Minimalizm w salonie – jak osiągnąć ten styl?

W ostatniej dekadzie mocno rozwinął się nowy styl życia, który przyćmiewa wszystkie inne. Bez wątpienia jest to minimalizm. Zaczęło się jako trend w sztukach wizualnych i stopniowo podbiło nasze codzienne życie. Ludzie o nowoczesnych poglądach również ustawiają swój dom zgodnie z mottem „mniej znaczy więcej”. Możliwość rozstania się ze wszystkim, co niepotrzebne i zbędne, właściwie odpowiada dokładnie wyzwaniom cyfrowego świata. Świadomie rezygnujesz z tego, co mogłoby Ci przeszkadzać we wnętrzu i w ten sposób tworzysz więcej wolnej przestrzeni i porządku. Meble i akcesoria domowe są zredukowane do tego, co niezbędne dla minimalistów. Dzieła sztuki i dekoracje nadal mają swoje miejsce w minimalistycznym pokoju, ale są proste. Poniżej pokazujemy, jak można osiągnąć minimalizm w salonie. Dodatkowo poinformujemy Cię o zasadach, których należy przestrzegać.

Minimalizm zaczyna się w głowie.

Minimalizm w salonie, czysta elegancja

 Wprowadza się we własne cztery ściany.

Minimalizm w salonie prosta konstrukcja czarno-biała kolorystyka dekoracyjnych poduszek

  • Co wyraża minimalizm w salonie??

Przy najlepszej woli na świecie nie można urządzić i zaprojektować swojego salonu w sposób minimalistyczny, jeśli nie masz wystarczającej podstawowej wiedzy na temat tego trendu i stylu życia. Dlatego eksperci twierdzą, że minimalizm zaczyna się w głowie. Musisz stać się (bardziej) świadomym swojej sytuacji życiowej i sam zdecydować, czego potrzebujesz w tym pokoju. Celem jest stworzenie salonu pełnego spokoju i prostoty. Przede wszystkim ułatwiasz sobie życie. Sprowadzając swoje wnętrze do niezbędnego minimum, możesz skupić się na sobie. Z dala od materiału możesz łatwiej dowiedzieć się, co Cię uszczęśliwia. Pozbywanie się niepotrzebnych przedmiotów może być bardzo wyzwalające. Tworzysz prosty salon w ukierunkowany sposób, a tym samym celebrujesz swoją osobistą wolność.

 Okna sięgające od podłogi do sufitu wpuszczają do salonu dużo naturalnego światła. W tej bardzo atrakcyjnej atmosferze kamienna ściana z biokominkiem kradnie show.

Minimalizm w salonie dużo światła dziennego imponująca kamienna ściana z biokominkiem biała sofa zestaw dywan szara podłoga

Otwarte przestrzenie, prosty design i wyraźne linie to typowe cechy minimalizmu w salonie.

Minimalizm w salonie na dwóch piętrach, otwarte przestrzenie, prosty design, wyraźne linie

Brzmi to dobrze przez większość czasu, ale nadal łatwiej to powiedzieć niż zrobić. Ponieważ musisz dużo pominąć i zachować tylko to, co lubisz. A co czyni cię wolnym i szczęśliwym. Oczywiście ten proces celowego zaniechania jest determinowany przez twój styl życia. Musisz to dokładnie przemyśleć, zanim zdecydujesz się na minimalizm w salonie. Ponieważ ten styl życia jest zdecydowanie spowodowany współczesnym życiem. W cyfrowym świecie potrzebujemy coraz mniej rzeczy i coraz mniejszych urządzeń. Dzięki temu ściana z książkami nie jest już koniecznością w salonie. Każdy ma możliwość czytania e-booków, pracy na komputerze i poszukiwania informacji w Internecie. Dlatego otaczaj się tylko ważnymi dla Ciebie przedmiotami, abyś czuł się bez barier i mógł swobodnie myśleć w swoim minimalistycznym salonie. To właśnie chcesz osiągnąć minimalizmem w salonie – prostotą w przestrzeni i swobodą w myśleniu!

Wszystko, co zbędne i niepotrzebne, należy usunąć z salonu, aby wrócił tam minimalizm.

Minimalizm w salonie sofa narożna mały stół świece wiszące lampy fototapeta spokój i prostota

 Czysty minimalizm! W tym doskonale zaprojektowanym salonie można nie tylko dobrze się czuć, ale i żyć szczęśliwie.

Minimalizm w salonie idealny projekt ciemna sofa narożna dywan TV ściana duże okno dużo naturalnego światła

  • Minimalizm w salonie: jakich zasad należy przestrzegać?

Nie myśl, że obcowanie bez zbędnych mebli sprawia, że ​​salon wydaje się pusty i trzeźwy. To nie musi się zdarzyć w żadnych okolicznościach. Minimalizm w salonie kojarzy nam się z otwartymi przestrzeniami, wyraźnymi liniami i prostymi kształtami. Panuje tam cisza i spokój, a jednocześnie pokój wygląda bardzo przytulnie. W takim salonie chaos nie ma szans, bo porządek jest porządkiem dnia. Aby jednak uzyskać tak nowoczesny wygląd w swoim salonie, podczas jego konfiguracji należy przestrzegać następujących zasad:

W tym minimalistycznym domu panuje spokój i doskonały porządek.

Minimalizm w salonie kuchnia w tle dużo odpoczynku

Geometryczne kształty i wyraziste linie charakteryzują minimalizm w salonie.

Minimalizm w salonie geometryczne kształty wyraźne linie typowe dla stylu wbudowanego światła

  • Neutralne kolory i miękkie faktury są typowe dla minimalizmu w salonie

Minimalizm w salonie oparty jest na neutralnej kolorystyce. Po pierwsze, wszędzie preferowany jest klasyczny duet kolorystyczny czerni i bieli ze względu na silny kontrast między dwoma podstawowymi kolorami. Ale bądź ostrożny, ponieważ przy większej czerni pokój będzie wyglądał nieco nastrojowo, a nawet mistycznie. Zamiast tego wybierz kilka czarnych kropek, które wyskakują na neutralnym tle. Połączenie szarości i bieli to łagodniejsza wersja klasycznej kolorystyki. Jest to bardzo popularne w minimalistycznym salonie. Poza tym możesz również dodać inne neutralne kolory: beż, krem, piasek i jasny brąz. Jeśli chcesz stworzyć bardziej klimatyczny salon, wybierz grafitową szarość i czerń jako kolory bazowe i dodaj plamy jasnego koloru. Na przykład akcenty wizualne w pastelowych kolorach świetnie sprawdzą się w każdym minimalistycznym pomieszczeniu. Nie myśl, że minimalizm w salonie to monochromatyczna kolorystyka.

 Typowa minimalistyczna kolorystyka – delikatne odcienie szarości i dwie kropki w pastelowej zieleni.

Minimalizm w salonie, typowa kolorystyka, delikatne odcienie szarości, dwie plamki pastelowej zieleni

Czerń i szarość doskonale komponują się z jasnym drewnem.

Minimalizm w salonie piękny design czarny szary i jasne drewno

Nowoczesny fotel przy oknie w kolorze pomarańczowym przełamuje jasnoszarą kolorystykę tego minimalistycznego salonu.

Minimalizm w wysokim salonie jasnoszara kolorystyka nowoczesnych foteli w kolorze pomarańczowym przy oknie przyciąga wzrok

Minimalizm w salonie wyraża się również w fakturach. Preferowane jest tutaj drewno, puszyste dywany, betonowa lub ceglana ściana i dużo skóry. Bądź z nimi bardzo ostrożny, należy również ograniczyć ich użycie. Na przykład miękki dywan ze sztucznego futra byłby absolutnie wystarczający, aby wprowadzić do wnętrza miękki dotyk. Mur z cegły lub cegieł będzie rzucał się w oczy, a betonowy słup to odważny obiekt w minimalistycznym salonie.

 Kolor kremowy i beż są również mile widziane w minimalizmie w salonie.

Minimalizm w salonie piękny design w kolorze kremowego beżu w połączeniu z szarością i czernią

 Elegancki parawan oddziela stylowy salon.

Minimalizm w salonie elegancka parawan oddziela stylową przestrzeń od kanapy dywan mały stolik rzut koc fotel

 Miękkie tekstury w kolorze szarym zostały umiejętnie połączone z ceglaną ścianą w minimalistycznym stylu.

Minimalizm w salonie miękkie tekstury dywan ze sztucznego futra rzut koc ceglana ściana szklane drzwi

  • Minimalizm w salonie charakteryzują wyraźne linie i geometryczne kształty

Wyraźne linie i prostopadłe kontury to typowe cechy minimalizmu w salonie. Oznacza to, że ważny jest tu nie tylko kolor, ale także język projektowania! Na przykład niskie meble lub wiszące półki nie rozpraszają zbytnio oka, więc są bardziej niż odpowiednie w minimalistycznym salonie. Aby Twoje ściany nie pozostały zupełnie gołe, wybierz dzieła sztuki nowoczesnej, być może także przedstawicieli minimalizmu, i udekoruj nimi pomieszczenie. Chcesz pokazać swoją miłość do sztuki abstrakcyjnej? W obu przypadkach takie fototapety są odpowiednie. W każdym razie współgrają ze stylem salonu.

 Idealny minimalistyczny design może wyglądać tak samo.

Minimalizm w salonie, perfekcyjny design, wygodna szara sofa, telewizor z płaskim ekranem, dywan, zasłony, wszystko w wizualnej harmonii

Albo może w ten sposób wyglądać trochę bardziej poruszająco.

Minimalizm w salonie, perfekcyjny design, lekko poruszający się, uchylony obrazek, artykuł dekoracyjny, żółte kropki na pierwszym planie

  • Proste meble i więcej wolnej przestrzeni w pokoju

Wybierając meble do minimalistycznego salonu obowiązuje zasada: im mniej, tym lepiej! Wybierz wyrazistą sofę narożną. Powinna przyciągać wzrok, a jednocześnie zapewniać komfort w salonie. Duża sofa to zazwyczaj centralny mebel w pokoju. Możesz mieć wbudowany biokominek na jednej ścianie i telewizor z płaskim ekranem na drugiej. Mnóstwo mniejszych mebli sprawiłoby, że całość wyglądałaby niestabilnie lub trochę chaotycznie. Dlatego musisz się bez nich obejść. Zredukuj meble do niezbędnych rzeczy i zostaw dużo wolnego miejsca w pokoju. To elegancki sposób na osiągnięcie minimalizmu w salonie.

Nasza redakcja życzy dobrej zabawy i powodzenia! Dalsze inspiracje dla minimalizmu w salonie możesz czerpać z poniższej galerii zdjęć!

 Wbudowany kominek i znajdujący się obok mural od razu przyciągają wzrok.

Minimalizm w salonie doskonały design fototapeta z kominkiem do zabudowy obok jako przyciągająca wzrok

Na pewno nie masz zastrzeżeń, prawda?

Minimalizm w salonie sofa narożna w szarym prostym designie

Minimalizm w salonie idealny projekt pokoju hamak spokój spokój zmniejszona dekoracja wyposażenia

Minimalizm w salonie, perfekcyjny design, zredukowane meble, wiszące krzesło na pierwszym planie

Minimalizm w salonie idealny projekt pokoju biały szary dwa czarne fotele na pierwszym planie kominek w tle

Minimalizm w salonie, perfekcyjny wystrój pokoju, filar z biokominkiem, dużo światła dziennego, stół medialny jako centralny element

Minimalizm w salonie idealny projekt biała sofa szary dywan czarny stół szare zasłony

Minimalizm w salonie mały pokój idealne umeblowanie stylowy układ bardzo atrakcyjny design

Wbudowane światła tworzą idealne oświetlenie pomieszczenia.

Minimalizm w salonie idealny projekt pokoju wbudowane oświetlenie typowe oświetlenie pokoju

Czarno-białe, proste wzorzyste poduszki dekoracyjne urozmaicają minimalistyczną kolorystykę.

Minimalizm w kolorystyce salonu w bieli i jasnoszarych poduszkach dekoracyjnych w czerni i bieli z prostym wzorem

Minimalizm w salonie duża przestrzeń idealne wzornictwo ciemne tonacje połączone z bielą i szarością

Minimalizm w salonie duży pokój piękny widok biała narożna sofa szary dywan niski stolik w kolorze czarnym

Minimalizm w salonie idealny wystrój pokoju dużo białego kominka zielona roślina w rogu

Minimalizm w salonie idealny projekt pokoju wbudowany kominek drewno opałowe telewizja szara sofa dywan

Thanks! You've already liked this