Skrzynki na kwiaty na parapecie zdobią elewację domu

Wiosna już nadeszła i coraz częściej jest słonecznie i ciepło. Na pewno masz wiele planów dotyczących domu i ogrodu, które absolutnie chcesz zrealizować. Jak zawsze mamy dla Ciebie również świetne pomysły. Jeśli masz zielonego kciuka, to wiesz o tym równie dobrze jak my: nadszedł czas, aby wnieść więcej koloru i świeżości nie tylko do wnętrz, ale także na elewację domu. Jeśli chcesz odświeżyć wygląd swojego domu z zewnątrz, musisz przymocować skrzynkę na kwiaty do parapetu. W mieście jest to trochę bardziej skomplikowane niż na wsi, dlatego najpierw chcemy dać Ci kilka dobrych rad: Dowiedz się, jakie są zasady instalowania skrzynek na kwiaty w Twojej dzielnicy i uzyskaj pozwolenie, zanim jeszcze tam pojedziesz Zdecyduj krok. W tym artykule chcemy zająć się różnymi aspektami związanymi z pojemnikiem na kwiaty na parapecie.

 Stylowo dobrana skrzynka na kwiaty na parapecie może również przyciągnąć wzrok sąsiadów.

Kwiatowa skrzynka na parapecie w kolorze białym z dużą ilością zielonych posadzonych czerwonych gerber

 Postawienie skrzynki na kwiaty na parapecie wiejskiego domu jest o wiele łatwiejsze niż myślisz.

Pudełko na kwiaty na parapecie w zielonym wiejskim domu bujne rośliny kolorowe kwiaty

  • Skrzynka na kwiaty musi pasować do stylu architektonicznego domu

Pudełka na kwiaty dostępne są w różnych wzorach, rozmiarach i wariantach kolorystycznych. Te tradycyjne dekoracje domów przeznaczone są przede wszystkim do domów wiejskich, choć na rynku można znaleźć również nowoczesne skrzynki na kwiaty. Te ostatnie są często używane przez mieszczan. Niezależnie od projektu, z jednej strony kwietniki mogą doskonale ozdobić każdy parapet, bez względu na to, czy w mieście, czy na wsi. Ponadto są stabilnie przymocowane do lub pod parapetem, dzięki czemu nie ma ryzyka upadku. Niektóre modele można nawet przymocować bez wiercenia. Są one wykonane nie tylko z drewna, ale również z metalu, włókna szklanego, terakoty czy betonu. Ale w zasadzie dają ogromne możliwości urozmaicenia domu i zawsze mają przed oczami soczystą zieleń i kolorowe kwiaty. W każdym razie projekt skrzynki na kwiaty musi pasować do stylu architektonicznego Twojego domu, aby łatwo komponował się z ogólnym wyglądem.

 Każdy chciałby mieć taki blask kwiatów przed oczami każdego dnia, prawda??

Pudełko na kwiaty na parapecie bujne zielone rośliny piękne kwiaty

Jeśli masz wystarczająco dużo zdolności manualnych, możesz również zbudować własną skrzynkę na kwiaty. Możesz dowiedzieć się dokładnie, jakich materiałów i narzędzi potrzebujesz do takiego projektu DIY i jak to zrobić w załączonym filmie:

Jeśli sam zbudujesz swoją skrzynkę na kwiaty, masz większą swobodę w jej projektowaniu. Możesz określić jego wielkość, a także dobrać kolor, który będzie współgrał wizualnie z elewacją domu. Jednak wielu majsterkowiczów wybiera kolory, które kontrastują z elewacją domu. W ten sposób ustawisz skrzynkę na kwiaty jako akcent i sprawisz, że będzie się lepiej wyróżniała.

Czarna skrzynka na kwiaty z jednej strony kontrastuje z elewacją domu, z drugiej lepiej wydobywa kolorowe kwiaty.

Pudełko na kwiaty na parapecie w kolorze czarnym soczyście zielonym piękne czerwone kwiaty

 Dopiero gdy na zewnątrz nie ma zagrożenia mrozem, ogrodnik hobbysta może zacząć sadzić swoje skrzynki na kwiaty.

Poczekaj na skrzynkę z kwiatami na parapecie z roślinami

  • Sadzenie skrzynki na kwiaty: jakich roślin można tu użyć?

Hobbystyczni ogrodnicy są dobrze poinformowani: sezon ogrodniczy naprawdę zaczyna się po lodowych świętych.

Jednak w zależności od konkretnych warunków pogodowych w twoim stanie jest kilka rzeczy, które możesz zrobić z wyprzedzeniem, aby upewnić się, że twoje letnie kwiaty są idealne. Oto praktyczne wskazówki dotyczące sadzenia skrzynek na kwiaty.

  1. Wskazówka: pudełko na kwiaty nie powinno być za małe.

Wybierając skrzynkę na parapet, pamiętaj, że kwiaty potrzebują wystarczająco dużo miejsca na korzenie. Jeśli objętość gleby jest większa, ziemia doniczkowa wysycha wolniej. Najlepsze wymiary sprawdzone w praktyce to 20 cm wysokości i równie szerokie. Długość może być różna, zależy od parapetu, a także od roślin, które chcesz użyć w skrzynce na kwiaty.

Ta piękna niebieska skrzynka na kwiaty jest wystarczająco głęboka i szeroka dla czerwonych pelargonii.

Kwiatowa skrzynka na niebieskim parapecie obsadzona pięknymi pelargoniami

  1. Wskazówka: dobry drenaż i wysokiej jakości ziemia doniczkowa to konieczność.

Aby zapobiec zaleganiu wody w skrzynce na kwiaty, musisz pomyśleć o dobrym drenażu kwiatów przed przymocowaniem ich do parapetu. Na przykład gotowe modele plastikowe mają uszczelnione otwory wentylacyjne, które najpierw trzeba otworzyć ostrym nożem. Służą do odprowadzania nadmiaru wody do nawadniania. Po otwarciu możesz położyć na nim odłamki ceramiki. Bardzo praktycznym pomysłem jest nałożenie na dno skrzynki cienką warstwą żwiru, a następnie ziemi. Ta warstwa jest również obowiązkowa w skrzynkach na kwiaty wykonanych z metalu lub terakoty, wykonanych z polietylenu lub drewna.

Użyj wysokiej jakości gleby z targu kwiatowego do swojej skrzynki na parapet, ponieważ sprzyja to wzrostowi roślin. Możesz użyć gleby bez torfu, jeśli regularnie nawozisz. Wystarczy upewnić się, że ziemia doniczkowa nie zawiera żadnych drobnoustrojów i co roku przed sadzeniem kwiatów odświeżać ją nowymi dodatkami.

Kwiaty nie mogą być sadzone zbyt blisko siebie.

Nie sadź kwiatów zbyt blisko drewnianego parapetu

Wskazówka 3: Zwróć uwagę na odległość między kwiatami podczas sadzenia skrzynki na parapecie.

Kwiaty na początku są zawsze małe i wielu hobbystów ma tendencję do umieszczania ich zbyt gęsto. Zalecana odległość to odległość dłoni między roślinami i należy tego przestrzegać. Wyprostowane kwiaty umieszczone są pośrodku, a wiszące na przedniej krawędzi. Ponadto musisz wybrać rośliny według koloru. Pudełko na kwiaty nie powinno być zbyt kolorowe, najlepiej wybrać duet kolorystyczny. Na przykład kwiaty w kolorze niebieskim i fioletowym dobrze do siebie pasują, a te w kolorze czerwonym można połączyć z dużą ilością zieleni. Możesz również użyć go do tworzenia kontrastów kolorystycznych lub zdecydować się na kombinację ton w ton. Ostatecznie to zależy tylko od Ciebie.

Połączenie tych wiszących pelargonii ton w ton wygląda świetnie.

Pudełko na kwiaty na parapecie Połączenie ton w ton wiszących pelargonii przed białą ścianą domu

Czwarta wskazówka: Najważniejszą rzeczą podczas sadzenia skrzynek na parapecie są bez wątpienia same kwiaty, które przy odpowiedniej selekcji i posadzeniu wkrótce zachwycą Twoje oczy kolorami i kwiatami, a nawet nos swoim świeżym zapachem. Ale nigdy nie zapominaj, że większość kwiatów potrzebuje wystarczająco dużo słońca, więc skrzynka na kwiaty na parapecie południowym lub zachodnim będzie dokładnie właściwym miejscem. Zacznij sadzić ją od typowych wiosennych kwiatów – żonkili, tulipanów i pierwiosnków. Gdy te znikną, postaw petunie i pelargonie, które w zasadzie uwielbiają dużo słońca. Wierne mężczyznom i wiszące begonie pięknie prezentują się również w skrzynce na kwiaty na parapecie. To klasyka w sadzeniu skrzynek na kwiaty!

 Przy dobrej pielęgnacji możesz cieszyć się tym blaskiem kwiatów przez miesiące!

Kwiatowa skrzynka na parapecie, piękne kwiaty w białym pudełku

Wiele gospodyń domowych zawsze chce mieć pod ręką świeże zioła i decyduje się posadzić przynajmniej jedną skrzynkę z ziołami. Oprócz natki pietruszki i koperku można tu również użyć rozmarynu i lawendy, ponieważ dobrze się rozwijają w pudełku. Dzięki temu zawsze masz świeży zapach przed oknem. Świetny pomysł, prawda??

Uruchom swoją wyobraźnię i kreatywność już teraz i zaprojektuj idealną dekorację na fasadę swojego domu z dopasowaną skrzynką na kwiaty! Nasza redakcja życzy wspaniałej wiosny z mnóstwem kwiatów tuż za oknem!

Zainspiruj się naszą galerią zdjęć!

Pudełko na kwiaty na parapecie, które inspiruje skromny design

Połącz skrzynkę na kwiaty z kratką i zanurz swój wiejski dom w zieleni!

Kwiatowa skrzynka na parapecie z kratą łączy w sobie dużo zieleni

Piękne kwiaty zachwycają oczy!

Kwiatowa skrzynka na parapecie białe petunie dużo zieleni

 …nawet nos!

Kwiatowa skrzynka na parapecie piękny zapach cudownych kwiatów i ziół

 Prawidłowe ułożenie roślin w skrzynce zapewni Ci później bujną ekspozycję kwiatów!

Pudełko na kwiaty na parapecie ułóż rośliny prawidłowo biało-zielone

 Czysta radość życia!

Kwiatowa skrzynka na drewnianym parapecie różowe pelargonie dużo zieleni

Kwiatowa skrzynka na parapecie biała bujnie posadzona ptaszarnia rower dziecięcy pod spodem

Każda ozdobna skrzynka na kwiaty zawiera piękne kwiaty, delikatne zapachy i soczystą zieleń.

Pudełko na kwiaty na parapecie piękne kwiaty soczyście zielone

 Twoje ulubione rośliny są pokazywane z jak najlepszej strony!

Kwiatowa skrzynka na parapecie ozdobna kapusta rośliny zielone rośliny wiszące

Pudełko na kwiaty na parapecie drewnianym fioletowe petunie zielone rośliny wiszące

Kwiatowa skrzynka na parapecie w metalowym pudełku wiele czerwonych roślin mało zielonych

Skrzynka na kwiaty na parapecie ciemnoczerwone chryzantemy w doniczkach w metalowej kratce

Thanks! You've already liked this