Sportowe buty robocze i odzież ochronna – wszystko ma znaczenie

Sportowe buty robocze i ich poziom bezpieczeństwa

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, skąd pochodzą normy i przepisy dotyczące odzieży ochronnej? Jest naprawdę wiele prac, w których siedzisz cały dzień przed monitorem i klikasz myszką, ale jest też wiele prac, w których mężczyźni i kobiety zarabiają pieniądze z potem na czołach (w dosłownym tego słowa znaczeniu). W wielu zawodach szkoleniowych istnieje nawet pewne ryzyko i zagrożenie dla zdrowia. W celu zwiększenia ochrony ciała i większego komfortu podczas pracy w pełnym wymiarze godzin jako spawacz, lakiernik, malarz, hydraulik, ogrodnik, rolnik, dekarz lub rzeźnik, odpowiednie stowarzyszenia zawodowe zapewniły odpowiednią odzież roboczą i ochronną. Najbardziej zagrożone miejsca na ciele człowieka to kończyny, dlatego dzisiaj poruszymy temat bezpiecznego i obowiązkowego obuwia roboczego, a także omówimy coś.

Niezbędne obuwie robocze, odzież ochronna2

Obuwie musi być solidne, wygodne i dostosowane do warunków pracy. Z tego powodu uważamy, że sportowe buty robocze najlepiej nadają się do bezpiecznego i jednocześnie wygodnego procesu pracy. Z pewnością przeglądałeś wiele katalogów odzieży roboczej, a nawet znalazłeś kilka modeli, które Ci się podobają, ale nie możesz nic zrobić z tymi wszystkimi dziwnymi skrótami?

Nie martw się, wyjaśnienie jest proste i stworzone tylko dla najlepszych twoich stóp .

Niezbędne obuwie robocze, odzież ochronna5

Trendy w obuwiu ochronnym też jest, ale niekoniecznie chodzi o piękno, chodzi o bezpieczeństwo. Ważne jest, aby wiedzieć, na jaki sezon potrzebujesz tych butów i czy nadają się do Twojej pracy. Litera „S” we wszystkich skrótach odnosi się do poziomu bezpieczeństwa pary butów i zawiera ważne informacje dotyczące ochrony stóp. Buty podstawowe są oznaczone literą S1, a każdy kolejny poziom ujawnia więcej szczegółów dotyczących ochrony. Jeśli wykonujesz pracę, która grozi porażeniem prądem, szukaj butów ze skrótem ESD. Te buty są przeznaczone do ochrony elektrostatycznej i nie należy ich mylić z antystatycznymi.

Niezbędne obuwie robocze, odzież ochronna6

Jeśli masz nietolerancję na specjalne materiały lub jeśli Twoje stopy są trochę za szerokie lub za duże, konieczne będzie zadbanie o specjalną parę butów roboczych. Nie lekceważ pracy, jaką Twoje stopy wykonują w ciągu dnia i zastanów się, czy Twoje stopy zasługują na specjalną produkcję do konkretnej sprawy.

Niezbędne obuwie robocze, odzież ochronna 7

Niezbędne obuwie robocze, odzież ochronna 3

Niezbędne obuwie robocze, odzież ochronna 4

Niezbędne obuwie robocze, odzież ochronna 7

Thanks! You've already liked this