Návrh malé chodby (více než 90 fotografií)

Návrh malé chodby (více než 90 fotografií)

Vstupní hala je první místností, která udává tón zbytku bytu, slouží jako jakási vizitka majitelů, proto si její design zaslouží zvláštní pozornost. Malá vstupní hala není věta, dokonce i několik metrů čtverečních vstupní haly se může při správném přístupu proměnit v příjemné stylové prostředí, překvapující svou funkčností a prostorností.

Kde začít s opravou?

Při zahájení oprav v malé chodbě je první věcí, kterou je třeba posoudit možnosti rozšíření prostoru. V tomto případě může kombinace vstupní haly s obývacím pokojem pomoci demontáží dveří a fragmentu zdi. Aby se pouliční špína a studený vzduch nedostaly přímo do obývacího pokoje, jsou instalovány dekorativní sádrokartonové příčky. Dobrým řešením by bylo postavit klenuté klenby místo vnitřních dveří, v důsledku čehož se prostor malé chodby stane otevřenějším a světlejším..

Uspořádání chodeb často zajišťuje přítomnost výklenků, což je zvláště typické pro byty v Chruščově. Výklenky ve zdi lze využít k uspořádání vestavěných skříní, kde bude uloženo oblečení, obuv nebo vybavení (někdy zde najdou místo i pro pračku).

Stojí za to zahájit opravy s kompletní demontáží starých dokončovacích materiálů, vyrovnáním a čištěním povrchů. Předem přemýšlejte o budoucím systému osvětlení, protože ještě před zahájením dokončovacích prací je nutné vybavit umístění lamp a zásuvek, aby se zamaskoval elektrický kabel.

Před zahájením opravy byste měli vše promyslet do nejmenších detailů, počínaje výběrem stylu, barvy malé chodby a konče instalací nábytku, lamp a dekoru. Je lepší nakreslit návrh náčrtu na list papíru, po kterém můžete provádět opravy po etapách bez neočekávaných problémů..

Návrh malé chodby - Kde začít s rekonstrukcí Návrh malé chodby - Kde začít s rekonstrukcí

Barva pro malou chodbu

Pro výzdobu malých místností návrháři zcela oprávněně upřednostňují světelnou paletu, která může vizuálně rozšířit hranice místnosti. V chodbě, kde nejsou žádná okna a prakticky dovnitř nevstupuje přirozené světlo, je nejdůležitější světelná úprava. Zpravidla si vyberou hlavní barvu, ke které se přidá jedna nebo dvě další, aby vytvořily kontrasty a malé akcenty..

Dnes mnoho lidí dává přednost bílé paletě, která je charakteristická pro mnoho moderních stylů (minimalismus, skandinávský, klasický). Zdobení stěn a stropu v jedné sněhově bílé paletě „rozostří“ hranice mezi rovinami, díky čemuž se místnost bude zdát mnohem širší. Není třeba se bát, že by se chodba proměnila ve sterilní nemocniční komory, protože ji naplníte svéráznými kontrasty, jejichž role bude přiřazena původní podlaze, koberečkům, dřevěnému nábytku, dekoraci stěny v podobě obrazů , fotografie nebo krásné zrcadlo.

Pro lehčí, ale pohodlnější prostředí můžete jako základ pro svůj design použít béžové barevné schéma, které vypadá skvěle v jakémkoli stylu. Brown pro něj vytvoří nejlepší společnost, ale k designu můžete připojit bílou a pastelové barvy..

Šedá je na vrcholu popularity – je neutrální a lakonická, proto je často nejlepším řešením pro zdobení místností v moderních, zdrženlivých stylech. K oživení monochromatického nastavení je nainstalováno víceúrovňové osvětlení, zrcadlové povrchy, skvrny bílé, černé barvy a další kontrasty.

Měkká nenápadná atmosféra v malé chodbě pomůže vytvořit pastelové barvy, jako je světle zelená, modrá, růžová, citronová atd. Střídat světlé a tmavé pruhy stejného tónu nebo vytvořit sytější přízvučnou zeď na pozadí obecné lehká povrchová úprava.

Návrh malé chodby - barva Návrh malé chodby - barva Návrh malé chodby - barva

Povrchové úpravy a materiály

Při výběru materiálů pro dokončení malé chodby věnujte pozornost skutečnosti, že do této místnosti může pronikat znečištění z ulice, proudy chladného vzduchu a vlhkost, takže byste měli upřednostňovat nátěry, které jsou odolné vůči těmto podmínkám.

Podlaha

Vstupní hala je průchozí místnost, kde je povrch podlahy neustále vystavován mechanickému namáhání a rychle se špiní. Proto musíte zvolit nejodolnější povlak, který se snadno čistí..

Nejlepší možností může být dlažba nebo porcelánová kamenina – materiály splňují všechny nezbytné provozní požadavky a mají obrovskou škálu provedení.

Ekonomičtější možností je linoleum, které, ačkoliv je považováno za poněkud zastaralé, ale dnes má také mnoho interpretací, je vyrobeno z umělých a přírodních materiálů. Parkety a laminát mnohem méně snášejí vlhkost, písek a mohou se časem deformovat.

Návrh malé chodby - povrchová úprava podlahy Návrh malé chodby - povrchová úprava podlahy

Zdi

U stěn chodby je výběr dokončovacích materiálů poměrně velký a často jsou kombinovány, aby vytvořily jedinečný interiér. Po předchozím vyrovnání povrchů mohou být stěny natřeny akrylovou nebo vodní kompozicí, zakončeny dekorativní omítkou, přelepeny omyvatelnou tapetou.

Zajímavou možností by bylo vložit jednu ze stěn fototapetou, kde jsou obrázky vybrány tak, aby odpovídaly stylu místnosti. Jednotlivé oblasti lze ozdobit dekorativním kamenem, zvýraznit například dveře, rohy nebo výklenky. Panely z PVC se širokou škálou barev jsou neméně relevantní..

Pomocí dokončovacích materiálů můžete vizuálně zvětšit prostor malé chodby. Svislé vzory na tapetě „zvednou“ výšku povrchu stropu a horizontální vzory rozšíří místnost. Nenechte se unést velkými vzory, které mohou přiblížit povrch – pokud se vám nelíbí jednobarevný design, zvolte tapetu s malým vzorem, který designu dodá dynamiku.

Návrh malé chodby - dekorace na zeď Návrh malé chodby - dekorace na zeď

Strop

V malé chodbě vypadá nejlépe lehký strop. Hladký povrch lze bílit nebo natírat. Oblíbeným trendem se stal sádrokartonový strop a strečové lesklé nebo matné plátno. Takové struktury umožňují obejít se bez předběžného vyrovnání povrchu, vybavit figurální struktury a bodový osvětlovací systém skrytím elektrických vodičů.

Návrh malé chodby - Stropní dekorace Návrh malé chodby - Stropní dekorace

Nábytek do malé chodby

Výběr nábytku se často stává hlavním problémem malé chodby. Pro objemné skříně není místo, takže musíte zvolit nejkompaktnější úložné systémy. Musíte se pokusit co nejvíce využít rohové oblasti, například nainstalovat radiální šatník nebo věšák. Můžete si vybrat modulární sadu pro chodbu umístěním jednotlivých prvků na méně průchodných místech.

Stojí za to využít prostor kolem předních dveří na maximum – vybavit mezipatro v horní části a po stranách nainstalovat kompaktní úložné systémy. Pokud je na chodbě výklenek, použijte jej k vybavení vestavěné skříně – stačí nainstalovat police a posuvné dveře. Můžete si zakoupit úzký stojan na boty, kde skládací police umožňují kompaktní uložení obuvi.

V malé chodbě si vystačíte s minimálním nábytkem, například si nainstalujete lavici na boty, na kterou si můžete sednout nebo dát tašku, a nahoru připevnit polici s háčky na svrchní oděvy. Nezbývá než přidat nástěnné zrcadlo a pár dekorativních prvků..

Návrh malé chodby - Nábytek Návrh malé chodby - Nábytek Návrh malé chodby - Nábytek

Osvětlení a výzdoba

Ve většině případů nejsou na chodbě žádná okna a místnost se může zdát poněkud ponurá, pokud není vybavena vysoce kvalitním osvětlením. Může to být malý stropní lustr, bodová světla, skvrny.

Oblast v blízkosti zrcadla by měla být dodatečně vybavena osvětlením ve formě jedné nebo dvou lamp (někdy jsou nainstalována make-up zrcadla vybavená mnoha lampami). Povrchy stropu a podlahy se skrytým osvětlením v podobě neonových stuh, luminiscenčních prvků vypadají originálně.

V malé chodbě byste se neměli nechat unést celkovým dekorem, který zaplní již tak malý prostor. Jeho roli mohou hrát prvky dekorace, barevné vložky, pár fotografií nebo obrazů, zrcadlo v krásném rámu, jasný podlahový koberec nebo pouf.

Návrh malé chodby - osvětlení a výzdoba Návrh malé chodby - osvětlení a výzdoba Návrh malé chodby - osvětlení a výzdoba

Styly interiéru

Aby vybavení chodby vypadalo krásně a uspořádaně, mělo by být vyzdobeno v jednom ze stylů interiéru, které by mělo být kombinováno s ostatními místnostmi v bytě. Doporučujeme zvážit několik dobrých nápadů pro malou chodbu.

Malá chodba v klasickém stylu

Pro chodbu v klasickém stylu jsou přijatelné krémové, mléčné, světle šedé tóny, takže design je ideální pro malou místnost. Zde je upřednostňován bílý nábytek ze dřeva, masivní zrcadla v luxusních rámech, lišty a vyřezávané prvky, které zdobí prostředí..

Podlahu pokrývá mramorová dlažba nebo porcelánová kamenina a stěny zdobí dekorativní omítky, kamenné nebo látkové tapety s drobnými decentními ozdobami. Klasika nestárne, a to je její hlavní výhoda – luxusní interiér může být doplněn modernějšími detaily, jako jsou skříně, reflektory atd., Ale štukové prvky, luxusní lustry, drahé dokončovací materiály budou vždy zdůrazňovat prezentovatelnost design a dobrý vkus majitelů..

Malá chodba v klasickém stylu - interiérový design Malá chodba v klasickém stylu - interiérový design

Malá chodba ve stylu minimalismu

Návrh malé chodby ve stylu minimalismu předpokládá lakonický design, prakticky bez dekorací a zbytečných prvků. Interiér má přísné geometrické tvary, jasné linie a úhly. Upřednostňují se světlé barvy povrchových úprav, vestavěné úložné systémy a jasné víceúrovňové osvětlení.

Pro dekoraci stěn jsou charakteristické jednoduché, ale vysoce kvalitní materiály bez kreseb – mohou to být tapety pro malování, sádry nebo PVC panely. Velká zrcadla jakéhokoli tvaru jsou nedílnou součástí designu, vizuálně zvětšují prostor..

Malá chodba ve stylu minimalismu - interiérový design Malá chodba ve stylu minimalismu - interiérový design

Malá chodba ve skandinávském stylu

Styl, který vznikl v 18. století ve Švédsku, obnovil svůj význam v naší době díky designovým prvkům, kde je touha po minimalismu dokonale kombinována s pohodlím domova.

Malá chodba ve skandinávském stylu je nejčastěji vytvořena v bílé paletě, ale nejedná se o dogma – mohou být přítomny šedé, béžové a olivové odstíny. Upřednostňuje se dřevěný nábytek, kterého by mělo být málo: otevřené věšáky, malá pohovka nebo pouf, zrcadlo v masivním dřevěném rámu a malý noční stolek – to je dost na to, aby se do něj vešly potřebné věci.

Jako povrchová úprava se používá omítka, malba, hladké stěnové panely nebo zděná dekorace. Ozdobnými prvky jsou často vintage věci (stará komoda, ošuntělý koberec), živé květináče, fotografie, světlé prvky nábytku a oblečení.

Malá chodba ve skandinávském stylu - interiérový design Malá chodba ve skandinávském stylu - interiérový design

Malá vstupní hala ve stylu podkroví

Zvláštnost „podkrovního“ stylu v malé chodbě se projevuje záměrně hrubou výzdobou stěn jako cihla nebo beton, velkým počtem svítidel, často s originálním (průmyslovým) designem, stejně jako v minimálním množství vybavení.

Nábytek zde může být prezentován v nejneobvyklejších formách: otevřené police, police, masivní kovové závěsy a nutně podlahové zrcadlo v dřevěném rámu – všechny tyto detaily jasně zdůrazňují stylové prvky..

Malá chodba ve stylu podkroví - interiérový design Malá chodba ve stylu podkroví - interiérový design

Návrh interiéru malé chodby – fotografie

Vstupní hala v bytě je jakýmsi portálem, který odděluje klidný domácí kout od ruchu velkoměsta. Co by to mělo být – rozhodnete se a my vám zase nabídneme seznámení s různými krásnými možnostmi designu v naší fotogalerii. Sledujte a nechte se inspirovat!

Návrh interiéru malé chodby - fotografie Návrh interiéru malé chodby - fotografie Návrh interiéru malé chodby - fotografie Návrh interiéru malé chodby - fotografie Návrh interiéru malé chodby - fotografie Návrh interiéru malé chodby - fotografie Návrh interiéru malé chodby - fotografie Návrh interiéru malé chodby - fotografie Návrh interiéru malé chodby - fotografie Návrh interiéru malé chodby - fotografie Návrh interiéru malé chodby - fotografie Návrh interiéru malé chodby - fotografie Návrh interiéru malé chodby - fotografie Návrh interiéru malé chodby - fotografie Návrh interiéru malé chodby - fotografie Návrh interiéru malé chodby - fotografie Návrh interiéru malé chodby - fotografie Návrh interiéru malé chodby - fotografie Návrh interiéru malé chodby - fotografie Návrh interiéru malé chodby - fotografie Návrh interiéru malé chodby - fotografie Návrh interiéru malé chodby - fotografie Návrh interiéru malé chodby - fotografie Návrh interiéru malé chodby - fotografie Návrh interiéru malé chodby - fotografie Návrh interiéru malé chodby - fotografie Návrh interiéru malé chodby - fotografie

Video: Malá chodba – Nápady na interiér

Thanks! You've already liked this