. Takové polštáře jsou vybaveny hlavně odnímatelnými potahy a samotná pěna musí mít příslušná bezpečnostní osvědčení, která by měla být před nákupem zkontrolována..
 • Vlněná vlákna. Takové plnivo je vzácné, ale nalezené. Nárazníky s vlněnou výplní zahřejí postýlku, ale jemné tělo novorozence nemůže tento přírodní materiál dobře snášet a alergická reakce pravděpodobně nepotěší rodiče.

Tip: Ideální plnivo pro boční prahy by mělo být syntetické, ale vždy šetrné k životnímu prostředí a vysoce kvalitní..

Nejběžnější možností jsou dětské pěnové gumové nárazníky

Nejběžnější možností jsou dětské pěnové gumové nárazníky

Pokud je výplň měkká, měli byste věnovat pozornost možnostem, ve kterých je výrobek rovnoměrně prošitý po celém povrchu. Tím je zajištěno, že se polstrování během praní nezamotá do hrudky a výrobek lze dále používat..

Výběr materiálu

Hlavním kritériem, které musí materiál horní části měkkých stran splňovat, je přirozenost. Pouze ekologická, nealergenní tkanina zaručuje bezpečnost dítěte.

Kromě toho by tkanina měla být snadno pratelná, aniž by ztratila tvar a barvu, a rychle schnout. Horní část boků může být vyrobena z flanelu, kola, chintzu nebo hrubého kalika.

Chintzové boky s květinovými motivy v interiéru školky

Chintzové boky s květinovými motivy v interiéru školky

Rada: nejlepším řešením by bylo použít hrubé kaliko čalounění nebo kryty. Tento materiál je dostatečně pevný, aby vydržel pravidelné praní a kontakt s vaším dítětem, a přitom byl měkký, přirozený.

Rozměry produktu

Nárazníky do postýlky pro novorozence mohou být:

 • Nízký – vhodný pro kojence do 4 měsíců, poskytuje dobrý výhled na dítě, které se právě začíná seznamovat s okolním světem. Stupeň ochrany takových produktů je nízký, ale jsou schopny změkčit otřesy, pokud se dítě začne vleže aktivně pohybovat..

Nízké nárazníky do postýlky pro nejmenší miminka

Nízké nárazníky do postýlky pro nejmenší miminka

 • Vysoká – jsou optimální pro starší děti, které již začínají ovládat svět kolem sebe a snaží se sedět nebo vstávat. Vysoký plot neumožní poranění drobků na hranách nebo tyčích postýlky, ale zároveň výrazně omezí výhled.

Ošumělý elegantní dětský pokoj: vysoké strany v pastelově modré barvě

Ošumělý elegantní dětský pokoj: vysoké strany v pastelově modré barvě

Šířka polštářů by měla být zvolena individuálně na základě velikosti samotné postýlky.

Způsoby montáže

Bezpečnost bočnic pro samotnou postýlku zajišťují spojovací prvky, pomocí kterých je plot připevněn k základně. Takové držáky mohou být:

 • Suchý zip.
 • Zámky.
 • Řetězce.
 • Tlačítka nebo tlačítka.

Pro starší děti nebo jen aktivní děti je nejlepší zvolit model plotu se zámky. Tento typ uchycení je nejspolehlivější, poskytuje silnou fixaci, pokud dítě dramaticky táhne za polštář. V tomto případě může dojít ke stažení suchého zipu, kravat nebo knoflíků, což způsobí pád dítěte a zranění.

Boky se stahovací šňůrkou s ozdobnými stužkami

Boky se stahovací šňůrkou s ozdobnými stužkami

Barva a vzor

Dětské obchody nabízejí nejmódnější nárazníky pro novorozence, které lákají efektními vzory a barvami. Ale nespěchejte na nákup jasných možností..

Tip: barvu boků lze kombinovat s odstínem povlečení nebo naopak s ním kontrastovat. Je také důležité, aby měkké oplocení ladilo s celkovým designem školky, harmonicky zapadalo do interiéru.

Barevné schéma měkkého plotu by mělo být blíže pastelovým barvám, aby dítě nestimulovalo, a dobře zvolený odstín pomůže normálnímu emočnímu a psychickému vývoji dítěte. Měkké, lehké, tlumené odstíny vaše dítě uklidní a pomohou mu rychleji usnout.

Dubová dětská postel s pastelově modrým nárazníkem

Dubová dětská postel s pastelově modrým nárazníkem

Tradičně jsou pro chlapce vybírány modré odstíny a pro dívky růžové, ale není to vůbec pravidlem. Světle žluté, máta, broskev, béžové tóny jsou vhodné pro novorozence jakéhokoli pohlaví.

Tip: pokud je postýlka ve společenské místnosti (ložnice rodičů, studio atd.), Pak je lepší zvolit nejneutrálnější strany, nejlépe obyčejné a barevně sladěné s tapetami, závěsy nebo jiným textilem.

Krásná postýlka s růžovými boky pro dívku

Krásná postel s růžovými stranami pro dívku

Pokud jde o kresbu, měla by být také klidná a neutrální. Příliš velký a aktivní ornament vás nenechá usnout, protože bude rušivý nebo dokonce děsivý. Optimální je zvolit jednoduché „dětské“ kresby, při jejichž pohledu se dítě rychle naučí rozlišovat barvy a předměty.

Tip: pevné boky lze ozdobit plyšáky nebo chrastítky, které jsou na okrajích připevněny suchým zipem.

Pruhovaný nárazník do dětské postýlky

Pruhovaný nárazník do dětské postýlky

Nárazníky v postýlce pro novorozence: fotografie a péče o výrobky

Protože jsou měkké nárazníky v neustálém kontaktu s novorozencem, měli byste se starat o jejich čistotu a poskytovat pravidelnou péči. Měli byste je prát alespoň jednou týdně, současně s výměnou prádla..

Pravidelná péče o nárazníky je zárukou zdraví dítěte

Pravidelná péče o nárazníky je zárukou zdraví dítěte

Výrobek by měl být prán pomocí hypoalergenních produktů, například pracího prášku pro dětské oblečení. V tomto případě je vhodné praní v ruce i v pračce na jemném cyklu..

Tip: polstrovaný polyester je lepší prát ručně, aby se plnivo nedrobilo.

Je důležité důkladně osušit umyté strany, nejlépe na čerstvém vzduchu. Čím je plnivo hustší, tím déle schne. Pokud nechcete trávit mnoho času praním a sušením, je nejlepší zakoupit boky s odnímatelnými potahy na zip, o které je mnohem jednodušší se starat..

nárazníky do postýlky pro novorozence: foto - světle šedé nárazníky se šňůrkami v mátové barvě

Světle šedé nárazníky se stahovací šňůrkou

Pokud je na prvním místě bezpečnost dítěte, jeho fyzické a emocionální zdraví pro rodiče, neměli byste odmítnout takové příslušenství, jako jsou nárazníky do postýlky pro novorozence. Kromě toho, pokud mezi nabízeným sortimentem není vhodná možnost, můžete vždy ušít měkký plot sami, výběrem materiálů, které potřebujete, v barvě a kvalitě. Domácí nárazníky se snadno zdobí podle vašeho uvážení, jsou vybaveny spolehlivými spojovacími prvky a funkčními kapsami, což zajišťuje bezpečnost vašeho dítěte a správnou péči.

Thanks! You've already liked this