Futurystyczna architektura – jak wyobrażamy sobie przyszłość?

Futurystyczna architektura, która jasno pokazuje, jak wyobrażamy sobie naszą przyszłość

Wszystko, co rozumiemy pod pojęciem „architektura futurystyczna”, jest w rzeczywistości dość zróżnicowane. To też jest logiczne, prawda? Architektura futurystyczna to architektura przyszłości. Podobnie jak nasza obecna konstrukcja będzie bardzo urozmaicona.

Na przykład istnieje wiele budynków, które symbolizują dążenie do szczytu. Te masywne struktury wizualnie rozpływają się w powietrzu. Są to imponujące drapacze chmur lub inne budynki o dużej skali, które wyglądają na nieważkie i przewiewne i podkreślają szerokość krajobrazu.

Wieżowiec w Nowym Jorku

Futurystyczna architektura Zbuduj i żyj drapacz chmur w Nowym Jorku

Inne futurystyczne budynki symbolizują fascynację nowymi technologiami i podkreślają swoją obecność ciemnymi, metalicznymi kolorami. Futurystyczna architektura przybiera różnorodny wygląd, w zależności od tego, jak wyobrażamy sobie przyszłość.

Teraz podporządkowujemy nasz przegląd temu pytaniu.

Cobra Towers w Kuwejcie

Buduj futurystyczną architekturę i żyj Cobra Towers Kuwejt

Aequorea, pływające miasto

Futuryści i eksperci od środowiska nieustannie zwracają uwagę na to, że wkrótce możemy zostać zalani wodą. Musimy nauczyć się budować, żyć i pracować na wodzie, a nie na twardym gruncie. Ten strach lub wizja przyszłości musiały być inspiracją do pracy architekta Vincenta Callebauta i jego współpracowników.

Aequorea – pływające miasto

Futurystyczna architektura buduj i żyj pływające miasto AequoreaFuturystyczna architektura Pływające miasto Aequorea

Wieże ciśnień w Kuwejcie pokazują niezwykłe kształty, które pozwalają nam osiągnąć wyższe wymiary

Organiczne i naturalne struktury w Kuwejcie fascynują nie tylko wizualnie. Nadal pozwalają nam osiągać nowe wyżyny z czysto technicznego punktu widzenia.

Ich futurystyczny design jest tego przykładem.

Biopiramidy – ponowne odkrycie form organicznych

Historia uczy nas, że nasi przodkowie posiadali wiedzę bardzo zaawansowaną i zapomnianą. Sposób, w jaki zbudowano wielkie piramidy, nie jest aż tak jasny i wielu podejrzewa pozaziemski wpływ.

Biopiramida 

Zbuduj futurystyczną architekturę i żyj Bio Pyramid

Archaiczne i starożytne projekty wydają się kryć w sobie duży potencjał. Architekci przyszłości zamierzają na tym jak najwięcej skorzystać.

Biopiramida planowana dla Kairu jest typowym przykładem idealnej symbiozy przeszłości z przyszłością. Pod względem wielkości kilkakrotnie przewyższy egipskie budowle.

Przechwytywanie chmur, czyli jak umieszczamy chmury we właściwym miejscu

Nie jest to projekt mieszkaniowy, ale powstał z pomocą koreańskich architektów. Ten projekt ma możliwość łapania chmur i dostarczania ich tam, gdzie są naprawdę potrzebne.

Przechwytywanie chmury

Zbuduj futurystyczną architekturę i przechwytywanie na żywo w chmurze

Takie futurystyczne projekty są nadzieją na większą solidarność i równomierną dystrybucję towarów między ludźmi na całym świecie.

Ecorium w Korei Południowej sprawia, że ​​badania w zakresie ochrony środowiska stają się prawdziwym doświadczeniem

W kompleksie tym w bardzo atrakcyjnej lokalizacji odbywać się będą badania z zakresu ochrony środowiska. Praca w tym obszarze będzie bardzo ekscytująca. Budynek jest również doskonałym przykładem budownictwa energooszczędnego.

Ekorium w Korei Południowej

Futurystyczna architektura Budynek i życie Ecorium Korea Południowa

Dawang Mountain Resort w Chinach

Dawang Mountain Resort w Chinach to symbol futurystycznej estetyki. Kompleks ten został zbudowany w formie stacji kosmicznej, jak ta z filmów science fiction. Ludzie zdają się czuć w takich kompleksach komfortowo…

Dawang Mountain Resort w Chinach

Futurystyczna architektura Zbuduj i żyj Dawang Mountain Resort w Chinach

Czy za kilkadziesiąt lat takie uzdrowiska staną się wymarzonymi miejscami? Na pewno mógłbyś tam spędzić wakacje, prawda??

Nowi Nomadowie: drapacze chmur przyszłości

Próba życia na innych planetach jest obecnie w dużej mierze postrzegana jako rozwiązanie niektórych problemów na Ziemi. Ale może dla wielu osób jest to marzenie, które nie jest spowodowane niebezpieczeństwem globalnego kryzysu?

Wieżowiec na Marsie

Futurystyczna architektura Buduj i żyj Nomad Skyscraper Mars

Dlatego powstają takie futurystyczne projekty architektoniczne jak „The New Nomads”. Symbolizują nowy sposób życia – na małej powierzchni, ale wciąż mobilny i stylowy

Podwodny hotel

Podobnie wygląda z tym podwodnym hotelem. Stanowi dobrą perspektywę na podstawie zmian klimatycznych, a jednocześnie wielu ludzi życzy sobie, aby nasz świat stał się jednym z podwodnymi stworzeniami …

Podwodny hotel

Budynek Futurystycznej Architektury i Żyjący Podwodny Hotel

Miasta na niebie

Budynki pod wodą to także sposób na zyskanie większej przestrzeni życiowej. Musimy zamieszkiwać ziemię na kilku poziomach, aby mieć wystarczająco dużo miejsca do życia i pracy… Dowodzi tego kilka futurystycznych projektów architektonicznych dla miast na niebie, podobnie jak plany podwodne.

Futurystyczne miasto w niebie

Budowanie futurystycznej architektury i żywych miast-Sky Budowa futurystycznej architektury i żywych miast Sky Project

Thanks! You've already liked this