Architektura organiczna dla zrównoważonej, zielonej przyszłości

architektura organiczna wieżowiec wieża kserofitu

Architektura organiczna – Xerophyte Tower i inne przyszłe projekty

Jeśli musisz przetrwać na pustyni, powinieneś dowiedzieć się o roślinie kserofity. Okazuje się, że ma długą historię, jeśli chodzi o pomoc, jaką stanowi dla mieszkańców tych regionów. Jakoś ludzie wciąż nie znaleźli alternatywy dla swoich unikalnych właściwości.

Teraz architektura organiczna nie wydaje się do tego uciekać.

Widzimy to w pracy Allstair Lillystone, Shonn Mills, która wygrała konkurs architektoniczny 2015 na projekty wysokościowe.

Z powodzeniem naśladując naturalne procesy

architektura organiczna futurystyczne rośliny pustynne

Trzymaj się przez długi czas

Architektura organiczna osiąga obecnie zupełnie nowy poziom pod względem zrównoważonego rozwoju. Bo rozpoznała znaczenie form w przyrodzie. Coraz bardziej aktualne wydaje się wręcz banalne stwierdzenie, że tam wszystko miałoby sens.

Idealny dla ludzkich potrzeb.

Xerophyt Tower jest symbolem architektury organicznej, nie tylko dlatego, że imituje naturalną formę i dzięki zastosowanej technologii wykorzystuje wiele zalet w większych wymiarach. Architekci rozpoznają również ludzkie potrzeby na poziomie duchowym. Wszyscy mamy podstawowe dążenie do bezpieczeństwa i schronienia. Dla ludzi pustyni kojarzą się one również z wizerunkiem rośliny kserofitu. Czujesz się bardziej spokojny i zrelaksowany nie tylko w środku, ale także w miejskim krajobrazie, który ma ta roślina.

Formy organiczne i zrównoważone funkcje

architektura organiczna wieże kserofitu zrównoważone

Znak wielkiej zmiany w naszym życiu

Ten wspaniały przykład architektury organicznej pokazuje również, jak bardzo przyspieszył postęp technologiczny. Ponieważ taki wieżowiec można realistycznie zbudować w ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat. Wygląda jak ilustracja z futurystycznej powieści. Forma opiera się na dobrodziejstwach, które ludzie rozpoznali dla siebie z natury. Takie podejście staje się coraz bardziej oczywiste.

Dokładniej o wieży Xerophyte

Jak już powiedziałem, Xerophyt Tower to wiele aktualnych trendów w architekturze organicznej, które można zaobserwować na podstawie wielu prac. Ale jest też kilka jego własnych cech i osiągnięć, które zasługują na szczególną uwagę.

Zielone wieże jak z innej planety

architektura organiczna zielona roślinność

Prostota całej koncepcji jest uderzająca i zaskakująca. Zakłada się absolutnie konwencjonalną konstrukcję wieżowców. Stosowane są jednak bardzo nowoczesne materiały i technologie, które dają większą swobodę w tworzeniu kształtów.

„Wir” tego organicznie wyglądającego obiektu zapewnia ruch pionowy i działanie wieży. Na „orbicie” wokół tej centralnej części zostaną następnie wstawione pomieszczenia w formie modułów. Można je nazwać strukturami wtórnymi. Produkowane są osobno w specjalnie wyposażonych warsztatach. Wykorzystywane będą wyłącznie zrównoważone materiały, takie jak na przykład drewno pozyskiwane w sposób zrównoważony.

Ogromny most szczególnego rodzaju

ekologiczna architektura zrównoważony most

Możesz wymienić pokoje

Ta drugorzędna część składa się z elementów, które również można całkowicie wymienić. W tym sensie architektura organiczna odebrała naturze kolejną właściwość. Możesz cudownie wymienić moduły. To ma coś wspólnego z odrastaniem gałęzi i liści, prawda??

Całkowicie autonomiczny, architektoniczny system  zrównoważony rozwój architektury organicznej

Piramidy przyszłości

architektura organiczna owalne piramidy

Thanks! You've already liked this