Najpiękniejsze miejsca na świecie, w których można się zakochać

Kto nie lubi oglądać zapierających dech w piersiach zdjęć z podróży i nie może się doczekać zwiedzania najpiękniejszych miejsc na świecie? Ale jakie są najpiękniejsze miejsca na świecie i gdzie dokładnie są? Dlaczego uznano je za takie? W zależności od osoby, którą o to zapytasz, odpowiedzi mogą być bardzo różne. Oczywiście stolica Francji, Paryż ze swoją kultową panoramą, Wieżą Eiffla i wyjątkową i bardzo romantyczną atmosferą nad Sekwaną jest bardzo wysoko na liście „najpiękniejszych miejsc na świecie”. Wielu entuzjastów podróży i światowych wędrowców zna nieskończone naturalne piękno gór na całym świecie, a urwiste szczyty w Parku Narodowym Yosemite są dla nich jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie. Imponujące góry Sierra Nevada w Kalifornii z pewnością mają dużo więcej do zaoferowania. Inni uważają naturalny urok i spokój pięknych wysp Grecji za wyjątkowy i zaliczają je do najpiękniejszych miejsc na świecie.

Na Filipinach jest wiele pięknych miejsc. Są tu romantyczne białe piaszczyste plaże, na których każdy może spędzić niezapomniane wakacje marzeń

najpiękniejsze miejsca na świecie Filipiny

Abyśmy nie zastanawiali się gdzie, jak i jakie są najpiękniejsze miejsca na świecie, Forbes zapytał największą społeczność podróżniczą i lifestylową na Instagramie, Facebooku i Snapchacie o najpiękniejsze miejsca na świecie. Agencja przejrzała najczęściej oznaczone miejsca w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, a następnie przeanalizowała listę.

  Mówi o zapierających dech w piersiach miejscach podróży, które każdy powinien odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Potraktuj pokazane tutaj miejsca tylko jako dobrą wskazówkę dotyczącą podróży, lista nie jest w żaden sposób wiążąca. W naszej galerii zdjęć można podziwiać przepiękne krajobrazy i warte zobaczenia miasta, które bez wątpienia należą do najpiękniejszych miejsc na świecie. Niestety nie możemy opisać ich wszystkich w tym artykule, ale przynajmniej możemy zwrócić na nie uwagę. Daj się zaskoczyć i sprytnie spróbuj znaleźć swój kolejny cel podróży. Na pewno nie pożałujesz tej decyzji!

 Stare i nowe stoją obok siebie w Mexico City i tworzą harmonijną całość

Meksyk

  • Najpiękniejsze miejsca na świecie: odkryj nowe kraje

Miliony wczasowiczów i entuzjastów podróży co roku podróżują do bliskich i odległych miejsc, aby w jednym miejscu cieszyć się piękną przyrodą, wspaniałym klimatem, mnóstwem spokoju i czystym relaksem. Zazwyczaj są to miejsca, które motywują i zachęcają do nowych podróży lub wakacji. Niezależnie od tego, czy następne wakacje spędzasz na wyspie Jamesa Bonda w Thaiwan, czy na jednej z greckich wysp Morza Śródziemnego, podróżując na Filipiny czy na wakacjach na Bahamach, przeżyjesz niezapomniane dni i zobaczysz nieopisanie piękne miejsca.

 Każdy turysta może sam zdecydować, gdzie są najpiękniejsze miejsca na świecie, ale Wyspa Jamesa Bonda jest zdecydowanie jednym z obowiązkowych miejsc do zobaczenia

Najpiękniejsze miejsca na wyspie Jamesa Bonda

Jeśli podczas wakacji chcesz dowiedzieć się czegoś o stylu życia, kulturze i historii miejscowej ludności, możesz polecieć do Meksyku lub na Kubę. Tam stara architektura i niekończące się emocje wydają się zlewać ze sobą i przekształcać w surrealistyczne chwile.

 Na Kubie wydaje się, że historia, architektura i kultura połączyły się ze sobą

Architektura historii Kuby

  • Najpiękniejsze miejsca na świecie: nowoczesna architektura i dynamiczne życie miasta

Z dala od kulturalnych metropolii Europy znajdują się inne nowoczesne miasta, w których można podziwiać zapierające dech w piersiach drapacze chmur i imponujące budynki oraz poczuć ich dynamiczne miejskie życie z bliska. Sidney w Australii jest naszym faworytem numer jeden, ponieważ to miasto przekracza wszelkie oczekiwania i ma wiele do zaoferowania swoim licznym gościom oprócz futurystycznej opery.

 Sidney w Australii przekroczy wszystkie Twoje oczekiwania na pełnoprawne wakacje

Opera w Sydney w Australii

Amerykańskie miasto Miami oferuje swoim gościom i licznym turystom wspaniałe połączenie szykownego, czarującego życia miejskiego i relaksującej atmosfery plaży. Są tu piękne hotele, pierwszorzędne restauracje i przytulne kawiarenki, dzięki którym każdy znajdzie coś dla siebie. Dla każdego jest jasne, dlaczego Miami jest popularnym miejscem wypoczynku dla tak wielu ludzi. To właśnie tutaj możesz uciec od „normalnego życia” i zafundować sobie wiele zabawnych chwil. Jeśli jesteś już w USA, zdecydowanie musisz odwiedzić „Wielkie Jabłko”, jak często nazywa się metropolię Nowego Jorku. Amerykańska metropolia znana jest również jako „miasto, które nigdy nie śpi” i pozwala swobodnie poznawać ludzi z całego świata.

 Ten słynny budynek można zobaczyć na rogu Piątej Alei i Broadwayu na Manhattanie

Broadway 5th Avenue

Jeśli masz czas i pieniądze, możesz odwiedzić jeszcze dwa nowoczesne miasta na zachodnim wybrzeżu Ameryki – Los Angeles i San Francisco. Oba znane są również jako najpiękniejsze miejsca na świecie. W słonecznej Kalifornii łatwo jest naładować baterie i kontemplować nowoczesny styl życia w Ameryce.

 Golden Gate Bridge – słynny most w San Francisco

Most Golden Gate Bridge słynny most San Francisco

  • Najpiękniejsze miejsca na świecie: podziwiaj bogatą historię kultury i liczne zabytki w Europie

Jeśli nie chcesz podróżować tak daleko, możesz również wybrać się na wspaniałe wycieczki po Europie i odwiedzić zapierające dech w piersiach miejsca. O niektórych kierunkach podróży pisaliśmy już w innych artykułach. Dziś chcemy tylko wymienić te miasta, które zdecydowanie znajdują się na liście „najpiękniejszych miejsc na świecie”. Fascynują każdego odwiedzającego i odsłaniają jego historyczne i kulturowe skarby. Dokładnie tak się czujesz w Barcelonie i Paryżu, poznając nowych, przyjaznych ludzi w Londynie. Na południu Europy ludzie lubią wieczorne wyjścia lub są w końcu oczarowani wiecznym Rzymem i włoską perłą turystyki, Wenecją. Lista europejskich must-see również jest bardzo długa, ale do najpiękniejszych miejsc na starym kontynencie bez wątpienia zalicza się wyjątkowe miasto miłości Paryż i egzotyczna metropolia nad Bosforem, skrzyżowanie Orientu i Europy – Stambuł.

 Wieża Eiffla to niekwestionowany symbol Paryża

Paryż

Kolorowe kolory Wenecji fascynują licznych gości tego włoskiego miasta

kolorowe kolory Wenecja fascynuje wielu gości

  • Zapierające dech w piersiach krajobrazy to także jedne z najpiękniejszych miejsc na świecie

Miłośnicy przyrody często chcą uciec do naturalnego raju, gdzie w jednym miejscu mogą doświadczyć wspaniałych krajobrazów, wysokich gór, szerokich dolin, rwących wodospadów, krystalicznie czystych jezior, wyjątkowej flory i fauny. Liczne parki przyrody na całym świecie są w sam raz do tego celu. Wszystkie są urocze i warte zobaczenia i przeżycia, ale na liście najpiękniejszych miejsc na świecie ludzie w ankiecie internetowej głosowali na to w Oregonie. Turyści mogą wybierać spośród 10 dobrze utrzymanych parków narodowych, a ich majestatyczne panoramiczne widoki zapierają dech w piersiach.

Odkryj naturalny urok idealnego krajobrazu w każdym z 10 parków przyrody w Oregonie

10 parków dzikiej przyrody w Oregonie

A co jeszcze trzeba odwiedzić to Park Narodowy Yosemite w Kalifornii. Tutaj możesz zapomnieć o stresie dnia codziennego i nieustannym tam i z powrotem każdego dużego miasta. Motto tutaj brzmi: odpuść i podziwiaj piękno natury! W ten sposób można osiągnąć wewnętrzną harmonię i doprowadzić swoje życie do harmonii ze środowiskiem naturalnym. Czy to właśnie chcesz osiągnąć??

 W Yosemite możesz zanurzyć się w pięknym plenerze i zapomnieć o stresie codziennego życia w domu

Park Narodowy Kaliforni

Teraz chcemy zakończyć ten post słowami fotografki Katie Frederick Jacobson: „To jest coś tak satysfakcjonującego, że przebyć daleką odległość, a potem dotrzeć do pięknego miejsca”. Po prostu chcemy coś dodać. Dla wielu ludzi na całym świecie podróżowanie to nie hobby, to raczej sposób na życie. Czy Ty też należysz do tej grupy? Wtedy przegląd niektórych z najpiękniejszych miejsc na świecie z pewnością był dla Ciebie interesujący. Chcieliśmy zachęcić Cię do lepszego poznania innych kultur i samodzielnego odkrywania nieznanych miast i miasteczek, które inaczej widujesz tylko w książkach i filmach. Mam nadzieję, że teraz wiesz, dokąd zmierza Twoja następna podróż, prawda??

Źródło: http://www2.forbes.com/lifestyle

 Czy już wiesz, dokąd zmierza Twoja następna wakacyjna podróż??

Odkryj najpiękniejsze miejsca na świecie podczas podróży

 Na złocistożółtych plażach Miami turyści ładują swoje baterie mnóstwem słońca i energii

złota plaża Miami

 Fascynująca architektura definiuje pejzaż Barcelony i co roku przyciąga miliony turystów

Imponująca architektura Barcelony

 Trzy duże, długie mosty na Bosforze łączą Orient z Zachodem w Stambule

Most Bosforski łączy Orient z Zachodem Stambułu

 Każde wakacje na Bahamach są wyjątkowe i piękne?

Wakacje na Bahamach

Przytulna atmosfera greckich wysp jest wyjątkowa

Atmosfera najpiękniejsze miejsca na świecie

 Spojrzenie na Wieczne Miasto Rzymu

najpiękniejsze miejsca na świecie wieczne miasto Rzym

 Życie nocne w Londynie nigdy się nie kończy

Najpiękniejsze miejsca na świecie Życie nocne w Londynie nigdy się nie kończy

Los Angeles z różnicą!

najpiękniejsze miejsca na świecie Los Angeles z odmiennością

Thanks! You've already liked this