Budowa domku na drzewie – herbaciarnia Atami w japońskim lesie

Chcesz zbudować domek na drzewie??

„Ptasie gniazdo” Atami to w rzeczywistości mała herbaciarnia w koronie starego drzewa kamforowego. Aby całość była jeszcze bardziej ekscytująca – wyjątkowy domek na drzewie znajduje się w Japonii, a dokładniej w prefekturze Shizuoka. Zaprojektowany przez architekta Hiroshi Nakamura to mieszkanie jest prawdziwym klejnotem architektonicznym, który w jakiś sposób przypomina przebój „Avatar”. Ekologiczna koncepcja, która jest jednocześnie zrównoważona i pomysłowa. Inspiracja do rzeczywistego projektu budowlanego pochodziła z królestwa zwierząt. Architekta zawsze fascynowała kreatywność wron, zwłaszcza gdy budują swoje gniazda. Bardzo często zdarza się, że te sprytne ptaki sprytnie przerabiają różne przedmioty i integrują je z konstrukcją gniazda. Na przykład wieszaki na ubrania są bardzo popularne wśród wron. To może brzmieć niewiarygodnie lub niecodziennie. Wieszaki na ubrania są do tego całkiem praktyczne, ponieważ mają nie tylko odpowiedni kształt, ale także haczyk. W ten sposób wieszaki na ubrania zaczepia się o siebie w bardzo wygodny sposób, a gniazdo szybko zyskuje stabilną podstawę, na której można dalej budować.

Podobne podejście zastosowano w przypadku domku na drzewie Atami. Rama składa się ze stalowych prętów o średnicy 3 cm, na których następnie ułożono i zamontowano grube drewniane deski. Do herbaciarni prowadzą stabilne, a jednocześnie mało widoczne schody. Przed nim najpierw wchodzi się na mały, przytulny taras, na którym jest wystarczająco dużo miejsca na stół jadalny i krzesła. Tutaj naprawdę czujesz się jak szczęśliwy ptak w dżungli i cieszysz się spędzaniem dłuższych okresów czasu.

Tak można zbudować ekologiczny domek na drzewie

domek na drzewie japonia taras drewniane deski podłogowe stół krzesła meble balkonowe

Prawdziwą atrakcją pozostaje jednak wnętrze domku na drzewie. A to od razu zachwyca bajkową prostotą i sprawia, że ​​każde żądne przygód, romantyczne serce bije szybciej. Gruba struktura naturalnego drewna i przyjemne neutralne odcienie rozpieszczają oko i tworzą poczucie bezpieczeństwa. Czujesz się tutaj jak w domu.

Powrót do natury! Przy ladzie lub na sofie możesz napić się pysznej herbaty i zrelaksować się podczas rozmowy lub medytacji w ciszy – w zależności od tego, jak się czujesz.

Jedna z mocnych gałęzi drzewa stoi pośrodku domu i nadaje atmosferze jeszcze więcej bajkowego charakteru

domek na drzewie japonia herbaciarnia z naturalnego drewna sofa półki ścienne licznik

Czy możesz sobie wyobrazić budowę takiego domku na drzewie? No, może nie aż tak duży i profesjonalny, ale jednak stabilny i przytulny. Uzyskaj jeszcze więcej inspiracji u nas i odwiedź oficjalną stronę Hiroshi Nakamura, jeśli chcesz. Znajdziesz tam również inne projekty zrównoważonego budownictwa od niego.

Baw się zdumiony!

Myśl ekologicznie i żyj w sposób zrównoważony

budowa domku na drzewie japonia domek na drzewie dla dzieci herbaciarnia

Cudowna leśna bajka

budowa domku na drzewie japonia ekologicznie budowa herbaciarni

Uroczy mały domek z drewna i gliny

budowa domku na drzewie herbaciarnie japonia ekologiczny budynek

Świetny pomysł na romantyczne niedzielne popołudnie

budowa domku na drzewie ekologicznie żywy herbaciarnia japonia

budowa domku na drzewie japonia ekologiczny żywy herbaciarnia

domek na drzewie japonia domek na drzewie herbaciarnia

zbuduj domek na drzewie eko domy zbuduj herbaciarnię

domek na drzewie eko dom japonia herbaciarnia

domek na drzewie japonia eko dom herbaciarnia

domek na drzewie herbaciarnia japonia domek na drzewie eko dom

Thanks! You've already liked this