Soczyste pomysły na dekoracje wprowadzają zielony akcent do Twojego domu

Czy masz zielonego kciuka? Wtedy pokochasz sukulenty tak samo jak my! Na naszej stronie opublikowaliśmy już kilka artykułów na temat sukulentów, ich rodzajów i pielęgnacji, a także ich unikalnych właściwości dekoracyjnych do wnętrz i na zewnątrz. Ale dzisiaj chcemy ponownie poświęcić ten artykuł małym grubym liściom. Teraz chcemy zająć się dekoracyjnymi możliwościami tych roślin doniczkowych, zwłaszcza w zimnych miesiącach. Zakładamy, że kiedy na zewnątrz robi się chłodno i deszczowo, nie oznacza to, że musisz obejść się bez wspaniałych zielonych przyciągających wzrok we własnych czterech ścianach. Teraz nadszedł najlepszy czas dla tych wszechstronnych, jeśli chodzi o dekorację pokoju, zwanych sukulentami! Tutaj dzielimy się z Tobą przyciągającymi wzrok pomysłami na dekoracje z sukulentami, które wnoszą do Twojego domu charakterystyczną zieloną nutę. Z nami znajdziesz nowe sposoby wykorzystania tych wyjątkowych roślin domowych w dekoracji Twojego pokoju.

Więc zostań z nami i daj się zaskoczyć poniższym zdjęciom, bo mówią same za siebie.

Tak wyglądają grube liście, zwane też sukulentami

Sukulenty dekoracyjne

Dlaczego akurat dekorować sukulentami??

Sukulenty to szczególny rodzaj roślin domowych. Większość z nich jest niewielka i zwarta, ledwo rosnąca na wysokość, ale uważana jest za prawdziwych specjalistów od przetrwania. Są to łatwe w pielęgnacji rośliny, które rzadko trzeba podlewać. Doskonale rozwijają się również na sucho, ponieważ woda jest magazynowana w tkance liściowej lub w korzeniach.

Dzięki zbiornikom wodnym wytrzymują długie okresy suszy, ale przy podlewaniu trzeba bardzo uważać, ponieważ podlewanie jest niepożądane podczas pielęgnacji sukulentów. Dodatkowo możesz je łatwo rozmnażać, tworząc w domu mały ogród sukulentów. Ze względu na te właściwości sukulenty można wykorzystać jako dekorację. Możesz całkowicie zmienić powierzchnię pokoju, ponieważ aranżacje z tymi roślinami doniczkowymi zawsze przyciągają wzrok i służą jako przyciągające wzrok w otoczeniu. Zazwyczaj trzyma się je w mini doniczkach, ponieważ grube liście mogą dobrze rosnąć w małej glebie. Rosną tam, gdzie inne rośliny doniczkowe nie mogą tego znieść.

 Stary garnek może być nowym domem dla sukulentów

Soczysta dekoracja kuchenna garnka

Praktyczne pomysły na dekorację z sukulentami

Z pewnością jesteś już przekonany o niekwestionowanych właściwościach dekoracyjnych sukulentów, czy nie do końca? Pokażemy teraz na zdjęciach i tekstach, jak ci mali magowie wpisują się w każdy projekt pokoju.

Sprawdź swoje umiejętności i spróbuj samodzielnie wykonać niepowtarzalne ozdoby z sukulentami

Zrób sobie soczystą dekorację

Jeśli nadal jesteś początkującym w pielęgnacji roślin i ogrodnictwie hobbystycznym, możesz bezpiecznie zacząć od grubych liści. Najpierw wyhoduj kilka soczystych gatunków w małych ceramicznych doniczkach i spróbuj je zgrupować. Nie zapominaj, że są też kolorowe sukulenty, więc możesz dodać trochę koloru do aranżacji. Umieść kilka mini garnków z sukulentami na środku stołu i stwórz jesienną atrakcję. Rośliny z pewnością przyciągną uwagę wszystkich i dodadzą do stołu naturalnej, zielonej nuty.

 Dodaj więcej koloru do swojej soczystej aranżacji!

Kolor w soczystej aranżacji

Bardzo często grupujesz różne rodzaje sukulentów w doniczce i uzyskujesz wspaniałą, całkowicie naturalną aranżację. Głównie używa się garnków lub skrytek wykonanych z ceramiki, drewna lub metalu, ale bardzo atrakcyjne są również te wykonane z kamienia lub jego imitacji. Sukulenty wspaniale prezentują się również w szklanych pojemnikach, w starych naczyniach czy małych wazonach. Te wewnętrzne kwiaty kwitną wszędzie i wprowadzają naturę bezpośrednio do twoich czterech ścian.

Sukulenty mogą dobrze rosnąć wszędzie, nawet w tak małych porcelanowych naczyniach

Naczynie porcelanowe na sukulenty białe

 Taka aranżacja z sukulentami w kamiennych doniczkach naprawdę przyciąga wzrok

Pomysły na soczyste aranżacje kamiennych naczyń

 Cudownie rozwijają się w szklanej misce

Soczysta szklana miska

Wszyscy wiemy, że dynia jest postrzegana jako symbol jesieni. Co powiesz na połączenie dyni i sukulentów w dekoracji pokoju? Tak, efekt jest wspaniały i nie pozostawia nikogo obojętnym. W wydrążonych dyniach sukulenty można umieścić w małych plastikowych pojemnikach i stworzyć świetną aranżację. Dynie służą jako donice i naprawdę przyciągają wzrok, prawda? Dzięki takim ozdobom podkreślisz jesienną atmosferę w swoim domu, a Twoich umiejętności mogą Ci zazdrościć nawet znajomi i bliscy!

Możesz ułożyć swoje sukulenty w wydrążonej dyni i stworzyć wspaniały przyciągający wzrok na Halloween

Soczysta dekoracja z dyni Halloween

Ale chcemy pójść o krok dalej w kierunku soczystych dekoracji i ujawnić dwie wspaniałe wskazówki dotyczące dekoracji tych roślin doniczkowych. Kolejne dwa pomysły na dekorację są podobne do żywych dzieł sztuki. Chodzi o umiejętnie zaprojektowane wieńce, które mogą ozdobić Twoje drzwi wejściowe przez wiele miesięcy. Grube liście opierają się chłodowi i wiatrowi oraz dobrze urozmaicają strefę wejściową. Spróbuj sam zrobić taki wieniec z sukulentów. Szczegółowe instrukcje, jak to opanować, znajdziesz w Internecie. Wykorzystaj swoją wyobraźnię i umiejętności, a stworzysz coś wyjątkowego!

Ten DIY wieniec z sukulentów to prawdziwe dzieło sztuki

DIY wieniec z drzwi sukulentów

Kolejny pomysł na dekorację z sukulentami jest dla zaawansowanych majsterkowiczów i fanów kwiatów. Żywy obraz czy mały wertykalny ogródek? Bez względu na to, jak nazwiesz to dzieło sztuki, jest ono wyjątkowe i zachwyci Twoje oczy i pozwoli długo wędrować myślom. Coś tak urzekającego można było podziwiać w domu każdego dnia!

Ale zanim zaczniesz ten śmiały projekt DIY, musisz się do niego dobrze przygotować.

Przygotowanie sukulentów do projektu DIY

Zobacz w poniższym filmie, jak możesz sam stworzyć taki piękny mały pionowy ogród z sukulentów.

I kolejny film, który pokazuje wspaniałe wiszące zdjęcia roślin.

Skorzystaj z naszych pomysłów na dekorację z sukulentami i wnieś dodatkową dawkę naturalnej świeżości do swoich czterech ścian! Spędź niezapomniany czas we własnym domu w sezonie jesienno-zimowym!

 Sukulenty w małej szklanej misce mogą przyciągać wzrok na stole w jadalni

Soczysta szklana miska przyciągający wzrok stół jadalny

Stare spotyka się z nowym: sukulenty rosną w starym drewnie, a cała aranżacja zdobi nowoczesną kuchnię

Nowoczesna kuchnia sukulenty driftwood

 Soczyste pojemniki z drewna driftowego przyciągające wzrok w pokoju

Soczysty pojemnik z drewna dryfującego w pojemniku

 Soczysta aranżacja szklanej miski

Soczysta aranżacja szklanej miski

Swoje sukulenty możesz pielęgnować w drewnianych skrzynkach, ale także w drewnianych skrzynkach lub w małych lub większych betonowych pojemnikach

Sukulenty w drewnianym pudełku

 Pudełka drewniane z gatunków soczystych

Kontener betonowy do dekoracji pokoju

Soczyste pomysły na dekoracje

Sukulenty - dekoracja i pielęgnacja

zrób to sam z sukulentami

Soczyste pojemniki porcelanowe

Soczyste gatunki ładna aranżacja

soczyste gatunki

Soczysta pielęgnacja

Dekoracja i pielęgnacja sukulentów

Thanks! You've already liked this