Architektura: konserwacja drzew na placu budowy

Nowe pomysły architektoniczne na ochronę drzew na placu budowy

Ochrona drzew na placu budowy

Ochrona drzew na placu budowy wspaniale wpływa nie tylko na przyrodę, ale również na wyposażenie domu. Zamiast porządkować teren, co planują niektórzy robotnicy budowlani i architekci, należy postarać się, aby ochrona drzew była nowym problemem projektowym i rozwiązać go.

Jakiś czas temu tak zrobiliśmy Dom w Bernie Dom Beuk architekci De Vylder Vinck odkryli, że dom jest zbudowany wokół drzewa. Główną ideą budowy jest tutaj zachowanie drzew, które już istnieją na placu budowy, gdyż ich rola jest szczególnie ważna w naszym codziennym życiu – wpływają na nasze uczucia i działają na nas uspokajająco. Jeśli utrzymasz drzewa w ten sposób, wprowadzisz naturę do domu.

Ładny taras z dekoracjami poduszek w kolorze zielonym?

Pielęgnacja drzew na nowoczesnym tarasie w ogrodzie

Został zaprojektowany tak, aby drzewo było wbudowane w dach domu. Dzięki temu architekci mogli zrobić część mieszkania z drzewa. Drzewo zachowało się, można kontynuować budowę domu, drzewo jest już bezpieczne. Oczywiście, jeśli nie ma możliwości zabudowania wokół drzewa, można je umieścić w szopie lub w aneksie. Tak zrobili Heim Beuk Haus w Bernie.

Dom wokół drzew może być również wykorzystany w inny sposób. Taras w ogrodzie, który jest zbudowany wokół pni drzew, ma naturalną ochronę przed słońcem: markizę. Możliwości dla Ochrona drzew na placu budowy może być bardzo różna i oryginalna.

Thanks! You've already liked this