Rośliny domowe, które dobrze prosperują również w ciemnej łazience

Dzisiejsza codzienność jest na tyle dynamiczna i wyczerpująca, że ​​coraz więcej osób chce cieszyć się spokojem i relaksem we własnym domu. Wielu współczesnych ludzi chce mieć w domu zieloną oazę, w której mogą uwolnić się od stresu dnia codziennego. Duża część z tych osób może zrealizować to marzenie i zafundować sobie dużą, słoneczną i dobrze zieloną łazienkę. Jeśli nie jesteś jednym z tych szczęściarzy, nie powinieneś od razu zwieszać głowy! Ponieważ zawsze jest dobre rozwiązanie na każdą sytuację! Nawet jeśli Twoja łazienka jest raczej mała i ciemna, mamy dla Ciebie świetne sugestie, jak mimo wszystko zamienić ją w zieloną oazę. Pokażemy Ci nasze ulubione wśród zielonych roślin doniczkowych, które rozwijają się bez dużej ilości światła słonecznego. Po pierwsze świetnie się tam czują, a po drugie wizualnie odmieniają łazienkę. Za chwilę dowiesz się, o jakich roślinach doniczkowych mówimy!

Są rośliny domowe, które dobrze czują się w ciemnej łazience bez światła dziennego

Rośliny domowe Łazienka Zamioculca bez dużej ilości światła dziennego

Rośliny domowe do łazienki pełnią nie tylko funkcję dekoracyjną. Niewątpliwie zdobią łazienkę i tworzą w niej domową atmosferę. Powszechnie wiadomo, że każde otoczenie, w którym są zielone rośliny, emanuje przyjemnym spokojem i spokojem. Jeśli chcesz zamienić swoją łazienkę w prawdziwą oazę relaksu, musisz najpierw wybrać odpowiednie rośliny do kąpieli.

 Czy jesteś pobłogosławiony jasną łazienką, czy raczej ciemną??

Rośliny domowe jasna łazienka dużo jasnozielonych pomysłów na oazę

  • Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze roślin domowych do łazienki??

Najważniejszym czynnikiem dobrego wzrostu wszystkich roślin domowych są warunki oświetleniowe. Większość zielonych roślin nie może się rozwijać bez światła słonecznego. Dla nich naturalne światło jest źródłem energii do fotosyntezy. Niestety, istnieje niezliczona ilość małych i ciemnych łazienek, głównie w dużych miastach na całym świecie, do których w ciągu dnia prawie nie dociera światło słoneczne. Chociaż Twoja łazienka może dokładnie pasować do tego opisu, nie powinieneś od razu odrzucać pomysłu na zieloną łazienkę. Są takie rośliny domowe, które radzą sobie z niewielkim oświetleniem. Spośród naszych faworytów wybraliśmy właśnie te, które są łatwe w pielęgnacji i mają skromne wymagania.

 Oprócz współczynnika światła, przed wyborem roślin domowych do łazienki należy również wziąć pod uwagę wilgotność. Oczywiście do łazienki nie nadają się rośliny doniczkowe, które wolą rozwijać się w suchym powietrzu.

Weź również pod uwagę, że w małej łazience temperatura często wzrasta podczas brania prysznica i kąpieli. Więc w tym miejscu wolisz zielone rośliny, które mogą wytrzymać wysokie temperatury w pomieszczeniu.

 Gdy jest mało światła dziennego, szczęśliwy pudel z piórami czuje się jak w domu.

Rośliny domowe do łazienki, trochę światła dziennego Piórko szczęścia

  • Jakie rośliny doniczkowe są idealne do łazienki??

Poniższe rośliny doniczkowe stanowią wspaniałą zieloną dekorację w każdej ciemnej łazience. Zmieniają wizualnie pomieszczenie i sprawiają, że wygląda znacznie ładniej. Wszystkie trzy są również odpowiednie dla właścicieli domów, którzy nie mają zielonego kciuka, ale cenią sobie estetyczny wygląd w łazience.

 Wprowadź naturę do swojej słabo oświetlonej łazienki dzięki tej roślinie doniczkowej!

Rośliny domowe do słabo oświetlonych łazienek Zamioculcas

  • Zamioculcas

Zamioculcas, w skrócie Zami, to idealna roślina do każdej słabo oświetlonej łazienki. Ich ciemnozielone liście będą jeszcze ciemniejsze w otoczeniu bez słońca. W krajach niemieckojęzycznych Zamioculcas jest nadal znany jako pióro szczęścia i jest często preferowane przez osoby bez zielonego kciuka. Wygląda trochę solidnie, ale jest wyjątkowo piękny i łatwy w pielęgnacji.

 Nieco solidny, ale piękny i łatwy w pielęgnacji

Rośliny domowe do łazienki Zamioculcas solidne łatwe w pielęgnacji piękne

Zamie pochodzi z Afryki, ale zostało przywiezione do Europy dwa wieki temu. Tutaj zdobi wiele salonów, tarasów i balkonów, ale wprost idealnie nadaje się do łazienki. Szczęśliwe piórko jest wygodne nawet przy niewielkim oświetleniu. Roślina przechowuje w korzeniach wystarczającą ilość wody, aby mogła przetrwać nawet długie okresy suszy. W łazience nie ma ryzyka zgonu z braku wody, mimo dużej wilgotności w tym pomieszczeniu, zamie należy regularnie podlewać i od czasu do czasu nawozić. Jeśli chcesz wprowadzić naturę do łazienki, możesz oczywiście bez wahania polegać na Zamioculcas. Ich wiecznie zielone liście przypominają liście paproci i wyglądają naprawdę efektownie!

Skrzydłokwiat lub pojedynczy liść wnosi naturę bezpośrednio do Twojej łazienki!

Jednolistne rośliny doniczkowe Spathiphyllum do łazienki

  • Spathiphyllum

Skrzydłokwiat, znany w całym kraju jako jednolistny, jest jedną z najpopularniejszych roślin domowych. Pierwotnie roślina ta pochodzi z tropikalnych regionów Ameryki, ale została przywieziona do Europy przez podróżników w 1870 roku. Skrzydłokwiat to typowa roślina doniczkowa, rzadko kwitnąca na zewnątrz. Nie wymaga dużej konserwacji, ale wymaga ciągłego podlewania. Najgorsze dla tego kwiatu byłoby pozwolić mu wyschnąć. Potrzebuje dużo wilgoci, dlatego prześcieradło idealnie nadaje się do łazienki. Ma bardzo elegancki wygląd i wnosi szlachetny akcent do atmosfery, w której się znajduje. Jeśli chcesz tchnąć więcej elegancji do swojej łazienki, wybierz pojedyncze prześcieradło.

Kwiat jest idealnie ukształtowany i od razu zauważalny, ponieważ emanuje dużą elegancją

Rośliny domowe do łazienki Jednolity elegancki kwiat

Dzięki wiecznie zielonym liściom natychmiast przyciąga wzrok i przyciąga wzrok w łazience. Zwykle roślina ma kwiatostan w kształcie cebuli, który wystaje ponad zielone liście i przyciąga uwagę wszystkich. Dzięki biało-kremowej barwie kwiat bardzo kontrastuje z zielonymi liśćmi, co sprawia, że ​​Skrzydłokwiat jest jeszcze bardziej atrakcyjny.

Palma szewcowa jest idealna do łazienki, ponieważ preferuje ciemne i zacienione miejsca

Palma szewcowa Roślina doniczkowa do łazienki w ciemnych, zacienionych miejscach

  • Aspidistra

Kolejna mocna roślina doniczkowa wspaniale pasuje do ciemnej łazienki, a to jest aspidistra! Jeśli ta nazwa nic ci nie mówi, wyjaśnijmy od razu, o jaką roślinę chodzi. Schusterpalme jest niemieckim odpowiednikiem, nadal znany jest jako blizna po dłoni rzeźnika lub tarczy. Jedynym z tych gatunków roślin, który rozwija się w pomieszczeniach, jest Aspidistra elatior. Preferuje ciemne i zacienione miejsca, w których większość innych roślin domowych w ogóle nie będzie się rozwijać. Dłoń szewca może również dobrze znosić przeciągi i wahania temperatury. Roślina jest również mało wymagająca w stosunku do warunków temperaturowych panujących w pomieszczeniu – równie dobrze może rosnąć w ciepłych, jak i chłodnych pomieszczeniach. Ponieważ jest łatwa w pielęgnacji, jest idealną dekoracyjną rośliną liściastą do ciemnej łazienki.

Szewc zawsze przyciąga wzrok w pokoju

Rośliny domowe do łazienki szewc przyciągają wzrok

Palma szewska z pewnością wprowadzi do Twojej łazienki zielony, naturalny akcent. Jej ciemnozielone, bujne liście są mięsiste i mają wydłużone rowki. Z tego powodu ta roślina doniczkowa wygląda nieco dramatycznie i zawsze daje elegancki, a jednocześnie spektakularny wygląd. Może dorastać do 70 cm wysokości i bardzo skromnie pokazuje kwiaty, które w większości są zakryte zielonymi liśćmi. Bardzo ostrożnie podlewaj swoją szewską dłoń, nie lubi zbyt dużo wody, w przeciwnym razie jej korzenie mogą obumrzeć i zgnić. Również ostrożnie nawozić roślinę, ponieważ nie potrzebuje ona dużej ilości składników odżywczych w glebie. Podziękuje Ci za opiekę swoimi lśniącymi zielonymi liśćmi!

 Stwórz zielony róg i pamiętaj, aby umieścić tam palmę szewca!

Rośliny domowe do łazienki szewc palmowy zielony narożnik

Nasza dodatkowa wskazówka: Jeśli chcesz przeczytać więcej informacji i przydatnych wskazówek dotyczących pielęgnacji tych i innych roślin łazienkowych, możesz to zrobić od razu tutaj  kliknij i uzyskaj najlepsze informacje.

Przekształć swoją ciemną łazienkę w zieloną oazę z odpowiednimi roślinami doniczkowymi, w której możesz cieszyć się radością i zabawą w kąpieli rano i wieczorem!

 Rośliny łazienkowe promieniują elegancją i nadają wnętrzu szlachetnego charakteru!

Rośliny domowe do łazienki szewc palma elegancja szlachetny polot

Thanks! You've already liked this