Fotel bujany – od klasyki po minimalizm

Różne pomysły projektowe z fotelami bujanymi – od klasyki po minimalizm

Fotele bujane znane są w aranżacji wnętrz od co najmniej dwóch stuleci. Jednak w tym czasie nie straciły na aktualności i są popularne nawet w najnowocześniejszych koncepcjach aranżacji wnętrz.

Jeśli myślisz o fotelach bujanych jak o przeszłości lub o czymś staroświeckim, tracisz wiele wspaniałych opcji projektowych dla swojego domu. Ponadto ominie Cię w ten sposób wiele wspaniałych chwil pełnych spokoju i pogody ducha.

Klasyczny fotel bujany w rustykalnym salonie 

Fotel bujany Drewniane meble do salonu fotele bujane

Nadal nie wierzysz, że fotel bujany to uniwersalny mebel? Zapoznaj się z różnymi dostępnymi modelami, a przekonasz się o tym bardzo szybko. Wybór wzorów na rynku jest ogromny!

Uzyskaj przegląd projektu z fotelami bujanymi

Fotel bujany meble do salonu koc z futra fotele bujane

Klasyczny wybór drewna pasuje na przykład do popularnego stylu prowansalskiego. Ale równie dobrze może wpisać się w nowoczesny lub bardziej luksusowy kontekst. Drewniany fotel bujany o klasycznym designie dobrze komponuje się z angielskim stylem. Jeśli zdecydujesz się na innowacyjne modele, drewniany fotel bujany może również pasować do nowoczesnego stylu życia.

Klasyczny wybór z drewna

Fotel bujany meble do salonu klasyczne fotele bujane

Fotele bujane często pojawiały się w modernistycznych projektach. W tym kontekście w ciągu ostatnich kilku dekad dostrzegli kilka ważnych zmian. Na przykład często wyposażano je w elementy metalowe. Zostały przeniesione do innych stylów XX wieku i nadal mają ogromne znaczenie. Fotele bujane z metalowymi elementami można znaleźć w stylu nowoczesnym, współczesnym, industrialnym i technicznym.

Fotel bujany i modernizm

Fotel bujany meble do salonu eleganckie fotele bujane

Modele RAR Rocking i Charles są symbolem rozwoju foteli bujanych w XX wieku & Ray Eames. Po raz pierwszy zostały wykonane z plastiku, metalu lub drewna w latach pięćdziesiątych. Fotele bujane nawiązujące do tych modeli są do dziś bardzo popularne. Są bardzo uniwersalne pod względem stylu i nadal cieszą się dużą popularnością, ponieważ są niesamowicie wygodne.

RAR Rocking i Charles & Ray Eames

Fotel bujany meble do salonu designerskie krzesła koc futrzany fotele bujane

Oczywiście modele wyściełane są również bardzo poszukiwane. Oferują maksymalny komfort i nadal są bardzo luksusowym rozwiązaniem. Możesz odświeżyć projekt i nadal wyglądać bardzo stylowo dzięki prostocie.

Modele wyściełane

Fotel bujany w łazience nowoczesne fotele bujane

W kontekście minimalistycznego kontekstu możesz zamienić bujany fotel w świetny akcent we wnętrzu dzięki nietypowym kolorom lub kształtom. Jest to bardzo praktyczne, ponieważ oznacza to, że możesz obejść się bez zbędnej dekoracji, jeśli zabieg się powiedzie.

Niezwykłe kolory i linie

Fotel bujany zielony meble do salonu kominek fotele bujane

Fotel bujany może być używany w każdym pomieszczeniu. Jest nawet we właściwym miejscu w pokoju dziecka. Tam może być świetnym akcentem dającym maluchom dużo frajdy i radości.

Potraktuj to również jako element wyposażenia i zdecyduj się na fotel bujany w swoim domu!

Meble do przedszkola

Fotel bujany Meble do pokoju dziecięcego Fotele łóżeczkowe Fotele bujane

Nowoczesny design w połączeniu z jasnym odcieniem

Fotel bujany meble do pokoju dziecięcego biurko i fotele bujane Suhl

Zabawne akcenty

Fotel bujany meble dziecięce i krzesła bujane

Fotel bujany Eames również do pokoju dziecięcego

Fotel bujany meble do pokoju dziecięcego dekoracje ścienne zabawki fotele bujane

Wyściełane i wygodne 

klasyczne fotele bujane meble tapicerowane do salonu

Nowoczesna i ergonomiczna

nowoczesne fotele bujane meble do salonu

Fotel bujany z różnicą

nowoczesne meble do salonu klasyczne fotele bujane Fotel bujany wykonany z drewna klasyczne fotele bujane Fotel bujany wykonany z drewna krzesła bujane o nowoczesnym designie Metalowy fotel bujany skórzane nowoczesne fotele bujane Fotel bujany podwójne meble ogrodowe fotele bujane Fotel bujany zdjęcia meble do salonu niebieski innowacyjny design Fotele bujane drewniane poduszki projektują salon Fotele bujane meble tapicerowane tworzą salon Fotele bujane meble do salonu lampa podłogowa Fotele bujane meble do salonu skóra i drewno tapicerowane żółte klasyczne fotele bujane Fotel bujany ustawiony do pokoju dziecięcego Fotele bujane Eames Chair Fotel bujany z futrzanym pokrowcem Klasyczne fotele bujane Tapicerowane klasyczne fotele bujane Fotel bujany biały meble do salonu rośliny domowe fotele bujane Meble do salonu drewniane nogi klasyczne fotele bujane Meble do salonu drewniane fotele bujane Meble do salonu kosz rattanowy klasyczne fotele bujane Meble do salonu meble rattanowe fotele bujane Salon tapicerowane klasyczne fotele bujane

Thanks! You've already liked this