Girlanda ze świeżych ziół – świetny pomysł na majsterkowanie dla pasjonatów hobby

Sezon ziół jest oficjalnie otwarty. Jeśli lubisz chodzić na leśne wędrówki z przyjaciółmi, to wiesz. W naturze jest wiele różnych świeżych ziół, które tylko czekają na zebranie. Mają różne właściwości lecznicze i specyficzne aromaty. Każdy z nas może to wykorzystać do różnych celów w gospodarstwie domowym, na przykład suszenie ziół lub zaparzenie aromatycznej herbaty. Ale dzisiaj chcemy pójść o krok dalej i zaprezentować Wam świetny pomysł na majsterkowanie ze świeżymi ziołami, o którym nie wszyscy wiedzą. Czy kiedykolwiek myślałeś, że możesz udekorować świeżymi ziołami? O tym jest dzisiejszy artykuł. Krok po kroku pokażemy Ci w tekście i na zdjęciach, jak samodzielnie wykonać girlandę ze świeżych ziół. Podwiń rękawy i zaczniemy pracować razem. Zgoda?

Jak zawsze szukamy kreatywnych pomysłów na udekorowanie Twojego domu.

Girlanda ze świeżych ziół do dekoracji wewnątrz na zewnątrz

Do tej girlandy zawsze używam świeżych ziół z mojego ogrodu. Moje ulubione to prawdziwy tymianek, rozmaryn, bazylia i koperek. Jednak aromatyczna mięta pieprzowa, melisa i natka pietruszki wciąż z nimi konkurują. Kilka łodyżek lawendy świetnie pasuje do tego pomysłu na majsterkowanie, ponieważ wprowadzają do aranżacji delikatny fioletowy kolor i wzmacniają zapach girlandy.

Proszę nie miejcie wyrzutów sumienia, że ​​ścinacie zioła we własnym ogrodzie. Te odrastają bardzo szybko. Poza tym świeże zioła wytrzymują długo i emanują wspaniałym zapachem przynajmniej przez kilka dni.

Za pomocą domowej girlandy z ziół możesz udekorować jadalnię lub stolik w domu i odświeżyć powietrze w środku. Girlandę można również postawić na stoliku kawowym na zewnątrz. Tam z jednej strony przyciąga wzrok, az drugiej możesz w pełni cieszyć się świeżym, nieco odrętwiającym zapachem ziół każdego dnia. W obu przypadkach miałbyś prawdziwą atrakcję, która natychmiast przyciąga uwagę i ładnie pachnie. Wiele zależy od tego, jakich ziół używasz. Warto jednak wiedzieć, że niektóre zioła odstraszają komary i inne owady. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

Potrzebujesz tylko kilku rzeczy do swojej girlandy świeżych ziół.

Niezbędne materiały tworzą girlandę ze świeżych ziół

  • Jak zrobić girlandę ze świeżych ziół?

Stworzenie girlandy ze świeżych ziół jest łatwe i nie zajmuje dużo czasu. Ten pomysł na majsterkowanie jest również odpowiedni dla początkujących. Ponadto podczas tworzenia girlandy masz absolutną swobodę mieszania ulubionych ziół i łączenia ich według własnego uznania. Tutaj możesz uzyskać proste instrukcje krok po kroku.

Czego potrzebujesz, aby zrobić girlandę z ziół:

  • świeże zioła
  • kłębek przędzy lub konopi
  • Drut do wieńców kwiatowych
  • Sadzenie nożyczek
  • Krok po kroku zrób girlandę ze świeżych ziół

Zmierz i wytnij 15 cm drutu.

Zrób girlandę ze świeżych ziół

Najpierw trzeba zmierzyć trochę drutu (około 15 cm) i wyciąć tę długość.

Zrób wiązkę ziół

Zrób kilka ziół, aby zrobić girlandę

Następnie robisz swój pierwszy pakiet ziół. Aby to zrobić, weź kilka łodyg preferowanych ziół i zwiąż je ze sobą. Powinieneś skręcić drut wokół łodyg. Następnie przycinasz końce pędów, aż będą proste. Twój pierwszy pakiet jest już gotowy!

Teraz musisz sama zdecydować, ile takich wiązek potrzebujesz do swojej girlandy. Oznacza to, że musisz wcześniej określić długość girlandy. Następnie powtarzasz proces i tworzysz jeszcze kilka pęczków świeżych ziół.

 Zwiąż wiązkę drutem i sznurkiem.

Zrób girlandę i zawiąż mocno włóczką drucianą

Zawiąż pakiet obok pakietu

Wiązanie girlandy ze świeżych ziół obok wiązki

Teraz musisz związać ze sobą poszczególne wiązki, tworząc girlandę. Użyj drutu i przędzy, aby to zrobić. Będziesz musiał owinąć sznurek około czterech do pięciu razy, aby upewnić się, że wiązka jest mocno zawiązana. Ale nie przecinaj jeszcze drutu.

Następnie umieść następną wiązkę ziół kilka centymetrów poniżej pierwszej, tak aby nachodziły na siebie. Następnie możesz ponownie owinąć drut i owinąć sznurek wokół łodyg drugiego pakietu. W ten sposób możesz kontynuować i zmieniać położenie wiązek od lewej do prawej, aż osiągniesz pożądaną długość girlandy.

Twoja girlanda ze świeżych ziół wkrótce będzie gotowa!

Krok po kroku zrób girlandę ze świeżych ziół

Kiedy dojdziesz do końca, połóż ostatni pakiet w kierunku przeciwnym do przedostatniego. Wsunąć łodygi wiązki pod liście ostatniej wiązki i zabezpieczyć drutem. Odetnij nadmiar drutu i przędzy.

 Teraz wystaw swoje dzieło na pokaz!

Girlanda ze świeżych ziołowych podgrzewaczy pyszni się

Girlandy ziołowe to uniwersalny i piękny sposób na wykorzystanie nieskończonego bogactwa naturalnego ogrodu jako dekoracji. Dlatego umieść nowo wykonaną girlandę ze świeżych ziół jako centralny element na stole w pomieszczeniu lub na zewnątrz. Dzięki temu możesz cieszyć się świeżym zapachem natury przez długi czas razem z przyjaciółmi i członkami rodziny. Bo świeże zioła zawiązane w girlandę cudownie pachną przez kilka dni. Dodaj kilka lampionów, a Twoja dekoracja do wnętrz i na zewnątrz będzie idealna!

Są inne sposoby na ułożenie girlandy z ziół. Życzymy dobrej zabawy i powodzenia!

 Ze świeżych ziół możesz wykonać nietuzinkowe dekoracje do swojego domu

Zrób własne świeże zioła do swojego domu

 Zioła można związać w pęczki w mgnieniu oka.

Zwiąż zioła w pęczki, odłóż słuchawkę, udekoruj

 Zawieś paczki ziół i Twoja dekoracja jest gotowa!

 Ozdobne wiązki ziół zawieszają inny rodzaj girlandy ze świeżych ziół

 Ta dekoracja ze świeżych ziół emanuje cudownymi zapachami, które przywodzą na myśl leśne wędrówki i polne łąki

Girlanda dekoracyjna świeże zioła cudowne zapachy

Thanks! You've already liked this