Nowoczesne domy – inspiracja architektoniczna z Meksyku autorstwa Hectora Barroso Riba

Ameryka Łacińska to wspaniałe źródło pomysłów na nowoczesne domy. Dzisiejszy przykład wyraźnie to potwierdza. Poniższe zdjęcia pokazują bajeczną architekturę zbudowaną przez Hectora Barroso Ribę. Kompleks budynków znajduje się w Valle de Bravo w Meksyku. Projekt pochodzi z tego roku i tym samym wskazuje na kilka głównych aktualnych trendów w architekturze. Materiały i projekt elewacji są uniwersalne i pasują do różnych kontekstów na całym świecie.

Taki projekt elewacji mógłby wspaniale współgrać z wieloma naturalnymi krajobrazami

Nowoczesna cegła elewacyjna Meksyk monochromatyczna

Nowoczesne elewacje dodają subtelnych akcentów do krajobrazu

Nowoczesne elewacje szklane cegła

Nowoczesne domy w naturalnym środowisku

Możemy porównać projekt budowlany z małą wyspą pomiędzy górami z bujną przyrodą. Z jednej strony projekt elewacji wyróżnia nowoczesne domy. Jednocześnie charakterystyczny również dla otaczającego krajobrazu czerwonawy kolor zaciera granice między budynkami a otoczeniem. Naturalne materiały pochodzą z tego samego środowiska: elewacje są w większości wykonane z cegły i ziemi. Drewno było szeroko stosowane we wnętrzu. Ziemia pochodzi nawet z samej posiadłości: ta, która została użyta do wykopania podstawy, została następnie wykorzystana do zamknięcia ściany.

Kształty i kolory elewacji nawiązują do estetyki nowoczesności

nowoczesny pomysł na projekt elewacji cegła

Każdy z nowoczesnych domów posiada wewnętrzny dziedziniec

Inspiracje nowoczesnych domów na dziedzińcu

Każdy dom składa się z sześciu jednostek, które razem tworzą wewnętrzny dziedziniec. Można stąd podziwiać piękny naturalny widok, ale jednocześnie chroniona jest prywatność mieszkańców domu. Wewnętrzne dziedzińce stają się miejscem odosobnienia i relaksu. Domy od strony północnej są zamknięte, a wejścia do domów od strony południowej. Na tym budynek otwiera się na naturę przez duże okna. W ten sposób mieszkańcy mogą cieszyć się swoim pięknem z większości pomieszczeń mieszkalnych i korzystać z przenikania naturalnego światła.

Na południu budynek otwiera się na naturę i naturalne światło

Widok na ulicę buduje nowoczesne domy

Projektowanie wnętrz nowoczesnych domów

Granice pomiędzy otoczeniem a większością pomieszczeń, takich jak salon, jadalnia czy kuchnia, nie mogą być precyzyjnie określone. Raczej uwzględniono przedłużenie przestrzeni mieszkalnej do przylegających części odpowiedniego dziedzińca i ogrodu. Na piętrze wyżej czujesz się znacznie bardziej odseparowany od otoczenia. Stamtąd wspaniałe sosny wyglądają jak zdjęcia uchwycone w ramie okiennej.

Podobnie jak w elewacji, w aranżacji wnętrz wykorzystywane są naturalne materiały

Projektowanie wnętrz jadalni nowoczesna architektura

Wydaje się, że te nowoczesne domy wyrosły z ziemi. Projekt elewacji nabiera formy nowoczesności. Jednak dzięki materiałom organicznym wspaniale współgra z otaczającym krajobrazem. Wewnątrz odkrywamy podobny rodzaj eklektyzmu.Naprzemienność zamkniętych fasad z jednej strony i ścian poprzecinanych szerokimi szklanymi powierzchniami z drugiej sprawia, że ​​czujesz się chroniony i jednocześnie blisko natury.

Całą architekturę i wystrój wnętrz charakteryzuje monochromatyczna paleta barw

Projektowanie wnętrz nowoczesna architektura

Ta koncepcja nowoczesnej architektury ma jasne zasady, które z powodzeniem można zastosować praktycznie w każdym miejscu na świecie. Konstrukcja budynku nie jest bardzo wysoka i dość stabilna. Wybrane kształty budują mosty do różnych stylów architektury świata, dzięki czemu wyglądają bardzo współcześnie. Jednocześnie przy wyborze kolorów i materiałów inspirację czerpiemy z najbliższego otoczenia i jego charakteru, co zawsze przyczynia się do niepowtarzalnego wyglądu. Tym samym tego typu architektura może służyć jako wzór dla nowoczesnych domów na całym świecie.

Obraz i tekst: https://www.archdaily.com/

Styl kompleksu łączy w sobie cechy nowoczesne i organiczne

Projekt wnętrz bardzo nowoczesny pomysł

Wszystko w domu jest neutralne. Więc naturalny widok kradnie show.

Wgląd w architekturę wnętrz w nowoczesną architekturę

Drewno jak i inne materiały pozyskano w okolicy

Pomysł na nowoczesny wystrój wnętrz przedpokoju

Wyposażenie kuchni projektowanie wnętrz nowoczesne domy

nowoczesne domy ceglane inspiracje

Nowoczesne domy budują wewnętrzne dziedzińce

Natura jest ważnym elementem codziennego życia mieszkańców

nowoczesny projekt elewacji domów

Nowoczesne domy inspirowane cegłą

Na południu salony otwierają się na naturę przez duże okna

Projekt wnętrz nowoczesnego mieszkania

Nowoczesne wnętrze sypialni

Projekt nowoczesnych domów szczelinowych

Thanks! You've already liked this