Odwołanie kolacji – niejedzenie obiadu pozwala zrzucić kilogramy

Wszystkich, którzy do Świąt Bożego Narodzenia chcą zrzucić kilka kilogramów, z pewnością interesują się modne metody żywieniowe, które prowadzą do upragnionej utraty wagi. Czy ty też należysz do grupy? A czy słyszałeś o odwołaniu kolacji? Jeśli nie, to już dziś trafiłeś we właściwe miejsce! Bo mamy do czynienia właśnie z tym trendem dietetycznym, który opiera się na niejedzeniu obiadu. Jednak bardzo trudno z góry powiedzieć, czy ta dieta sprawdzi się u Ciebie, czy też nie ma wpływu na wagę. Po pierwsze, odwołanie kolacji wymaga dużej dyscypliny i silnej woli. Ponadto utrata masy ciała zależy od wielu indywidualnych cech osoby odchudzającej się oraz od ogólnego stanu zdrowia. Ponadto opinie na temat korzyści i skutków rezygnacji z kolacji są zawsze podzielone, tak jak w przypadku każdej innej diety. Ale jeśli powstrzymywanie się od jedzenia wieczorami może rzeczywiście zrzucić dodatkowe kilogramy, wyjaśnimy to poniżej.

Anulowanie kolacji oznacza pominięcie kolacji!

Anulowanie kolacji Pomiń Kolację Kobieta odrzuca pusty talerz

Co kryje się za trendem na odwoływanie kolacji?   

Osoby z nadwagą oraz chcące odzyskać wymarzoną sylwetkę nieustannie poszukują nowej, zdrowej i skutecznej metody na odchudzanie. Anulowanie kolacji to prosty i naturalny sposób na zrzucenie kilku kilogramów. Jak sama nazwa wskazuje, ta dieta jest dietą bez kolacji.

Oznacza to, że ostatni posiłek dnia powinien być między godziną 16 a 17, ale nie później. Po zjedzeniu późnym popołudniem nie wolno niczego spożywać, a także powstrzymać się od napojów zawierających kalorie. Dozwolone jest picie tylko wody mineralnej, niesłodzonej herbaty ziołowej lub zielonej herbaty. Podstawową zasadą odwołania kolacji jest post co najmniej 14 godzin pomiędzy popołudniową kolacją a śniadaniem. To jedyna zasada tej diety: po prostu pomiń kolację! Zaleca się odwołanie kolacji przynajmniej raz w tygodniu. Jeszcze lepiej dwa lub trzy razy!

Mówi się, że niejedzenie obiadu prowadzi do utraty wagi.

Anulowanie kolacji Pominięcie kolacji prowadzi do utraty wagi Kobieta puste talerze

Nasza wskazówka: Jeśli chcesz spróbować anulowania kolacji, wypij dużo wody wieczorem. Aby nie czuć głodu, woda przyspiesza metabolizm i blokuje apetyt na jedzenie. Nie można było iść do lodówki w kuchni w środku nocy!

 Herbata ziołowa wieczorem jest lepsza niż duży posiłek.

Anulowanie kolacji Unikaj kolacji wieczorem, pij herbatę ziołową zamiast spożywania obfitych posiłków

Anulowanie kolacji prowadzi do utraty wagi i ma pozytywny wpływ na zdrowie

Jeśli chodzi o odwołanie kolacji, zawsze sprowadza się to do kalorii. Pomijając obiad, zdecydowanie zmniejszasz ilość kalorii w swoim ciele. Mniej kalorii w tym przypadku oznacza mniej energii. Logicznie rzecz biorąc, tłuszcz zaczyna się rozkładać w organizmie i chudniesz nawet podczas snu. Twoje dzienne saldo jest niższe z powodu pominiętej kolacji i mniejszej ilości kalorii, co prowadzi do utraty wagi. Jeśli właściwie przestrzegasz tej diety (bez wysokokalorycznych przekąsek pomiędzy nimi!) możesz schudnąć 1 kg tygodniowo.

 Niejedzenie wieczorem to mniej kalorii w organizmie.

Odwołanie kolacji Powstrzymaj się od jedzenia kolacji do godziny 16 lub 17 Jedz mniej kalorii

Odwołanie kolacji nie tylko sprawia, że ​​jesteś szczupła, ale także piękna! Dieta korzystnie wpływa na ogólny stan zdrowia. Niejedzenie obiadu prowadzi do lepszego i zdrowszego snu w nocy. Działa również przeciwstarzeniowo. Oszczędzanie kalorii ma pozytywny wpływ na poziom hormonów poprzez uwalnianie większej ilości hormonów wzrostu. Melatonina i somatropina są produkowane w organizmie w dużych ilościach w nocy. Mówi się, że te dwa hormony mają działanie odmładzające. W 14-godzinnej fazie postu organizm regeneruje się, ponieważ nie zużywa energii na procesy trawienne. Rano budzisz się czujny i wyglądasz świeżo i młodziej! Świetne prawo?

Utrata masy ciała i dobry efekt przeciwstarzeniowy są tutaj oczywiste!

Anulowanie kolacji Pomiń odchudzanie po kolacji i efekt przeciwstarzeniowy pozytywne strony diety

Inne zalety i pewne wady diety anulującej obiad

Jak każda inna dieta, odwoływanie kolacji ma swoich zwolenników i przeciwników. Jednak jego plusy są oczywiste. Skuteczne odchudzanie i dobre działanie przeciwstarzeniowe to pozytywne strony tej diety. Ponadto odwołanie kolacji jest prostą dietą i łatwą do przestrzegania, jeśli ktoś jest zdyscyplinowany i ma silną wolę. Jest tu tylko jedna zasada – pomiń kolację! Śpij lepiej i spokojniej na czczo. Osoby, które przestrzegały tej diety, mają niski poziom cholesterolu i niskie ryzyko zachorowania na cukrzycę lub choroby sercowo-naczyniowe. To kończy listę korzyści płynących z tej diety.

Możesz biesiadować do godziny 17.00..

Odwołanie kolacji Powstrzymaj się od ucztowania na talerzu do godziny 17:00.

Jednak ta dieta ma jedną ważną, przede wszystkim społeczną wadę. Zwykle rodzina spotyka się wieczorem lub spotykasz się z przyjaciółmi i kolegami po pracy. Więc musisz pościć zgodnie z odwoływaniem kolacji? To jest negatywny społeczny aspekt diety. Jeśli to przezwyciężysz, możesz kontynuować wieczorną abstynencję! I ostrzegam: powstrzymanie się od kolacji niekoniecznie musi oznaczać spożywanie dużej ilości śniadania rano w niekontrolowany sposób. W przeciwnym razie zrujnujesz efekt odwołania kolacji!

Stosuj zdrową dietę i nie bądź wobec siebie zbyt surowy!

Czy możesz obejść się bez jedzenia na dużej uroczystości rodzinnej??

Anulowanie kolacji Pomiń kolację wielką rodzinną uroczystość na stole na talerzu wiele potraw

 Chcesz schudnąć przed świętami? Następnie spróbuj!

Anulowanie kolacji Zrezygnowanie z kolacji do świąt Bożego Narodzenia schudnąć, próbując wartościowych spotkań rodzinnych przy stole jadalnym

Czasami lepiej pominąć obiad!

Anulowanie kolacji Pomiń kolację Młoda dziewczyna odrzuca talerz z kolacją

 Pamiętaj, słodycze to tabu na każdej diecie!

Rezygnacja z kolacji Powstrzymaj się od spożywania kolacji z jakąkolwiek dietą Słodycze to tabu, a nie ciasto

Thanks! You've already liked this