10 skutecznych środków do czyszczenia fug: te domowe środki są do tego idealne!

Czyszczenie fugi to zawsze sprawa sama w sobie. Brudne fugi nie tylko wyglądają brzydko, ale są również mile widzianą podłogą do szycia dla wielu bakterii i grzybów. Oczywiście jest tu też mnóstwo środków chemicznych, które pomogą. Możesz również zaopatrzyć się w elektryczny środek do czyszczenia fug lub zamówić profesjonalne środki czyszczące, aby pozbyć się irytujących osadów między płytkami. Ale o wiele mądrzej i taniej jest wypróbować najpierw prostsze środki. Prawdopodobnie większość z nich masz już w domu. Sprawdź te 10 skutecznych środków do czyszczenia fug i wypróbuj ten, który najbardziej Ci odpowiada.

Promienna czystość dzięki prostym czyścikom do fug

środek do czyszczenia fug łazienkowych

# 1 soda oczyszczona

Pomaga tu również cudowne lekarstwo na sodę oczyszczoną, podobnie jak czysta soda lub proszek do pieczenia. Wystarczy wymieszać proszek z letnią wodą w proporcji 3:1 i nałożyć mieszankę na zabrudzoną fugę. Następnie spłucz lub wytrzyj fugę w około 10-15 minut.

Uważaj na złącza silikonowe!

W takim przypadku lepiej zaopatrzyć się w wodę Javel z apteki.

Należy również uważać z marmurem i Co. z sodą oczyszczoną i sodą, ponieważ środek zabierze blask Twoim kafelkom.

Dodatkowa wskazówka: Ocet i cytryna raczej nie nadają się do czyszczenia fug, ponieważ zawierają kwas, który nie jest dobry dla cementu w fudze, ale może powodować jego porowatość.

Jeśli masz wrażliwą skórę, najlepiej używać gumowych rękawiczek

domowe środki jako środek do czyszczenia fug, soda

# 2 szorowanie mleka

Substancją czynną jest tutaj ścierny węglan wapnia. Oprócz czyszczenia mechanicznego oznacza to również czyszczenie chemiczne. Emulsja to właściwie klasyka, jeśli chodzi o zabrudzenia w łazience czy w kuchni. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami na opakowaniu.

#3 Tradycyjna pasta do zębów

Węglan wapnia odgrywa również ważną rolę jako środek czyszczący do fug w przypadku konwencjonalnej pasty do zębów. Nałóż pastę do zębów na fugę i pozostaw na około 1 godzinę. Następnie wystarczy zetrzeć pozostały brud ściereczką nasączoną sodą oczyszczoną.

Pomoże Ci w tym również używana szczoteczka do zębów

Domowe środki sodowe jako środek do czyszczenia fug

# 4 kreda do ubijania

Ten proszkowy produkt można kupić w sklepie z narzędziami. Jest bardzo tani i stosunkowo przyjazny dla środowiska. Kredę bielącą można również nałożyć szczoteczką do zębów na spoiny płytek i po krótkim czasie zetrzeć wilgotną szmatką. kompletny!

Oczywiście wysoce zalecane są również specjalne szczotki do stawów

Szczotka do czyszczenia sody z grzybami

# 5 zmywacz do paznokci

Najlepiej użyć takiego, który zawiera aceton, ponieważ substancja ta wraz z octanem etylu, octanem butylu, izopropanolem, glikolem itp. nie tylko atakuje brud w stawach, ale także niszczy pleśń. Nakładaj wacikami, a następnie przetrzyj wilgotną ściereczką.

# 6 nabłyszczacz

Zwykle używa się nabłyszczacza w zmywarce. Ale ten środek jest również doskonałym środkiem do czyszczenia fug, zwłaszcza w łazience. Ponieważ nabłyszczacz doskonale usuwa również osady wapienne.

Możesz użyć do tego zwykłej gąbki

Pomysły na czystsze grzyby

# 7 amoniak

Znany również jako woda amoniakalna, produkt ten można kupić w aptece bez recepty. Wlej trochę płynu do małej miski i wyszoruj fugę szczoteczką do zębów, zanurzając ją regularnie w roztworze amoniaku.

# 8 nadtlenek wodoru

Tkanina ta jest silnym środkiem dezynfekującym i wybielającym, który może być stosowany do bardzo uporczywych zabrudzeń i pleśni. Może być z powodzeniem stosowany nawet na ścianach i innych częściach domu. Najlepiej stosować substancję w stężeniu 3 procent. To jest dostępne w każdej aptece za niewielkie pieniądze.

Nadtlenek wodoru usuwa również uporczywe plamy

woda utleniona jako środek do czyszczenia fug

# 9 odkurzacz parowy

Dzięki takiemu urządzeniu możesz osiągnąć optymalne rezultaty nawet przy najbardziej uporczywych zabrudzeniach. Tak dokładnie i bardzo skutecznie czyścisz fugę bez użycia chemii.

Urządzenie doskonale sprawdza się w pomieszczeniach i na zewnątrz

myjka ciśnieniowa jako środek do czyszczenia fug

# 10 gumka do brudu

Czasami nazywany cudowną gąbką, produkt ten jest używany jako uniwersalny środek czyszczący do czyszczenia mechanicznego w domu. Możesz go kupić za niewielkie pieniądze w supermarkecie lub drogerii.

Gumki do usuwania brudu wyglądają jak tradycyjne gąbki

Naturalne środki do czyszczenia grzybów

Dodatkowa sztuczka ze świecą

To nie jest tak naprawdę domowe lekarstwo, które działa jako środek do czyszczenia fug, ale raczej mała sztuczka, aby zapobiec przedostawaniu się brudu i pleśni do fugi. Lekko pomaluj fugę do płytek zwykłą białą świecą. I to wszystko! Tworzy to niewidoczny film ochronny na stawach. Spływa z niego brud i woda. Oznacza to, że fugi między płytkami dłużej pozostają wolne od brudu.

Wniosek:

W przypadku zabrudzonych fug płytek często warto najpierw działać bez pałki chemicznej. Wiele skutecznych produktów doskonale sprawdza się jako środki do czyszczenia fug, a większość z nich prawdopodobnie masz już w swojej apteczce lub w szafce kuchennej. Ale czasami zdarza się, że zaprawa naprawdę wymaga wymiany. Następnie stosuje się skrobaki do fug i specjalne narzędzia, aby całkowicie odnowić zaprawę. Prawidłowo oszacuj stopień zabrudzenia spoin i wybierz odpowiedni środek do czyszczenia spoin!

Redakcja Freshideen życzy szczęśliwej pracy!

domowy środek do czyszczenia fug

Środek do czyszczenia fug

Thanks! You've already liked this