40 nowoczesnych zegarów ściennych. Z poradami dotyczącymi wyboru i aranżacji wnętrz

We współczesnym świecie mamy niesamowitą ilość sposobów na sprawdzenie, która jest godzina. Mamy telefony komórkowe, komputery, zegarki w samochodach i wszelkiego rodzaju urządzenia elektroniczne w domu, w pracy i na ulicy. Ale czasami wyłączamy je z tego czy innego powodu (może po prostu dlatego, że chcemy odpocząć od całej komunikacji i kontaktu z urządzeniami elektronicznymi). Następnie potrzebujemy starych dobrych zegarów ręcznych lub ściennych. Drugi zostanie wymieniony w kolejnych wierszach! Mamy kilka aktualnych wariantów i na pewno znajdzie się rozwiązanie dla każdego możliwego stylu.

Minimalistyczny zegar ścienny jako akcent

Akzentwand - niebieski zegar ścienny

Praktyczne korzystanie z zegarów ściennych!

Właściwa pozycja

Bez względu na pomieszczenie, w którym wieszasz swoje zegary ścienne na ścianie, zawsze należy je dobierać zgodnie z pewnymi praktycznymi kryteriami. Pod względem proporcji muszą odpowiadać przestrzeni i wymiarom ściany, do której są przymocowane.

  Optymalna wysokość, na której należy zamontować zegar ścienny to około 1,70 m. Średnio jest to idealne rozwiązanie dla każdego, kto chce śledzić czas bez zbytniego wysiłku. Na tej wysokości zegarek trudno ukryć przed innymi przedmiotami. Zegar ścienny należy również zawiesić na środku ściany. Dzięki temu można go łatwo zobaczyć ze wszystkich stron.

Zabawny zegar ścienny do nowoczesnego mieszkania

niebieski zegar ścienny - świetny pomysł

W którym pokoju powinieneś mieć zegary ścienne??

Kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniej przestrzeni do zawieszenia zegara ściennego. W którym pokoju najbardziej ich potrzebujesz? Czy to kuchnia, salon, pokój dziecięcy? Być może właściwym pytaniem byłoby, w którym z tych pomieszczeń najdłużej obejdziesz się bez urządzeń elektronicznych. A może wolisz odpocząć w sypialni i chcesz w międzyczasie wszystko wyłączyć? Dla niektórych to samo dotyczyłoby salonu. Zacznij od swoich indywidualnych potrzeb i stylu życia!

Nowoczesny zegar ścienny z nostalgicznymi elementami

określony czas - zegar ścienny

Kolory, które możesz zobaczyć

Nie wszyscy ludzie mają takie same umiejętności wizualne! Musisz dokładnie przemyśleć, kto będzie pilnował zegara w Twoim domu. Osoby starsze mogą również nie widzieć bladych kolorów. Być może byłoby to zbyt męczące nawet dla ciebie. Ważny jest oryginalny styl, ale nie zapominaj, że zegar ścienny powinien mieć też praktyczne zastosowanie. Dlatego w większości przypadków najlepszym rozwiązaniem są rozwiązania o wysokim kontraście. Oczywiście istnieją również zegary ścienne dla niektórych minimalistycznych i nietypowych koncepcji, które są wykonane w jasnych, neutralnych kolorach. Takich prawie nie widać na tle. Mają walor dekoracyjny, ale nie zawsze są najbardziej praktyczne…

Taki zegar ścienny byłby idealnym akcentem skandynawskiego designu

złota ramka na piękny zegar ścienny

Różne nowoczesne zegary ścienne!

W końcu zegary ścienne mają charakter dekoracji. Z tego powodu oczywiście muszą być w harmonii z resztą dekoracji pokoju i ogólnie z wystrojem wnętrza. Poniżej postaramy się podać wystarczającą ilość wskazówek, co jest uważane za nowoczesne, jeśli chodzi o zegary ścienne.

Ten zegar ścienny praktycznie znika w ścianie 

Biały zegar ścienny z naczyniami na stole

Minimalistyczny design

Minimalizm to styl życia wielu współczesnych ludzi. Prostota i prostota to już nie tylko kwestia gustu. Proste kształty i brak kolorowych palet często dają ludziom spokój, którego nie mają w codziennym życiu. Większość zegarów ściennych, które tutaj pokazujemy, została wykonana w stylu minimalistycznym. Można nawet mówić o różnych wariantach minimalizmu. W niektórych przypadkach mamy do czynienia z monochromatyczną paletą kolorów z bardzo nieznacznie różnymi odcieniami. Istnieją również projekty sprowadzone do bardzo prostych form, ale kontrastujące i wyraźnie widoczne w szczegółach ze względu na ciemniejszy kolor materiałów. Wreszcie są też warianty, które idealnie nadają się do dekoracji minimalistycznych przestrzeni. Przede wszystkim te, które wykazują prosty kształt i wykonanie w metalach szlachetnych.

Oryginalny projekt do pokoju dziecięcego lub gabinetu

złożony papier - wspaniały zegar ścienny

Oryginalne materiały

Żyjemy w czasach wolności twórczej i jest to bardzo widoczne w aranżacji wnętrz. Istnieje znacznie więcej materiałów niż kiedykolwiek, które można wykorzystać do tworzenia zegarów ściennych. Te pokazane tutaj są wykonane z drewna, metalu, ale także papieru i różnych tekstyliów. Bardzo popularne są również kreatywne kombinacje! Być może mógłbyś nawet wykorzystać te pomysły jako inspirację do stworzenia własnego majsterkowania…

Fantazyjny zegar ścienny z tkaniną z przodu

szara tkanina - okrągły zegar ścienny

Modele zabytkowe i antyczne

Modele vintage i antyczne bardzo dobrze pasują do zegarów ściennych! Bo to utwory, które wnoszą ze sobą nostalgiczny nastrój. Mogą też dobrze komponować się z nowoczesnymi projektami i stanowić ciekawy akcent. Aby osiągnąć ten efekt, możesz wykonać tradycyjne antyczne i zabytkowe kształty z nowoczesnych materiałów. Ponadto elementy tradycyjne i nowoczesne można z powodzeniem łączyć ze sobą przy projektowaniu zegarów ściennych. Wreszcie możesz również zdecydować się na nowoczesny design, który pokazuje pewne aluzje do tradycji.

Taki zegar ścienny byłby idealny do pokoju do medytacji

duży srebrny metalowy zegar - zegar ścienny

Niezwykłe projekty

Niezwykłe wzory zegarów ściennych są również bardzo nowoczesne. Efekty 3D, modele z rosnącymi na nich zielonymi roślinami, a także pomysły z niedopasowanymi cyframi i zabawnymi wskazówkami zegara to tylko niektóre z możliwości, jakie widzimy na rynku. Między innymi pozwalają na tematyczne dostosowanie zegara ściennego do pomieszczenia, w którym się znajduje. Na przykład możesz wybrać zegar w kształcie książki lub tektury do pokoju dziecięcego lub gabinetu. W pokoju z pięknymi drewnianymi meblami możesz zdecydować się na zegar ścienny wykonany z odpowiedniego materiału. Metal byłby idealny do pomieszczeń urządzonych w stylu industrialnym.

Zegar ścienny jako mały pionowy ogród

zielone rośliny - wspaniały zegar ścienny

Strategiczne pozycjonowanie zegara ściennego z punktu widzenia projektu i wystroju wnętrz

Albo zegar ścienny powinien być akcentem, albo powinien odpowiadać głównym materiałom i kolorom w odpowiednim pomieszczeniu. W ten sposób pomoże osiągnąć kompletny i harmonijny nowoczesny design. Zegary ścienne mogą stanowić część lub nawet centralny element oryginalnego projektu ściennego. Można nim ozdobić nisze ścienne lub trudne narożniki w domu, a tym samym uczynić go przyjemniejszym. W końcu zegary ścienne mogą szczególnie mocno podkreślić jedną lub drugą strefę w otwartych planach mieszkaniowych.

Spośród wszystkich tych opcji wybierz najlepszą dla siebie. W ten sposób wykorzystujesz potencjał tych ważnych elementów wystroju i dekoracji wnętrz!

Ten zegar ścienny określa obszar stołu jadalnego

okrągły stół - zegary ścienne

czarne kropki - zegar ścienny

świetny czarny pomysł na piękny zegar ścienny

świetny projekt ścienny - piękny szary zegar ścienny

Wspaniały pomysł na przestrzeń do pracy

zegar ścienny - kolorowy gwóźdź - pomysły

zegar ścienny - projekt w kolorze czarno-białym

zegar ścienny - pomysł na ciemnoszary ścienny

zegar ścienny - narożnik w gabinecie

Praktycznie umieszczony zegar ścienny wykonany z drewna

zegar ścienny - piękna konstrukcja wykonana z drewna

zegar ścienny - bardzo piękny zegar

zegar ścienny - ściana z drewnianymi listwami

zegar ścienny - jest dziewiąta

Zegar z dzianiny jako świetny akcent na ścianie

zegar ścienny - wzór z dzianiny - świetny pomysł

zegar ścienny - złoty akcent

zegar ścienny - szary projekt ścienny

zegar ścienny - szary zegar ścienny - drewno i szary

Elegancki, designerski zegar ścienny z zabawnymi elementami

zegar ścienny - szary zabawny design

zegar ścienny - kolory zielony i złoty

zegar ścienny - mały pomysł z tektury

zegar ścienny - połączenie antycznego i nowoczesnego

Współczesny wariant zegara z kukułką

zegar ścienny - pomysły na zegar z kukułką

zegar ścienny - pomysł na metalowy zegar

zegar ścienny - piec z wielkim ogniem

zegar ścienny - różowy pomysł na piękny zegar

zegar ścienny - czarny zegar na niebieskim tle

Zegar ścienny jako akcent vintage w oryginalnie zaprojektowanej kuchni

zegar ścienny - świetne wiadra warzyw

zegar ścienny - świetny pomysł wykonany z drewna

zegar ścienny - świetne domino

zegar ścienny - wielki czarny marmur

Duży nowoczesny zegar ścienny jako świetny akcent na ścianie

zegar ścienny - wspaniały wiszący zegar

zegar ścienny - cudowna ściana w neutralnym kolorze

zegar ścienny na białej ścianie

zegar ścienny kolorowe długopisy - pomysł

Elegancki, nowoczesny zegarek z nostalgicznymi elementami

zegar ścienny w pokoju w zielonych kolorach

zegary ścienne w stylu antycznym

pomysł z białego marmuru - zegar ścienny

Thanks! You've already liked this