Školní nábytek: 120+ fotografií inspirativních nápadů pro dokonalou školku

Nábytek pro studenta musí být především funkční a bezpečný.

Nábytek pro studenta musí být především funkční a bezpečný.

Pokud se studium změní na prázdniny pro dítě, úspěch na sebe nenechá dlouho čekat, což je nejlépe usnadněno správným nábytkem pro školáka do domácnosti. Proto je důležité vytvořit příjemné pracovní prostředí, ve kterém se dítě může klidně věnovat oblíbeným předmětům. Měla by se uklidnit a naladit na pracovní náladu..

Jasné akcenty v designu chlapecké pracovní oblasti

Jasné akcenty v designu chlapecké pracovní oblasti

Zajímavý design prostorné místnosti pro studenta

Zajímavý design prostorné místnosti pro studenta

Aby bylo studentovi pohodlné dělat domácí úkoly, měl by si vybrat pohodlný nábytek, který dítěti umožní udržet správné držení těla. To však neznamená, že se musíte vzdát designových prvků a úplně zapomenout na dekor. Dětský nábytek pro studenta může (a měl by být) pohodlný a krásný. A umístit jej správně do místnosti je celé umění, kterému se říká ergonomie prostoru..

Uspořádání nábytku v místnosti

Nábytek ve studentském pokoji by měl být vybrán tak, aby pro něj bylo vhodné získat správnou věc. Proto je nutné pečlivě zvážit umístění skříněk, závěsných polic, zásuvek i samotného pracoviště..

Aby dítě nebylo rušeno zábavou, měl by být prostor v místnosti rozdělen. Samostatně by měla být přidělena hrací plocha a místo pro odpočinek, ve kterém bude postel, hračky, skříně pro studenta s oblečením atd. A je lepší vybavit pracovní prostor samostatně. V takovém případě nebude vaše dítě nic rozptylovat od plnění školních povinností..

Aby bylo dítě méně rušivé, je lepší umístit pracovní prostor odděleně od hracího prostoru

Aby bylo dítě méně rušivé, je lepší umístit pracovní prostor odděleně od hracího prostoru

Útulný pokoj pro dospívajícího chlapce

Útulný pokoj pro dospívajícího chlapce

Při výběru nábytku je třeba věnovat zvláštní pozornost pracovnímu stolu pro studenta. Mělo by být tak pohodlné, aby se dítě sedící za ním nehýbalo a lokty byly zcela umístěny na jeho povrchu. K tomu je nejlepší volbou model s nastavitelnou výškou a velikostí. Když tedy dítě vyroste, nebudete si muset kupovat nový stůl. Navíc se takový model transformátoru snáze přizpůsobí parametrům konkrétního dítěte, které má své vlastní vlastnosti..

15

Výběr správné židle

Optimálním materiálem pro dětský nábytek je přírodní dřevo. Při jeho výběru věnujte pozornost povinné absenci prasklin a jiných vad..

Rada! Pokud ucítíte nepříjemný zápach nábytku, neriskujte zdraví studenta – hledejte materiál šetrnější k životnímu prostředí.

Ortopedické křeslo vám může pomoci vyhnout se problémům se zády pro vaše dítě

Ortopedické křeslo vám může pomoci vyhnout se problémům se zády pro vaše dítě

Pohodlná židle usnadní proces učení u stolu

Pohodlná židle usnadní proces učení u stolu

Krásný školní nábytek v techno stylu

Krásný školní nábytek v techno stylu

Výběr dobré židle je stejně důležitý pro udržení správného držení těla. Upřednostňují se modely s pevnými zády s mírným ohybem, které kopírují obrysy páteře. V tomto případě bude studentova záda těsně přiléhat k židli, a proto bude méně unavená. To je velmi důležité pro studenta, který absolvuje lekce několik hodin za sebou. A pokud to finanční prostředky dovolí, bylo by skvělé koupit speciální ortopedické křeslo..

15

Nábytek pro chlapce a pro dívku

Při výběru stolu je třeba vzít v úvahu také pohlaví dítěte. Pro vaši dceru je lepší zvolit úhlednou kompaktní verzi a uvolněné místo bude užitečné pro jiné věci. Ale nábytek pro školáka zabere více místa. Vyberte si k tomu prostornější desky..

Stylistické i barevné schéma místnosti se může lišit. Jak víte, mladé dámy dávají přednost pastelovým barvám a kluci dávají přednost jasným barvám. I když vše závisí na konkrétním dítěti. Před rekonstrukcí místnosti se proto nezapomeňte zeptat na jeho preference..

Růžové prvky dokonale zapadnou do interiéru dívčího pokoje

Růžové prvky dokonale zapadnou do interiéru dívčího pokoje

Psací stůl je lepší umístit k oknu.

Psací stůl je lepší umístit k oknu.

Velké okno zaplní místnost přirozeným světlem

Velké okno zaplní místnost přirozeným světlem

Cena funkce fotografie
Počítačová židle Bureaucrat CH-797. Maximální hmotnost, kterou židle vydrží, je 120 kg. Hlavní vlastnosti: výkyvný mechanismus, nastavení výšky sedadla, síťované opěradlo, "plynový výtah". 3 488 ₽ Koupit
Počítačová židle TetChair Kiddy. Až 100 kg. ventilovaná záda, pohodlné měkké sedadlo, systém "plynový výtah". 3 990 ₽ Koupit
Židle pro školáky s pohodlnou opěrkou nohou DUOREST Kids DR-289SG. Čalounění z umělé kůže s výplní z polyuretanové pěny. 21 900 ₽ Koupit
Dětská sedačka Kulik System Fly. Materiál čalounění: umělá kůže, pravá kůže, textil. Odolává až 80 kg. Nastavení výšky sedáku, nastavení sklonu opěradla, bederní opěrka. 41 200 ₽ Koupit
Textilní křeslo FunDesk LST1 se síťovanou opěrkou. Až 80 kg. 6 500 ₽ Koupit
Tabulka tři Ya Shkolnik-Mini tsava. Výrobní materiál: dřevotříska. Skvělá volba, která ušetří místo v malé místnosti. 4 200 ₽ Koupit
Kompaktní počítačový stůl TriYa Shkolnik-suite M, na který pohodlně umístíte počítač odděleně od pracovní plochy. 4 800 ₽ Koupit
Dětský školní stůl od FunDesk. Pohodlné a ergonomické, ideální pro studenty. 8499 ₽ Koupit
Studujte doma stůl od Vitra Breeze. Základní materiál: dřevotříska, MDF, plast. 13 522 ₽ Koupit
Rohový stůl Unitex FR 1209. 14 550 ₽ Koupit

čtrnáct

Organizace přirozeného osvětlení

Nejlepší možností pro umístění pracoviště je oblast u okna – v tomto případě bude mít dítě ve dne dostatek přirozeného světla, které je žádoucí doplnit umělým osvětlením umístěním stolní lampy na pracoviště.

Přirozené osvětlení je nejoptimálnější. Kromě toho, že budou oči méně namáhané a unavené, bude mít dítě možnost pravidelně se rozptylovat od výuky a dívat se z okna na oblohu nebo sledovat ptáky.

Stylový a velmi pohodlný interiér dětského pokoje

Stylový a velmi pohodlný interiér dětského pokoje

Paralelní uspořádání nábytku v místnosti pro dva

Paralelní uspořádání nábytku v místnosti pro dva

Při výběru místa na stůl byste měli myslet na umístění na stranu okna, a ne vedle něj. V tomto případě nebude světlo směrováno přímo do sešitů a knih. Pokud tuto možnost nemáte, stačí jen přesunout pracoviště půl metru od okna. Díky tomuto triku bude přicházející světlo měkčí a rozptýlenější..

Krásný dětský pokoj v modré barvě

Krásný dětský pokoj v modré barvě

Útulný dospívající pokoj v moderním stylu

Útulný dospívající pokoj v moderním stylu

Plánování umělého osvětlení

Stolní lampy vybavené nastavitelnou základnou jsou pro dítě cennou volbou. Při plánování jejich polohy zvažte, zda je vaše dítě pravák nebo levák. Pro leváka je tedy vhodnější umístit lampu na pravou stranu stolu a pro praváka-naopak. Přitom názor, že volba nejjasnější lamy je optimální, je mylný. Přednost by měly mít jemnější, mírnější možnosti. Optimální výkon stolní lampy je 40-60 W.

Stolní lampa ve studentském pokoji je jedním z hlavních atributů

Stolní lampa ve studentském pokoji je jedním z hlavních atributů

Školáci přirozeně dávají přednost jasným modelům lamp. Člověk by však neměl slepě následovat jejich příkladu. Koneckonců, barva ideálního stínítka by měla být mléčně bílá. Tuto možnost psychologové doporučují pro provádění školních aktivit. Jako kompromis pozvěte své dítě na „vyjmutí“ při nočním světle. Zde bude moci plně vyjádřit svou představivost..

Abyste na ploše ušetřili co nejvíce místa, neměli byste se soustředit na velikost samotné lampy, ale na velikost stínítka a způsob jeho uchycení. Design se stojanem je tedy považován za mobilnější: lze jej bezpečně přesouvat po celém povrchu stolu. Výběr lampy na držáku vám však ušetří více místa. Ideální, pokud má tento model také dlouhý nastavitelný výložník.

Ergonomická organizace prostoru je hlavním úkolem při vytváření interiéru malého dětského pokoje

Ergonomická organizace prostoru je hlavním úkolem při vytváření interiéru malého dětského pokoje.

Vestavná světla lze použít jako alternativu k tradiční žárovce. V takovém případě ušetříte ještě více místa. Tato možnost je však vhodnější pro nábytek na míru. Mohou být také instalovány do bočních sloupků desky stolu. Při výběru těchto zařízení věnujte pozornost skutečnosti, že mají schopnost nastavení v různých úhlech. Takové návrhy jsou praktičtější, protože jak dítě roste, bude nutné změnit úhel dopadu světla..

Ergonomická organizace prostoru

Kompetentní organizace prostoru je důležitá pro každou místnost. Relevance tohoto problému se zvyšuje, pokud je místnost také malá. V takovém případě vám pomůže:

  • transformátor nábytku;
  • výklopné police;
  • šuplíky.

15

Rovněž je třeba zvážit skladovací systémy pro malé předměty. Například nyní existuje mnoho krásných, módních a pohodlných úložných systémů pro kancelářské potřeby..

Pokud se vám podaří kompetentně zorganizovat pracoviště, bude mít dítě vždy na stole pořádek, protože bude snazší třídit věci a promění se v dětskou hru..

Skvělým nápadem pro dětský pokoj by bylo použít břidlicové desky, které jsou nyní relevantnější než kdy dříve. Při zdobení prostor je neustále používají návrháři interiérů. A v případě dětského pokoje bude mít břidlicová deska nejen dekorativní, ale i praktický účel. Koneckonců si na něj můžete zapsat důležitá data a události – je snadnější si je takto zapamatovat. Dítě na něm navíc bude moci řešit rovnice, psát „upomínky“ atd..

Naučte studenta samoorganizovat se. Kromě desky z břidlice to usnadní různé magnety a samolepky, pro které by mělo být přiděleno vhodné místo..

Stylový studentský pokoj v pastelových barvách

Stylový studentský pokoj v pastelových barvách

Harmonická kombinace bílé s jasnými prvky v interiéru školky

Harmonická kombinace bílé s jasnými prvky v interiéru školky

Rada! Je lepší odstranit televizi a počítač z pracovního prostoru studenta, jinak bude dítě neustále rušeno jeho blikáním. Nejlepší je poskytnout vyhrazený prostor pro práci na počítači..

Barevné schéma místnosti

Je důležité, aby dítě odpočívalo a studovalo v místnosti navržené v jeho oblíbeném barevném schématu. Zde však stojí za zvážení nejen přání dítěte, ale také skutečnost, že v příliš světlých místnostech je pro studenta obtížnější soustředit se na hodiny a je problematičtější usnout.

Proto by měla být tolerována kompromisní možnost. Pokud dítě důrazně trvá na světlé místnosti, přesvědčte ho, aby se omezil na světlé vložky, detaily a doplňky. Například jedna stěna ve školce, ke které sousedí hrací plocha, může být natřena jasnou barvou. Nebo udržujte celou místnost v klidných barvách. Nudnou jednobarevnou barvu můžete zředit pomocí různých maličkostí: světlých polštářů, kontrastních přehozů, barevného koberce, lustrů, lamp atd..

Nábytek pro studenta musí být vybrán krásný, zajímavý, což pomůže porozumět světu a získat znalosti

Nábytek pro studenta musí být vybrán krásný, zajímavý, což pomůže porozumět světu a získat znalosti

Další umělé osvětlení na školní lavici

Další umělé osvětlení na školní lavici

Podle obecného názoru psychologů jsou neutrální barevná schémata pro děti nejpohodlnější. Ideální tón pro školku bude béžový a bílý. Nepřehánějte to však s barevnými doplňky, jinak bude pozornost studenta rozptýlena. Výběr správné barvy pro pokoj pomůže dítěti soustředit se na domácí úkoly, aktivovat mozkovou aktivitu a pomůže se soustředit na konkrétní škálu úkolů. V souladu s tím mohou být tyto barvy také použity jako akcenty..

Barevný interiér místnosti pro dívku

Barevný interiér místnosti pro dívku

Krásná kombinace barev v designu prostorného dětského pokoje

Krásná kombinace barev v designu prostorného dětského pokoje

Nábytek pro školáky: stůl do malé místnosti

Pokud dětský pokoj nepotěší svou velikostí, nezoufejte. Je dobře, že můžete svému dítěti dát vlastní prostor. Nyní je hlavní věcí zabývat se kompetentní organizací prostoru, protože zde je důležitý každý centimetr. Jednou z nejúspěšnějších možností umístění stolu je rohové uspořádání. V tomto případě bude roh plně zapojen a stěny zůstanou volné. V jejich blízkosti můžete umístit další potřebné věci..

Pokud nemůžete svému dítěti poskytnout samostatnou místnost, můžete uspořádat pracoviště na izolovaném balkoně. Další možností je studentský koutek ve společenské místnosti, který lze odlišit od společných prostor jinou barvou. Také studentské pracoviště může být odděleno zástěnou, skříní a dalšími kusy nábytku. Mobilní regály na kolečkách jsou dalším hodným „oddělovačem“ prostoru, který se také snadno přenáší.

Uspořádání školního nábytku na pódiu

Umístění školního nábytku na pódiu

Zajímavá stylistická řešení do studentského pokoje

Školák už není dítě, kterému je jedno, ve které místnosti bude bydlet. Pro teenagera je důležité, aby dokázal vyjádřit svou vlastní osobnost. Nejsnadněji toho dosáhnete při výběru stylu vaší místnosti. Nechte své dítě snít o výzdobě svého osobního prostoru. A pak už jen při plánování místnosti zvažte jeho přání. Nabídněte mu alternativní nápady a možnosti.

Chlapcům se bude líbit design tapet, který dokáže vykreslit jejich oblíbený dobrodružný příběh. Mohou to být piráti útočící na nepřátelskou loď, exotické ostrovy s domorodci, letecké lodě brázdící svět atd. V souladu s tématem fototapety si můžete vyzvednout další dekorační předměty. Takže v případě pirátů je lepší udržovat místnost v námořním stylu. Hlavní věcí je navrhnout dětský pokoj s přihlédnutím k jeho osobním preferencím..

Školní místnost v ekologickém stylu

Školní místnost v ekologickém stylu

Krásná kombinace různých jasných barev v chlapeckém pokoji

Krásná kombinace různých jasných barev v chlapeckém pokoji

Studentský pokoj by měl být zábavný, ale ne příliš světlý.

Studentský pokoj by měl být zábavný, ale ne příliš světlý.

Dívky budou více zajímat témata s princeznami, mořskými pannami a pohádkovými vílami. Dívky jsou zpravidla potěšeny pohádkovými zvířaty, plyšovými medvědy a dalšími zvířaty. Abyste se však nemýlili, koordinujte budoucí interiér s dítětem předem..

Současně byste neměli příliš viset na ztělesnění dětské fantazie. V místnosti by měl být přidělen pracovní prostor, který by měl být udržován v klidnějších barvách a stylistických řešeních..

15

Při výběru designu interiéru by měly být brány v úvahu také zájmy studenta. Pokud ho zajímá geografie, proč neumístit na zeď velkou barevnou mapu světa a poblíž postele neumístit glóbus? Vyrůstá vám mladý vědecký pracovník? Ozdobte místnost obrázky divoké zvěře, které budou ladit s obrazy. Užitečné budou akvárium i bezpečné pokojové rostliny. V takovém případě se dítě bude moci také učit, a to pouhým pohledem do interiéru svého pokoje..

Thanks! You've already liked this