Kilka ciekawych informacji i faktów na temat świątecznej gwiazdy

Gwiazda bożonarodzeniowa jest najpopularniejszym zimowym kwiatem i nadal nazywana jest gwiazdą bożonarodzeniową, gwiazdą adwentową lub poinsecją. Bez względu na to, jak ją nazwiesz, gwiazda bożonarodzeniowa jest niewątpliwie szczególnym fenomenem w świecie roślin. Ten piękny zimowy bloomer zachwyca nasyconymi kolorami i eleganckimi kształtami. Jej liście w dolnej części są ciemnozielone, a nad nimi sterczą atrakcyjne czerwone przylistki. Gwiazda bożonarodzeniowa cieszy oczy i duszę, szczególnie w okresie Adwentu. Ale jeśli odpowiednio zadbasz o swoją poinsecję, możesz zachować jej krwistoczerwone liście przez długi czas. W poprzednim artykule podaliśmy już ważne wskazówki dotyczące pielęgnacji. Dziś chcielibyśmy kontynuować temat. Poniżej omawiamy inne aspekty opieki nad tą piękną zimową rośliną oraz dzielimy się ciekawostkami na temat Gwiazdki Świątecznej. Ponieważ uważamy, że Ty też możesz być tym zainteresowany. Trzymaj się tego i uzyskaj dodatkowe informacje o świątecznej gwieździe.

Czerwone przylistki poinsecji zawsze przyciągają uwagę.

Czerwone przylistki z gwiazdką bożonarodzeniową bardzo przyciągają wzrok i są symbolem świąt

  • Dlaczego gwiazda bożonarodzeniowa ma jaskrawoczerwone liście??

Choinka to egzotyka z Ameryki Południowej. W naturalnych warunkach jej krwistoczerwone przylistki przyciągają wzrok i przyciągają owady i pszczoły. Ułatwi to reprodukcję. W naturze atrakcyjna roślina otrzymuje światło przez około 12 godzin dziennie.

Warunki oświetleniowe są również punktem krytycznym dla hodowanych okazów. Jeśli gwiazda Bożego Narodzenia będzie wystawiona na światło naturalne lub sztuczne przez ponad 12 godzin, jej piękne liście wkrótce opadną. Kwiaciarnie twierdzą, że poinsecję należy codziennie zostawiać w ciemności na około 13 godzin. Ze względu na ciągłą ciemność w zielonych liściach rozwija się proces, w którym przylistki stają się czerwone. Z tego należy wywnioskować, że roślina również lubi ciemność. Ma to kluczowe znaczenie dla gwiazdy Bożego Narodzenia, a także decyduje o jej naturalnym pięknie i krwistoczerwonych przylistkach.

Świetlista czerwień i nasycona zieleń tworzą klasyczną kombinację kolorów liści poinsecji.

Gwiazda bożonarodzeniowa czerwone przylistki zielone liście poniżej klasycznej kombinacji kolorów

  • Możliwe są również inne kolory bract

Wszyscy znamy klasyczne połączenie kolorów poinsecji – ciemnozielone liście na dole i jaskrawoczerwone liście na górze. Ponieważ roślina jest uprawiana od połowy ubiegłego wieku, możliwe są inne warianty kolorystyczne. Na przykład bardzo popularne są również jasnoróżowe liście. Niektórzy kupujący wolą nawet okazy z żółtawo-pomarańczowymi przylistkami. Wyglądają bardzo delikatnie w kolorze białym lub kremowym, ponieważ oba kolory mocno kontrastują z soczyście zielonymi liśćmi rośliny. Takie poinsecje z przylistkami w kolorze łososiowym lub cynamonowym można znaleźć również w kwiaciarniach. Jak widać, każdy gust i styl znajdzie coś dla siebie.

Gwiazdka bożonarodzeniowa z przylistkami w delikatnym kolorze jest równie piękna jak klasyka i zyskuje coraz większą popularność.

W ostatnich latach znaleziono również dwukolorowe lub nakrapiane poinsecje.

W kwiaciarniach można znaleźć dwukolorową gwiazdkę bożonarodzeniową lub z nakrapianymi liśćmi

  • Czy gwiazda bożonarodzeniowa jest trująca??

To pytanie dotyczy wszystkich właścicieli zwierząt domowych. Psy, koty i ptaki często przyciągają atrakcyjne liście świątecznej gwiazdy. Chcą nawet skubać piękną roślinę. Niestety liście poinsecji są trujące i mogą powodować wymioty, drżenie i skurcze mięśni u zwierząt domowych. W bardzo ciężkich przypadkach może nawet wystąpić biegunka i niewydolność nerek. Takie reakcje mogą również wystąpić u małych dzieci, które zjadły liście lub łodygi bożonarodzeniowej gwiazdy. Maluchy należy natychmiast zabrać do lekarza pogotowia. Dobrą wiadomością jest jednak to, że tylko dzika forma poinsecji, która rośnie w Meksyku, jest toksyczna. Uprawiane rośliny doniczkowe można określić jako nietoksyczne. Bądź jednak ostrzeżony i trzymaj małe dzieci i zwierzęta z dala od atrakcyjnej gwiazdki bożonarodzeniowej.

 Ta poinsecja o mlecznobiałych przylistkach urzeka swoim naturalnym pięknem.

Gwiazda bożonarodzeniowa mlecznobiała przylistki dużo naturalnego piękna

Gwiazda bożonarodzeniowa mlecznobiała przylistki dużo naturalnego piękna

Ale z przylistkami w kolorze różowym przyciąga wzrok!

Różowe przylistki z gwiazdami bożonarodzeniowymi przyciągają wzrok

 Rywal z jasnożółtymi przylistkami!

Jasnożółte przylistki świątecznej gwiazdy przyciągają uwagę wszystkich

 Jednak trzymaj małe dzieci i zwierzęta z dala od tej obfitości liści!

Gwiazdka bożonarodzeniowa, delikatne różowe przylistki, ale liście są lekko trujące

Gwiazdka bożonarodzeniowa, delikatne różowe przylistki, ale liście są lekko trujące

To morze kolorów można podziwiać w kwiaciarniach, ale tylko na krótko i raz w roku, podczas Adwentu!

Gwiazda świąteczna wiele roślin w różnych kolorach morze kolorów w kwiaciarni na święta

Thanks! You've already liked this