Pielęgnacja roślin – Rośliny powietrzne jako świetna dekoracja

pielęgnacja roślin wiszące rośliny powietrzne okno

Sugestie dotyczące pielęgnacji roślin

Czy kiedykolwiek doprowadziłeś roślinę do złego końca? Nie traktuj tego jako wyrzutu! Zdarzyło mi się to kilka razy. Nawet z roślinami powietrznymi. Chociaż są one w rzeczywistości łatwe w utrzymaniu, można je również pomieścić. A może po części dlatego, że wierzymy, że nie mogą się złamać.

Więc szybko zapominamy je podlewać.

Ale jeśli zastosujemy się do zasady Pielęgnacja roślin naucz się, wtedy pomożemy im przetrwać i urosnąć.

Zadbaj o swoje rośliny

pielęgnacja roślin doniczki porcelanowe rośliny powietrzne

Jak więc utrzymać rośliny powietrzne w dobrym zdrowiu? Muszą rozwijać się na dużym obszarze bez bezpośredniego światła słonecznego i od czasu do czasu muszą być zanurzone w wodzie. Czy to jest lekkie? Mniej więcej … Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji!

Ładne rośliny jako dekoracja

rośliny do pielęgnacji roślin powietrznych dekoracja roślin

Zadbaj o rośliny powietrzne

W tym miejscu chciałbym podkreślić, że prawie wszystkie rośliny powietrzne, które zostały pokazane w dzisiejszym artykule można znaleźć w sklepie Etsy. Tak, to z pewnością dobre miejsce na zakupy dla roślin powietrznych. Można je również kupić w szkółkach, centrach ogrodniczych, a czasem nawet w dziale kwiatowym lokalnego sklepu spożywczego.

Rośliny powietrzne jako dekoracje stołu

Doniczka z obręczą rośliny Bird and Feather

Jednym z najczęstszych nieporozumień jest to, że tego typu rośliny pobierają całe potrzebne im powietrze. Właściwie potrzebują wody! Oto najbardziej uderzający znak, że ich brakuje: liście zaczynają się zwijać. Kolejną ważną zasadą jest podlewanie roślin powietrznych poprzez zanurzenie ich w zlewie, misce lub innym pojemniku.

Pielęgnacja roślin wodą

do pielęgnacji roślin pływający zlew

Czy twoja atmosfera jest gdzieś w suchym miejscu? Możesz podlewać 2 do 3 razy w tygodniu dla optymalnej pielęgnacji. Wilgotna atmosfera daje więcej swobody. Bardzo pomocne jest moczenie rośliny przez 15 do 20 minut. Możesz je również odświeżyć między podlewaniami dzięki butelce ze spryskiwaczem. [Zdjęcie Styl życia i projektowanie online]

Pozostaw do wyschnięcia na ściereczce

rośliny do pielęgnacji roślin powietrznych dekoracja roślin

Zanim odłożysz roślinę napowietrzającą z powrotem w kąt, powinieneś pozostawić ją do wyschnięcia w dobrze wentylowanym miejscu. Można to zrobić na odpowiedniej powierzchni lub na szmatce. Niektórzy eksperci zalecają, aby roślina pozostała tak przez kilka godzin. Zapobiegnie to gromadzeniu się wody na wybrzuszonych obszarach i zapobiegnie jej gniciu.

Biała makrama

biała doniczka z makramy Thrifted Made pielęgnacja roślin

Wydaje się, że to wystarczy, prawda? Ale jeśli chodzi o rośliny powietrzne, w Internecie można znaleźć nieskończoną ilość informacji. Niektórzy zalecają płukanie roślin pod bieżącą wodą, a inni – moczenie. Jeśli wybierzesz drugą alternatywę, powinieneś spodziewać się od 20 do 30 minut.

Skąd więc wiesz, co jest odpowiednie dla rośliny? Porozmawiamy o tym również w dalszej części artykułu.

Piękne wiszące rośliny powietrzne

doniczki do pielęgnacji roślin Handmade Sammade

Zadbaj o swoje rośliny

Pamiętasz, co powiedzieliśmy wcześniej, że zwinięte liście wskazują na odwodnienie? Właściwie to naprawdę niezwykłe, jak wiele możesz dowiedzieć się o swojej roślinie, po prostu ją obserwując.

Większość roślin powietrznych znajduje się w pojemnikach, a nie w doniczkach. Możesz więc je wyjąć bez większego stresu. Możesz więc spokojnie odłożyć go na bok i sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdarzało się to regularnie.

Geometryczne szklane terrarium

geometryczne terrarium Meg A Myers Designs

Jak już wspomniano, istnieją ogólne wytyczne dotyczące pielęgnacji roślin. Ale nie powinieneś mylić tego z magiczną formułą. Często trzeba polegać na zasadzie „prób i błędów”. Jedna lub dwie z nich trzymają się wyjątkowo dobrze, a inne zaczynają gnić.

Niektóre mogą również okazać się bardziej odporne niż inne. Obserwuj i ucz się na bieżąco!

Doniczka w czerni i bieli

doniczka Melissa Maya Pielęgnacja roślin ceramicznych

Co więcej, można powiedzieć, że jeśli rośliny powietrzne nie rosną tak dobrze, jak oczekiwano, może to być również spowodowane brakiem światła. Innym wyjaśnieniem byłaby zbyt niska temperatura, w której się rozwijają.

Rośliny powietrzne mogą przetrwać na zewnątrz. Pamiętaj, że najlepsze dla Ciebie jest bezpośrednie światło, a najlepsza temperatura wynosi od 10 do 30 stopni.

Kolorowe piękno

rośliny powietrzne skręcone akry pielęgnacja roślin

Nie bój się dbać o swój ogródek drzewny. Obejmuje to usuwanie martwych liści i odcinanie martwych końcówek roślin. Właściwa pielęgnacja roślin pomoże Ci osiągnąć dobry stan zdrowia Twoich roślin.

Thanks! You've already liked this