Kolor miętowy: zaskakujące pomysły i kombinacje dekoracji

Jeśli chcesz w tym roku wyremontować swój dom i ogród, nie możesz pominąć koloru mięty! Pełna charakteru, naturalna, a jednocześnie o nowoczesnym wyglądzie, doskonale wpisuje się w nowoczesne trendy w projektowaniu domów. Jednocześnie ma wszelkie szanse, aby pozostać na bieżąco przez dłuższy czas. Aktualne kolory roku cudownie z nią idą i powstają cudowne skuteczne kombinacje.

Kolor miętowy równie dobrze pasuje do środka i na zewnątrz. Dlatego może pomóc w rozszerzeniu przestrzeni życiowej w kierunku ogrodu. Jednoczesne stosowanie tam i we wnętrzu zapewniłoby jednolity wygląd.

Są to prawdopodobnie najważniejsze fakty, które sprawiają, że miętowa zieleń jest w tej chwili tak aktualna. Poniżej znajdziesz kilka uderzających przykładów konkretnego zastosowania tego koloru.

miętowa zieleń i fiolet

Zaskakujące kombinacje kolorystyczne z kolorem miętowym

Zaskakujące zestawienia kolorystyczne to popularny w ostatnich sezonach sposób na indywidualizację wystroju wnętrz. Jeśli użyjesz koloru miętowego jako tła lub akcentu, masz wiele różnych opcji.

Kolor miętowy można w zasadzie postrzegać jako substytut bieli.

Wygląda naturalnie i neutralnie, ma po prostu odświeżający aspekt. To sprawia, że ​​wszystkie kombinacje są o wiele bardziej dynamiczne i żywe. Ten aspekt wzrasta wraz z nasyceniem koloru. Im jest jaśniejszy, tym subtelniejszy ma wpływ na atmosferę w pomieszczeniu.

Bardzo popularne są klasyczne połączenia czerni i czerwieni

miętowa zieleń czarno-czerwona

Egzotyczny i szczęśliwy

Miętowa zieleń ma również owocowy akcent. To sprawia, że ​​połączenie z odcieniami fioletu i różu jest szczególnie udane. Połączenie jest bardzo egzotyczne i kobiece w bardzo dyskretny sposób, dzięki czemu bardzo zachęcająco prezentuje się w salonie.

Miętowy i granatowy to świetne połączenie

miętowy i niebieski

Nowoczesny z ciemnoniebieskim

Miętowa zieleń i nowoczesny granat? Taka kombinacja wygląda niezwykle aktualnie i intelektualnie. Idealny do domowego biura lub nawet do przytulnego biura!

Zieleń mięty to efekt retro

obiekty retro w kolorze miętowej zieleni

Pomaluj zabytkowe i antyczne meble i akcesoria na miętową zieleń

Czy masz w domu projekty DIY z zabytkowymi i zabytkowymi przedmiotami? Do tego celu idealnie nadaje się miętowy kolor. Posiada umiejętność podkreślenia swojego nostalgicznego charakteru. Jednocześnie pozostawia nowoczesny i świeży posmak. Idealny sposób na wypełnienie luki między wczoraj a dziś.

Ścianka Azent w kolorze miętowej zieleni prawie zawsze pasuje idealnie

niebieska mięta inne jasne odcienie

Ściana akcentująca w kolorze miętowym

Tak więc miętowa zieleń ma sens w wielu współczesnych koncepcjach. W małym mieszkaniu lub w otwartej przestrzeni o wielu funkcjach możemy ją wykorzystać do podświetlenia strefy. Dzięki ścianie akcentującej możemy również od razu zaktualizować pomieszczenie.

Jednak wielu mieszkańców boi się korzystać z takiej ściany. Wydaje się, że jest to designerskie rozwiązanie, które jest zdecydowanie zbyt wiążące. Jednocześnie musi być na tyle rzucający się w oczy, aby spełniał swoje funkcje.

Przy tych wszystkich ograniczeniach mięta byłaby idealnym wyborem.

Lodówki w stylu retro są często w kolorze zielonym

miętowo zielona lodówka retro

Retro lodówki i sprzęt AGD

Pozostańmy trochę dłużej przy temacie nostalgii. Lodówki w stylu retro i inne sprzęty kuchenne również często są wykonane w kolorze miętowej zieleni. Charyzma lat 80. jest cudownie rozwinięta.

Bardzo popularne są tekstylia miętowe

miętowy kolor na tekstyliach i dodatkach

Kolor miętowy na tekstyliach

Miętowa zieleń jest idealna do delikatnych tekstyliów i materiałów. Dlatego jest szeroko stosowany w dekoracji. Sprawdzi się na pościeli, poduszkach dekoracyjnych, zasłonach, ale także na stylowych abażurach i innych akcesoriach. Od razu cały obiekt wygląda o wiele bardziej ekskluzywnie.

W tym odcieniu można znaleźć również wysokiej jakości meble zamszowe, które sprawią, że Twój pokój stanie się wyjątkowy. A może chcesz odświeżyć i dopracować projekt podłogi dywanem w kolorze miętowym?

A co z dywanem w kolorze miętowej zieleni??

dywan w kolorze miętowym

Potrzebujesz tylko odrobiny miętowej zieleni, aby uzyskać mocny efekt

Miętowa zieleń jest uniwersalna, a jednocześnie bardzo dobrze wydobywa zaskakujące aspekty wielu przedmiotów i kolorów. Nie musisz wprowadzać go do domu na dużą skalę, bo nawet małe „plamy” czynią go bardzo skutecznym. W końcu miętowa zieleń pasuje równie dobrze do wystroju wnętrza, jak i na zewnątrz. Dzięki zastosowaniu w obu strefach możesz zapewnić jednolitą przestrzeń życiową.

kolor niebieski i miętowy

miętowa zieleń z innymi pastelowymi niuansami

miętowa zieleń i fioletowo-brązowy

mięta i inne odcienie zieleni mięta i kwiaty

mięta i biel w łazience

kolor miętowy z różnym nasyceniem

miętowa zieleń dobrze komponuje się z pokojami

miętowa zieleń i salon sztuki krzeseł

rowki w mięty

pomarańczowy i zielony

Wózek serwisowy na zielonym tle

drzwi w kolorze miętowej zieleni

styl vintage podkreśla mięta

biały i miętowy zielony

Thanks! You've already liked this