Nowoczesna i praktyczna inspiracja do sufitu w łazience

Projekt sufitu jest często zaniedbywany we wszystkich obszarach aranżacji wnętrz. Ale w niektórych pomieszczeniach jest to bardziej zauważalne niż w innych. W łazience ten temat to ogromne wyzwanie, którego z wielką przyjemnością podejmujemy w tym artykule. Projekt sufitu pełni w łazience rolę nie tylko estetyczną, ale również funkcjonalną. Zwłaszcza ta ostatnia, wraz z kilkoma innymi właściwościami, czyni go szczególnie nowoczesnym. Przyjrzyjmy się kilku szczególnie nowoczesnym rozwiązaniom sufitów łazienkowych!

Lustro na suficie łazienki – bardzo nowoczesne rozwiązanie

dekoracja sufitu w łazience z lustrem

Sufit łazienkowy z efektownymi akcentami

Nowoczesna łazienka jest zdrowy i wygodny. Wymagane są jednak akcenty, tak jak we wszystkich innych pomieszczeniach. Ale czasami dość trudno znaleźć miejsce na większe akcesoria na podłodze w wąskiej lub minimalistycznej łazience, jak to jest w nowoczesnej łazience.

Uderzający akcent, taki jak żyrandol, jest więc szczególnie popularny w nowoczesnym kontekście wyposażenia łazienek. Widać to na wielu pokazanych przykładach. Inne możliwe akcenty na suficie to lustra o ciekawych kształtach lub artystyczne designerskie światła.

Dzięki dobrze umieszczonemu kloszowi możesz podkreślić sufit

okładka łazienkowa prosty pomysł

Projekt sufitu i izolacja w większej łazience

Otwarty plan salonu zwykle idzie w parze z wieloma różnymi strefami w jego obrębie. Głównym problemem przy tego typu rzucie byłby sensowny podział na różne strefy. W tym celu można wykorzystać projekt sufitu. Różne materiały lub kolory mogą oznaczać różne strefy. W przykładzie poniżej tego tekstu widzimy inną strategię – żyrandol został zawieszony nad wanną, wyznaczając tym samym osobny obszar.

Duże lustro ścienne rozprasza światło z lampy sufitowej

sufity łazienkowe sufit prosty z oświetleniem

Sufit łazienkowy wykonany z drewna

Okładzina łazienki drewnem jest uważana za szczególnie ekskluzywną i stylową decyzję. Może się to jednak okazać zbyt kosztowne i czasochłonne dla całego pomieszczenia. Możesz jednak użyć tego materiału do sufitu w łazience. Dzięki temu z łazienki będzie promieniować dużo ciepła i zyskać wyjątkowo domowy charakter. Na naszych zdjęciach mamy kilka drewnianych sufitów, które pokazują nam, jak różnorodne mogą być rozwiązania wykonane z tego materiału.

Szklane powierzchnie tworzą zabawny wygląd sufitu

sufity łazienkowe ze szkłem

Zrób coś wyjątkowego z prostego koca

Przy odrobinie umiejętności i kreatywności nawet najprostszy sufit łazienkowy można zamienić w atrakcję tego pokoju. Zwykle działa to poprzez strategicznie dobrze zaplanowane użycie świateł. Mogą być interesujące same w sobie lub razem tworzą ekscytującą konstelację. Możesz zobaczyć oba na naszych zdjęciach. Na przykład na poniższej ilustracji masz bardzo prosty biały sufit w łazience. Z lampą retro i kilkoma małymi okrągłymi lampkami zostały one jednak poluzowane i przekształcone w coś szczególnie ekscytującego.

Prosty sufit stał się tutaj szczególnie interesujący dzięki strategicznie rozmieszczonym światłom

sufity łazienkowe szaro-białe

Sufit w łazience i oświetlenie

Z reguły sufit łazienkowy ma kluczowe znaczenie dla funkcjonalnego oświetlenia i jest bardzo ważny w łazience. Możesz dbać o higienę tylko wtedy, gdy masz dużo światła, a także zapewniasz bezpieczeństwo. Projektując sufit w łazience, nie można w żadnym wypadku lekceważyć tego aspektu. Piękne światła powinny równie dobrze oświetlać pomieszczenie. Z jednej strony gwarantuje to, że zawsze wybierasz najlepszą możliwą jakość. Ponadto bardzo pomocne w tym względzie mogą być lustra i powierzchnie lustrzane. Jest na to kilka skutecznych sposobów – możesz zamontować lustro na suficie lub ustawić abażur tak, aby jego światło było rozpraszane przez lustra ścienne.

Sufit łazienkowy wykonany z drewna – obecnie szczególnie nowoczesne rozwiązanie

projekt sufitu łazienkowego wykonany z drewna

Oryginalne, a zarazem funkcjonalne sufity są najnowocześniejsze

Nowoczesny sufit łazienkowy harmonijnie integruje się z całym projektem. Uzupełnia lub spaja ze sobą różne elementy, pomaga uporządkować przestrzeń i wspomaga tworzenie akcentów. Jednocześnie obserwuje się ciągłe dążenie do oryginalnych rozwiązań. Zawsze pozostajesz w ramach myślenia praktycznego i funkcjonalnego. Im lepiej przestrzegasz tych parametrów, tym bardziej aktualne są wyniki końcowe. Czerp inspirację z naszych innych pomysłów na koce łazienkowe.

Podkreśl charakter nowoczesnych sufitów łazienkowych

sufity łazienkowe gotycka inspiracja

Światła na suficie powinny sprawić, że projekt będzie szczególnie jasny 

łazienkowe małe lampy sufitowe

Drewniane stropy można znaleźć w wielu wariantach

mozaika sufitowa w łazience,

Projekt tego sufitu łazienkowego opiera się na kontrastach

łazienkowy okrągły klosz sufitowy

pomysł na okładkę łazienki na las

nakrycie łazienki domowy pomysł

Ten sufit łazienkowy to akcentująca powierzchnia w nowoczesnym kolorze

sufity w łazience wspaniały wysoki sufit

łazienka-sufit-cudowna-lampa

dwuspadowe sufity łazienkowe

Wbudowane reflektory podkreślają ciekawą konstrukcję sufitu

wysokie sufity sufity łazienkowe

wysokie białe sufity łazienkowe

oświetlenie jako pomysł na sufity łazienkowe

Postaw na artystyczne oświetlenie i nowoczesny design łazienki

plastikowe sufity łazienkowe,

sufity łazienkowe z kwadratowym wycięciem

czarne i drewniane sufity łazienkowe

Kwadratowy kształt lamp sufitowych nawiązuje do innych akcesoriów w łazience 

świetne oświetlenie sufity łazienkowe

Thanks! You've already liked this