Hiacynty wprowadzają do domu wspaniałe kolory i zapach wiosny

Jeszcze przed nadejściem wiosny można zobaczyć kolorowe kwiaty hiacyntów w ogrodach i kwiaciarniach. Oprócz żonkili, fiołków i tulipanów piękne hiacynty są zwiastunami cieplejszej pory roku. Nie tylko zachwycają delikatnymi kolorami kwiatów, ale także imponują nieodpartym zapachem, który zwiastuje wiosnę. Te piękne cebulkowe kwiaty rozpieszczają zmysły i pożegnajmy zimę. Dają nam swoją naturalną świeżość i cudowny zapach oraz sugerują, że wiosna już nadeszła! Czy chcesz również cieszyć się wspaniałymi kolorami i świeżym zapachem w swoim domu? Jeśli twoja odpowiedź brzmi tak, czytaj dalej. Ponieważ w dalszej części dowiesz się ciekawostek na temat hiacyntów i otrzymasz praktyczne wskazówki dotyczące ich pielęgnacji. Skupiamy się na możliwościach uprawy pięknych hiacyntów w domu. Za chwilę powiemy Ci, jak to zrobić.

Kolorowe hiacynty we wnętrzu to balsam dla zmysłów.

Piękne hiacynty w różnych kolorach w koszyku przed lustrem, obok którego stoją białe świece

Jego zapach jest urzekający i nieporównywalny z żadnym innym.

Różowe hiacynty w szklance jako dekoracja w domu

  • Ciekawe fakty na temat hiacyntów

W ostatnich tygodniach zimy wszyscy lubimy cieszyć się blaskiem hiacyntów, ale niewielu z nas wie, skąd właściwie pochodzą te piękne kwiaty. Według doniesień naukowych pochodzą one z rejonu Morza Śródziemnego i Orientu, gdzie do dziś zdobią liczne ogrody i parki. W zasadzie są to wieloletnie rośliny ogrodowe, które można pielęgnować również w domu. Hiacynty mają mięsiste cebulki, które kiełkują wczesną wiosną. W zależności od warunków pogodowych dzieje się to w Niemczech między marcem a kwietniem.

 Ten kolorowy spektakl można podziwiać na zewnątrz w ogrodzie, gdzie hiacynty rosną w doniczkach lub kwietnikach.

Hiacynty w doniczce w ogrodzie wiele nasyconych kolorów

…. Lub ciesz się tym blaskiem kwiatów w pomieszczeniu.

Hiacynty w różowo-fioletowej królewskiej doniczce jako centralny element na stole

Najpierw wychodzą liście, które są wąskie, wydłużone i nieco niepozorne. Następnie łodygi kwiatowe rosną wysokie i mogą osiągnąć około 20 do 40 cm. Rozwijają się na nim małe, pojedyncze kwiaty w kształcie gwiazdy, które dają nam prawdziwy kolorowy spektakl. Są one w kolorze subtelnej bieli, eleganckiego błękitu, mocnego fioletu i innych uroczych pastelowych tonów. Te delikatne, kolorowe kwiaty wydzielają również silny wiosenny zapach, który sprawia, że ​​marzymy o pięknej pogodzie i długich podróżach.

Hiacynty w doniczkach wprowadzają do domu wiosnę.

Jasnoniebieskie hiacynty w doniczce na parapecie w pomieszczeniu

Ale w białej porcelanowej misce do zupy można też wyciąć drobną figurę.

Białe hiacynty w misce do zupy ułożone z ziemią doniczkową i mchem

  • Dbanie o hiacynty w doniczkach w domu? Następnie należy przestrzegać poniższych wskazówek

Wielu ogrodników hobbystów chce wprowadzić do domu świeżą nutę przed nadejściem wiosny i decyduje się na przechowywanie pięknych hiacyntów w doniczce. Jeśli jednak również należysz do grupy, powinieneś przestrzegać następujących wskazówek pielęgnacyjnych:

Miejsce na hiacynty w doniczce: Aby wybrać odpowiednią lokalizację dla pięknych kwiatów, należy założyć, że faktycznie wolą chłodne temperatury. Dlatego hiacynty w doniczce nie potrzebują dużo ciepła, ale wystarczająco dużo światła. Z tego powodu kwestionowana jest lokalizacja w pełnym słońcu, np. na parapecie. Doniczka musi być wypełniona poluzowaną ziemią doniczkową. Ponadto hiacynty dobrze rosną w pomieszczeniach zamkniętych w drewnianej skrzynce, w dużej misce na zupę lub sałatkę, której już nie używa się w kuchni, nawet w nieużywanych filiżankach do herbaty. Kwiaty nie potrzebują dużo miejsca na korzenie, by zachwycać nas wspaniałymi kwiatami.

Wspaniale rosną w domu w pudełku wykonanym z drewna lub metalu.

Hiacynty w metalowym pudełku jako element przyciągający wzrok w pokoju

 Podobnie w starej, nieużywanej misce na zupę.

Ciemnofioletowe hiacynty w misce do zupy jako dekoracja

Podlewanie i odpoczynek zimowy: Hiacynty w doniczce są podlewane jak wszystkie inne wiosenne kwiaty: mało wody, ale regularne podlewanie. Nie pozwól glebie wyschnąć, ale unikaj podlewania, które może spowodować gnicie korzeni.

Możesz łatwo osiągnąć ten rustykalny wygląd ze starą, ale dobrze zachowaną skrzynką na kwiaty pełną hiacyntów.

Hiacynty w starym kwietniku, rustykalny wygląd

Te wiosenne kwiaty bardzo dobrze rozwijają się również w bezużytecznych filiżankach do herbaty lub kawy, zwłaszcza na parapecie.

Hiacynty w filiżankach do kawy na parapecie

Faza spoczynku tych bulwiastych kwiatów rozpoczyna się w maju, kiedy należy całkowicie zaprzestać podlewania. Musisz także odciąć stare łodygi kwiatowe. Możesz zostawić liście na chwilę. Ale jeśli żółkną, również trzeba je usunąć. Hiacynty w doniczce mogą zimować w ciemnym i chłodnym miejscu, czy to w piwnicy, czy w mieszkaniu. Upewnij się, że zimą temperatura w pomieszczeniu nie spada poniżej 15 stopni C. W fazie spoczynku kwiaty cebuli tworzą nowe korzenie i wierzchołki pędów. Następnej wiosny szybko kiełkują i znów pokazują swoje piękne kwiaty.

Ładny pomysł na dekorację w stylu rustykalnym

Hiacynty w korze drzewa ładny pomysł na dekorację w stylu rustykalnym

Posadzone również w bardzo nowoczesny sposób w szkle.

Hiacynty w szklanym nowoczesnym wyglądzie

Dodatkowa wskazówka: Musisz być ostrzeżony, wszystkie części rośliny w hiacyntach są lekko trujące. W przypadku kontaktu soku z cebuli ze skórą mogą wystąpić reakcje alergiczne!

Ostrożność! Te piękności nie są bardzo trujące!

Różowe hiacynty w słoiku to lekko trujące piękności

 Hiacynty w szkle to wspaniała wiosenna dekoracja.

Hiacynty w szkle nasycone błękitem piękna wiosenna dekoracja

  • Pływające hiacynty w szklance? Czy to jest możliwe?

Tak, wyhodowanie tych pięknych kwiatów cebulowych w szklance jest całkowicie możliwe. Nawiasem mówiąc, jest to specjalna metoda uprawy, znana od XVIII wieku. Do tego potrzebujesz z jednej strony odpowiedniego, jak najbardziej bulwiastego szkła w kształcie, a z drugiej grubej hiacyntowej żarówki, która zmagazynowała dużo składników odżywczych. Napełnij szklankę wodą i włóż do niej cebulę. Następnie musi stać w chłodnym i ciemnym miejscu przez około 10 do 12 tygodni, np. w piwnicy. Kiedy pączek kwiatu wyjdzie, trzeba wynieść szklankę do światła i przenieść ją w cieplejsze miejsce, być może w salonie lub w domowym gabinecie. Możesz więc codziennie obserwować, jak kwiat rośnie, odświeżać lub uzupełniać wodę. Dopiero po wyblaknięciu hiacyntu cebulę można sadzić na zewnątrz w ogrodzie. Możesz spodziewać się nowych kwiatów następnej wiosny. Świetny pomysł, prawda??

 Uprawa cebulowych kwiatów w szklance wcale nie jest skomplikowana.

Obserwuj wzrost hiacyntów w słoiku

 Możesz go użyć do wykonania wspaniałej dekoracji wielkanocnej.

Hiacynty w szklanym jajku Piórka świetna wielkanocna dekoracja

Na koniec chcemy podkreślić, że hiacynty są integralną częścią dekoracji wielkanocnej. Razem z innymi wczesnymi bloomersami i jajkami wielkanocnymi zawsze tworzą szczególnie atrakcyjną aranżację, która oczarowuje młodych i starszych. W związku z tym możesz teraz przewinąć w dół i spojrzeć na więcej pomysłów na dekorację z tymi kwiatami cebulowymi we wnętrzu. Redakcja Freshideen życzy Wam wspaniałej wiosny i radosnych Świąt Wielkanocnych!

 Kwiat jest również idealnym pomysłem na prezent na początek wiosny!

Hiacynty w doniczce jako pomysł na prezent na początek wiosny

 Teraz pachnie wiosną w domu!

Hiacynty w wazonach lub filiżankach piękne kolory wspaniały zapach

Piękna aranżacja przyciągająca wzrok we wnętrzu.

Hiacynty w wieńcu z suchych gałązek, piękna aranżacja przyciągająca wzrok

Hiacynty na drewnianej desce do serwowania ładna aranżacja

 Stare puszki można zamienić na doniczki.

Hiacynty w starych puszkach ciekawa aranżacja

Jeśli lubisz styl rustykalny ….

Hiacynty w szkle jako dekoracja w stylu rustykalnym

Hiacynty w starej wiaderkowej dekoracji w stylu rustykalnym

Hiacynty w rustykalnej aranżacji starej konewki

 …lub chcesz zafundować sobie więcej przytulności wieczorem?

Na stole hiacynty owinięte mchem, obok świece

ciemnofioletowe hiacynty w szkle przyciągającym wzrok we wnętrzu

białe hiacynty w szklance w drewnianym pudełku

Hiacynty w szkle piękny widok ozdoba we wnętrzu

Hiacynty w metalowym koszu

Dekoracja hiacyntów w szklankach na stole w jadalni

Hiacynty w szklanej pięknej aranżacji z bambusowymi kijami

Thanks! You've already liked this