Przyjazne plecom siedzenie zarówno w biurze, jak i w domowym biurze

Ból pleców jest jedną z najczęstszych chorób osób, które przez cały dzień źle siedzą przy biurku. Nawet przy najnowocześniejszym krześle biurowym łatwo jest przyjąć sztywną postawę, jeśli nie jest w pełni mobilny, czyli ergonomiczny. Dla niektórych piłka do ćwiczeń jest idealną alternatywą dla krzesła biurowego, ponieważ okrągły kształt sprawia, że ​​wyprostowana pozycja siedząca jest niezbędna. Z tego zabawnego przewodnika na naszej stronie internetowej dowiesz się, jakich ćwiczeń możesz użyć, aby schudnąć za pomocą piłki do ćwiczeń. Jednak piłka do ćwiczeń zajmuje dużo miejsca w biurze, więc nie zawsze nadaje się do pracy przyjaznej dla pleców. Dodatkowo nie ma możliwości regulacji wysokości siedziska, więc to kwestia szczęścia czy wysokość biurka rzeczywiście pasuje do rozmiaru piłki do ćwiczeń.

Przyjazne plecom siedzenie w biurze

Siedzenie w biurze jest łatwe dla pleców bez piłki do ćwiczeń

Praca jest szczególnie przyjazna dla pleców, jeśli możesz wstać pomiędzy. Czy to do telefonu, czy do zrobienia szybkiej kopii: Twoje plecy będą Ci wdzięczne za krótkie przerwy od siedzenia, mięśnie są wzmocnione jeszcze lepiej podczas chodzenia niż podczas stania. To może być prawdziwa gratka dla poobijanych pleców, jeśli blat biurka można regulować na wysokość. Alternatywą dla droższych biurek elektronicznych są biurka z korbą ręczną. Zwłaszcza przy tworzeniu biura na planie otwartym, elektryczne biurka z regulacją wysokości mogą szybko stać się drogie, ponieważ samo rusztowanie generuje koszty w zakresie trzycyfrowym. Wydatki na ergonomiczne biurka można zaoszczędzić, jeśli porównamy ceny blatów roboczych, a następnie wybierzesz niedrogi model, który jest odpowiedni pod względem wymiarów do zastosowania na drążku elektrycznym.

Obraz: https://pixabay.com/de/photos/frau-kraft-sport-attraktiv-1979258/

Przyjazne plecom siedzenie zarówno w biurze, jak i w domowym biurze5

Ergonomiczna praca z odpowiednim krzesłem biurowym

A ergonomiczne krzesło biurowe Chociaż można je przesuwać we wszystkich kierunkach, te krzesła biurowe są bardzo wytrzymałe i nie mogą się tak łatwo przewrócić. Dużą zaletą w porównaniu z piłką do ćwiczeń jest to, że krzesła te zajmują niewiele miejsca i przypominają kształtem konwencjonalne krzesło biurowe. Każdy, kto kiedykolwiek spadł z piłki do ćwiczeń z powodu zbyt dużej koncentracji podczas pracy, może chcieć krzesła biurkowego, które stoi solidnie na nogach, ale nadal zapewnia plecom i innym mięśniom wystarczające możliwości poruszania się podczas pracy. Na przykład bóle głowy są częstym objawem ciasnej, niezdrowej postawy pleców. Jeśli krzesło biurowe jest wyposażone w kółka, zwiększa się swoboda ruchów, przy stałym krześle biurowym jesteś pod tym względem bardziej ograniczony.

Przyjazne plecom siedzenie w biurze i w domowym biurze1

Dlaczego praca ergonomiczna jest ważna dla zdrowia

Jeśli mięśnie w okolicy ramion i szyi staną się napięte z powodu stale zgiętej pozycji głowy, wystąpią bóle głowy z powodu przeciążenia. Ponadto osoby te często skarżą się na bóle karku i pleców, a czasem nawet w związku z tym muszą szukać pomocy medycznej. Ergonomiczna praca to nie tylko możliwość poruszania się w jak największym stopniu podczas pracy, a także możliwość jednorazowego wstawania. Na przykład pochylenie klawiatury pod kątem około 20° oszczędza stawy podczas pisania, zapobiegając w ten sposób m.in. zapaleniu ścięgien czy coraz bardziej rozpowszechnionemu zespołowi cieśni nadgarstka, który prowadzi do mrowienia, bólu i drętwienia ręki . Średnio w pewnym stopniu można uniknąć zwolnienia lekarskiego, jeśli szef zadba o ergonomię miejsca pracy i zachęci pracowników do wstawania od czasu do czasu podczas pracy na pełnym etacie.

Przyjazne plecom siedzenie w biurze i w domowym biurze2

Robienie kawy i załatwianie sprawunków

Jeśli więc jako praktykantowi lub nowicjuszowi w firmie proponuje się uczciwe czynności, takie jak kopiowanie, robienie kawy lub załatwianie sprawunków, nie powinieneś się tym denerwować! Z reguły te dość głupie czynności są z jednej strony tak samo dobrze płatne jak Twoja rzeczywista praca biurowa, a z drugiej oferują Ci takie czynności odpowiednia ilość zdrowych ćwiczeń, aby nie odzyskać problemów. Jeśli po jakimś czasie zauważysz przy niezbyt idealnym biurku, że mięśnie pleców sztywnieją lub że już pojawia się ból głowy, możesz sam aktywnie porozmawiać z szefem i zapytać, czy coś jest potrzebne na następną przerwę na kawę. Upewnij się, że zostawiasz samochód stojący do spraw służbowych, inaczej nie zyskasz żadnej korzyści dla pleców, ponieważ postawa mięśni pleców w samochodzie lub na rowerze też nie jest optymalna!

Przyjazne plecom siedzenie zarówno w biurze, jak i w domowym biurze3

 

 

Thanks! You've already liked this